Šta je novo?

AutoCad KURSEVI ????

velija

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2002
Poruke
84
Poena
310
Interesuje me koji kurs je najbolji za AutoCad ...ima raznih skola ....pa molim za pomoc ???

hvala
 
U neka davna vremena institut vinca je bio zakon a sad pojma nemam, mada veruj mi knjigu od Georga Omure u sake i nece ti ni trebati skola
 
ZAP je napisao(la):
mada veruj mi knjigu od Georga Omure u sake i nece ti ni trebati skola

Mislim Da Je Ovo Skroz Pogresno Misljenje, AKo Nepoznas Ili Neko s tobomKo Bar Malo Poznaje CAD nece ti pomoci

Idi U CET Dobijes I Mnogo Bolju Knjigu ili Bar NJu UZNI za pocetak :banana:
 
interesuje me gradjevinarstvo i arhitektura...konkretno planovi i projektovanje !!!
 
Inace sam svojevremeno uzeo knjigu vincinu knjigu - autocad2000 od Slobodana Lazica
sadrzaj je uradjen tako sto su komande poredjane po abecedi ...pretpostavljam da je ta knjiga za naprednije a uostalom nisam nigde nasao napr. kotiranje ili osnove tehnickog crtanja ...sve je ugflavnom u 3 dimenzije....

hajde niko mi nije reko za neki valjani kurs...
 
prodji kroz hodnik gradjevinskog/arhitektonskog fakulteta pa pokupi neki oglas i raspitaj se. To sto tebi treba, nauchi se za 2 dana :)
ne znam tachno za kurseve, ali ovo sto tebe zanima, mislim da moze svaki autoCAD kurs da ti pruzi (yucad, cet, omega i sl).
lupi samo u google autocad kursevi pa ce ti izlista brdo sajtova...
 
eskobar je napisao(la):
Mislim Da Je Ovo Skroz Pogresno Misljenje, AKo Nepoznas Ili Neko s tobomKo Bar Malo Poznaje CAD nece ti pomoci

Idi U CET Dobijes I Mnogo Bolju Knjigu ili Bar NJu UZNI za pocetak :banana:


A zasto tako mislis???

veruj mi ja veoma dugo radim u cad i bez lazne skromnosti sebe smatram ekspertom za isti (2d, 3d i rendering). Dok mi je glavni posao bio projektovanje tj rad u birou mnoge sam uputio i obucio da rade u cad i ako neko imalo ima sklonosti ka radu na racunarim ne treba mu kurs za cad. Kurs ti treba samo ako hoces da se bavis AutoLispom, VB i sl. i pod uslovom da to kurs pokriva a za AutoLisp i sl. vec treba da imas cad u malom prstu i poznavanje programiranja.
Upoznao sam i mnoge koji su zavrsili te kurseve i veruj mi njihovo znanje je bilo mizerno i mnogo teze ih je bilo obucti tj usavrsiti nego neke koji ih nikad nisu pohadjali. Naravno mnogo znaci ako nekoga imas da pitas tj da se posavetujes ali zato i sluze forumi ovog i sl tipova.

Cad je veoma prost program, bitno je samo svatiti pojam prostora kako ga on tretira i nauciti komande, sve ostalo je stvar treninga, prakse i umesnosti onoga ko se time bavi.

i jos jedan savet. ako ti treba za gradjevinarstvo tj planove oplate, armaturu i sl onda se baci na AutoCad a ako ti treba za arhitektonske osnove moj savet je da odmah pocnes sa ArhiCadom
PS
NHF jer ne bih da se ovo rasiri u neku polemiku tipa intel vs AMD ;)
 
ZAP je napisao(la):
A zasto tako mislis???

veruj mi ja veoma dugo radim u cad i bez lazne skromnosti sebe smatram ekspertom za isti (2d, 3d i rendering). Dok mi je glavni posao bio projektovanje tj rad u birou mnoge sam uputio i obucio da rade u cad i ako neko imalo ima sklonosti ka radu na racunarim ne treba mu kurs za cad. Kurs ti treba samo ako hoces da se bavis AutoLispom, VB i sl. i pod uslovom da to kurs pokriva a za AutoLisp i sl. vec treba da imas cad u malom prstu i poznavanje programiranja.
Upoznao sam i mnoge koji su zavrsili te kurseve i veruj mi njihovo znanje je bilo mizerno i mnogo teze ih je bilo obucti tj usavrsiti nego neke koji ih nikad nisu pohadjali. Naravno mnogo znaci ako nekoga imas da pitas tj da se posavetujes ali zato i sluze forumi ovog i sl tipova.

Cad je veoma prost program, bitno je samo svatiti pojam prostora kako ga on tretira i nauciti komande, sve ostalo je stvar treninga, prakse i umesnosti onoga ko se time bavi.

i jos jedan savet. ako ti treba za gradjevinarstvo tj planove oplate, armaturu i sl onda se baci na AutoCad a ako ti treba za arhitektonske osnove moj savet je da odmah pocnes sa ArhiCadom
PS
NHF jer ne bih da se ovo rasiri u neku polemiku tipa intel vs AMD ;)

Slazem se sa Zappom i imam slicno iskustvo sa onima koji su zavrsili kurs. Neki su i kliktali misem po ikonicama. Knjige su takodjer problematicne, u njma je nejasno sta je bitno i izgubi se volja za citanjem. Za crtanje u 2D je pocetniku sasvim dovoljno 20 komandi i rad sa lejerima, ostalo se nauci vremenom. AutoCAD-ov Help moze biti od pomoci.
Tip: uzeti par casova od profesionalca i to (vrlo vazno!) iz svoje struke.
 
Godinama nisam koristila CAD-jos od DOS-a i iskljucive primene komandnih linija...onda je doslo vreme da se crta u dvehiljadarci. Dugo sam se dvoumila u koju skolu da odem na kurs i na kraju zavrsila sa Omurom u rukama... Koliko se secam, kurs 2D crtanja u YuCAD-u je nekih bezobraznih par stotina eura. Ne dozvoli da ti uzmu toliko para za nesto takvo (kupi neki dobar komad hardvera umesto toga :) ). Uz malo volje Omura je sasvim dovoljan, cak i su tu i osnove AutoLispa i VB-a...pa ako te zainteresuje nacices vec neku bolju literaturu i za to. 3D je vec nesto drugaciji, ali ako se dobro snalazis sa prostorom i to se da savladati... u suprotnom ti ni jedna skola niti knjiga na svetu nece pomoci.
 
Nazad
Vrh Dno