Šta je novo?

Neonke, uv svetla, farbe

topuz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
15.07.2004
Poruke
1,460
Poena
350
Stvar stoji ovako. Isekao sam bocnu stranu chiefteca, dobrano sam se pomucio i ispalo je super. Ali to sad nije poenta. Zanima me kako da ukrasim kuciste. Dajte mi ideje i eventualno attachmente vec uradjenih stvari. Neka mesta gde imaju da se kupe neonke dobre, uv lampe, boja koja reaguje na uv, njihove cene...

P.S Kako da pustim neonke u SC (ili kako vec) mod i sta mi je od hardvera osim same neonke potrebno da to uradim. Unapred hvala i veliki pozdrav :type: :wave:
 
video sam ranije topic gde si pitao kako se seku prozorchici a sad vidim da si ih odradio :) postuj sliku negde. ili mi posalji na mail. neonke imas u imtelu 7€ plave zelene crvene narandzaste i purpurne. uz njih odmah dobijes i invertor i kacis ih na klasicno molex napajanje. taj sc mod mi nije poznat. uz to imas u imtelu i 8ce sa led diodama koje su 3.3€ sve to su delovi coolermasera a oni ti se bave bas tim modingom kucista.
 
Ne mogu da postujem sliku zaboravico sam kabl od fotoaparata kod brata u bosni kad sam bio :D :D :D :D :D majke mi. Debil. Ali dolazi on ovih dana tako da cete uskoro videti. Stvarno je ispalo do yaya ali mi se naje.. majke ovaj chieftecov lim :D ali na kraju se definitivno isplatilo. Taj mod za neonke bi trebao da znaci da one reaguju na zvuk tj. buku u sobi. Ljudi pominju neke plocice ***** li ga ja neonku nikad nisam imao tako da mi je treba help. Takodje me zanima da li kod nas ima da se kupi boja (koja se na zeljene delove racunara nanosi cetkicom valjda) koja reaguje na UV svetlost. Vidjo sam na netu ljudi kazu da je strava.
 
Pa idi na google i kucaj CASE MOD ili CHIEFTEC MOD ili CASE LIGHTING... kombinuj :)
(Naravno, stavi ono "IMAGES", a ne "WEB" kako bi ti izasle slike)

Poz!
 
Pa lako je meni da nadjem slike ali gde da nadjem sav taj materijal ovde kod nas? UV lampe, farbe osetljive na uv....
 
A ne, mislio sam samo da vidis sta su drugi radili pa da vidis sta ti se svidja...
A sad pojma nemam gde kod nas ima tih stvari da se kupe. :(
 
to sa tim farbama zajebi...uzmi ono sto sam ti nabrojao gore...sto sigurno mozes da nadjes...+ ono gore ces da nabodes i da te boli.......... a sa svim ostalim ces da se patis :)
 
topuz je napisao(la):
Pa lako je meni da nadjem slike ali gde da nadjem sav taj materijal ovde kod nas? UV lampe, farbe osetljive na uv....
te farbe koje ti pominjes su perlescentne boje ili kako ih ovde cesto zovu chameleon boje (svako ko je igrao NFS:U zna za te perlescentne boje :D). Te boje se koriste za farbanje automobila i nanose se u tri sloja i to su prave boje kojima treba vreme da se osuse i obicno se farba u kumorama, ali moze i ovako. Nemoj da racunas da ces da prodjes jeftino (farbanje do duse celog automobila kosta otprilike $4000 tesko da kosta manje). Koliko sam ja video prosle godine kantica jedna kosta oko $300 tako da bi ti toplo preporucio da zaboravis na tu varijantu. Kako si se bre tako nalozio na ono sto ne mozes da imas, zaboravices ti na to uskoro...
P.S. sta ce ti bre da pravis papagaja od kucista majke ti??? Jel se to spremas za LANe?
 
ima da se pazari kameleon boja u maxmajeru, izgleda extra(ima ofarbano jedno krilo kao prikaz)...

jedan set boje kosta nesto manje od 800 evra, potrebna su 3 seta za farbanje celog automobila.

inace najavljen je pad cene, ja cu ih pitati da mi prodaju 100-150 grama boje(50-ak evra) da kada kupim kuciste isto i ofarbam :D
 
Ja sam jedno (kratko) vreme isto hteo da farbam kuciste (al' samo iznutra). Cisto probao kako boja izgleda na necem drugom i kad sam posle desetak sati uhvatio taj predmet i video otisak svoga prsta posle toliko vremena, batalio sam! To je kao "quick drying" bila. Kakve li su one "obicne"? Ne znam za tu kameleon kakva je.

Ako se neko ipak usudi i proba, pliz neka okaci slike. :p
 
to mora da se nanosi u veoma tankim slojevima po recimo 3 sloja i da je pauza izmedju svakog sloja 24h. Mnogo se sporo suse, u profi farbarama imaju "susilice" pa se auto posle farbanja susi u susilici na 80C suvom vazduhu uz stalno vetrenje 6 sati.... "pravi parlascent bez zastitnog laka cirka 2800e, sa zastitom jos 250e i rucno poliranje 50e. Mnooogooo novaca....
 
u profi farbarama imaju komore ;) a ne susilice :d
 
naravno da imaju I komore, samo neke imaju i susilice. Nisam tolko glup :)
 
Aj samo postuj slike kad budes mogao pa da vidimo i tvoje delo. Bas me zanima...
Sto se neonki tice uz nju dobijas malu stampanu plocicu with something something (ja sam amater za te stvari) i samo prebacis prekidac na Sc i zavrsio si.
Inace u Imtelu imas neonke za 690din, svetlece ventise za 330, + imas ventilatore sa UV kablom koji je namotan oko njega i naravno su skuplji. UV neonke nisam nasao a na UV osetljive farbe zaboravi. Sve u svemu nista posebno na nasem trzistu ali dobro dok ima i ovoga
 
e kupio sam u imtelu kulere i ulepsao sam 2 kucista...jedno sam modovao sa ortakom a na moje sam samo nakacio i mnogo lepo izgleda. okacicu do sutra uvece slike samo da mi se napune baterije na kameri :) ajde poz
 
gx-x je napisao(la):
naravno da imaju I komore, samo neke imaju i susilice. Nisam tolko glup :)


mogu da koriste grejalice(one kucne) :d ali susilice farbe ne postoje ;)
 
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
Aj samo postuj slike kad budes mogao pa da vidimo i tvoje delo. Bas me zanima...
Sto se neonki tice uz nju dobijas malu stampanu plocicu with something something (ja sam amater za te stvari) i samo prebacis prekidac na Sc i zavrsio si.
Inace u Imtelu imas neonke za 690din, svetlece ventise za 330, + imas ventilatore sa UV kablom koji je namotan oko njega i naravno su skuplji. UV neonke nisam nasao a na UV osetljive farbe zaboravi. Sve u svemu nista posebno na nasem trzistu ali dobro dok ima i ovoga

Ja trenutno ne mogu da objavim sliku ovde posto mi je kabl za fotoaparat jos uvek u bosni :smash: :smash: :smash: .Ali ovih dana cu ad kupim neonke pa ce da bude cool. Postujem slike cim mogu, nema frke. :wave:
 
@mali hobit: aj odvescu te ja u jednu "nepostojecu" ;)
 
au, gx-x ne znam ocu li moci toliko da se smanjim :d
 
Ok salu na stranu, kazem ti da postoji, video sam kad sam (su mi) farbali auto. dodje mu kao klimatizaciona prostorija sa filterima za vazduh itd.
 
ta prostorija sa sve filterima se zove komora, a susilica je u stvari veeeeelika kvarcna grejalica sa desetak lampi od po par kW svaka (lici na one iz operacionih sala).
 
@Topuz: Ma nema frke, nema zurbe, samo me kopka kako je ispalo. Vazno da si ti zadovoljan. Ja sad hocu da ofarbam moje kuciste... Ne mogu da sedim miran :cigar: Mada merkam i nekog Chiefa al` necu da ga uzmem sebi iz inata
 
[SAJ]ber Kurajber je napisao(la):
@Topuz: Ma nema frke, nema zurbe, samo me kopka kako je ispalo. Vazno da si ti zadovoljan. Ja sad hocu da ofarbam moje kuciste... Ne mogu da sedim miran :cigar: Mada merkam i nekog Chiefa al` necu da ga uzmem sebi iz inata

Jooj nemoj da farbas majke ti. Nego nadji nekok metalic chiefteca mnogo su :smoke: .Znam da se kod nas uvoze plavi,½crni½,sivi. Postoje i zuti,crveni, zeleni, ljubicasti, sve fabricki, ali ne znam da li se uvoze. Poz.
 
Xe xe xe xe :D Nasao si kome da kazes da ne farba :wall:
Ja bih crkao pre nego sto bih doozvolio sebi da ne modujem nesto sto imam, meni je to zanimacija i vise volim da napravim nesto bolje nego da kupim. Najveca ja fora sto nebih imao na Chiefu sta da radim. Tacno bih sebi ruku odsekao kad bi ga pipnuo!!! A znajuci sebe... ;)
Ma nasao sam neku posebnu farbu, ima neki ludi efekat izgleda kao da je ispucala. Samo da skontam tacno kako se to radi posto je na Nem. Fra. i Ita. prevedeno a meni to ne znaci nista bez Eng. Cim prevedem, farbam. Ako ne ispadne kako sam zamislio, kupujem Chiefa :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Evo, konacno slike su stigle!!!

Dakle posle mnogo muke i nauke kabl za digitalca je ponovo kod mene pa da vidite kako je ispalo. Ja sam prezadovoljan, zeleo bih da date komentare.
 

Prilozi

  • Gotovo.jpg
    Gotovo.jpg
    58.9 KB · Pregleda: 513
  • Gotovo_1.jpg
    Gotovo_1.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 486
Kul, samo moras te kablove unutra da sredis. Mozes da kupis one rounded, ili jednostavno da ih lepo uvezes. Cestitam :bottle:
 
BRAVO! :) Odlicno uradjeno!Nije bas po mom ukus(malo bih drugacije postavio lampe ali o ukusima se ne raspravlja),ali i dalje dobro izgleda ,) ;)
 
Znao sam da me neces razocarati!!!

Odlicno je ispalo, nema sta! Vredelo je metar dana cekanja da to vidim ;)
A jel nisi mogao samo da nadjes neke srafove sa malkiceo manjom glavom? Nekako suvise upadaju u oci.
Sve u svemu odlicno
 
Nemogu a da ne primetim sledece stvari: mogao si malo lepse da slozis to kuciste. Kablovi ti vise na sve strane, uvezi ih u snopove, da to lici na nesto vise od "salate od kablova". Jadni maxtor ti je na dnu kaveza sa sve poklopljenom elektronikom, da se sto vise ugreje. Previse si nenki stavio, ruzno je kada se tako vide. Dovoljne su dve, da rade kao "backlight" i da osvetljavaju lepo slozeno kuciste iznutra.
Stranica izgleda extra odradjena. Staklo je, pretpostavljam plexi ?
 
Poslednja izmena:
Problem sa neonkom!!!

Molim za pomoc! Kako i gde da je stavim? :d
 

Prilozi

  • DSCF0031.JPG
    DSCF0031.JPG
    67.4 KB · Pregleda: 301
Nazad
Vrh Dno