Šta je novo?

Vodic za vodena hladjenja

Nema na čemu. Pošto vidim da ste se zagrejali evo šta kaže Seidon 120v na FX 8350 4.6Ghz i 4.5 ghz
 
Poslednja izmena:
Kad ste krenuli tako da se prsite, evo i mojih rezultata sa fx6300 @ 4,3ghz hladjeno sa thermaltake water 2.0 extreme sa noctua fanovima
test.jpg
 
Novi clan mog doma, Thermaltake Symphony.

WP_000144.jpg

A desno pored je Koolance 480mm, radi poredjenja.

WP_000145.jpg
 
Prelepo! Moze komonto da radi pasivno zbog velicine :)
Ako nije tajna sa kakve aukcije si to nasao i za koliko para? :)
 
Evo da se upisem i ja, FX 8350 4.6 GHZ OC, 24/7 na 1.45v uz TT Water 3.0 PRO vodeno hladjenje.. 4.6GHZ OC.jpg IMG_0018.JPG Naponska isla do 61c, jezgra do 54c...
 
Poslednja izmena:
#noodi Upravo i radi pasivno :) Ali mi je povezana samo msi 7950. S' tim sto cu je kloknuti onako dobro, pa ako prelazi temperatura 65 na duze staze, stavicu jedan ventilator na pola koplja, cisto da malo provetri. Ali da ne pravi buku

edit: Nabavio na Kupindo, a cena je bila jako mala ;)
 
Poslednja izmena:
I dalje moze da bude tvoj, samo trebas da pogodis lozinku. Evo olaksacu ti. Upitanju je lozinka koja se sastoji od brojeva :)
 
Danas sam ugradio CM Nepton 240M, čuje se blago krčanje (kao kod starijih hard-diskova).

Temperature su OK (nisam još OC-ovao proc, dok ne vidim da li je sve u redu), 32-35 u idle režimu.

Da li je to krčanje nešto što bi trebalo da me brine?
 
Kakvo "krčanje"?
Na mom neptonu (280l) se samo čuju ventilatori, pumpa radi na max i bukvalno se ne čuje ni malo...
 
Ugasi prvo jedan vent pa drugi, vidi koji pravi problem pa dijagnoziraj da li kaci nesto ili je u motoru problem. Ako nije nijedan vent do pumpe je. Mada mozda nije dobro bleedovan fabricki.
 
Druže vraćaj to, valjda imaš garanciju...
 
Uleteo ti model sa falicnom pumpom izgleda. Osim ako nisi lepo prisrafio pa vibrira.
 
ako reaguje na pomeranje/dodir onda je lose usrafljen.proveri opet ventove,taj mi zvuk bas lici na tandaranje ventova (dal' kace neki kabal ili sl).u principu,CL bi trebalo uvek prvo povezati i proveriti van kucista.
 
Hm, mislim da sam našao šta je izazivalo krčanje.

Igrao sam se noćas do dva sata :crash:

Smanjio sam broj obrtaja ventilatora sa max na normal, a pumpu ostavio na max broj obrtaja. Sad se ne čuje više krčanje, nadam se ni da neće.



U svakom slučaju, ovo mi je bila fail kupovina. Moraću da promenim kućište a to nisam planirao. Da sam znao da ću uzimati veće kućište, uzeo bih ko čovek Kraken x61...
 
On je svakako losija kupovina, da si rekao ko covek Nepton 280L i da kazem dobro :)
Da ti nisi negde ostavio malo labavo pa se trese i vibrira?
 
Tišina nije problem sad kad sam promenio brzinu ventilatora, problem su temperature, očekivao sam bolje.

Stock 4790k u idle režimu ide na 33-35 stepeni, kad pokrenem WOT ili Project CARS ide na 60 stepeni. Sinoć sam pustio 1000 krugova IntelBurnTest, max temperatura je bila 80 stepeni.

Dok sve ovo ne prepakujem u neko BIG Tower kućište ovih dana, neću da se igram sa OC-ovanjem. Može biti da sam čak stavio koji mikrometar paste više nego što sam želeo.
 
Prepakovao sam sve u Storm Stryker. Da li su ovo ok temperature za stock 4790k sa Neptonom 240M (rad u Windowsu)? Ambijentalna temperatura 28 stepeni. Svi kuleri su na normal brzinama (nisu na full-u).


temperature.png
 
Sasvim ok, mada iskreno mislim da ti se vise isplati da sam OC-ujes. Vidim da ti ploca gura do 1.25V za obican turbo. Sa tom voltazom mozes laganica da izvuces barem 4.5hz na svim jezgrima. Naravno zavisi od primerka procesora.
 
Ljudi potrebna mi je tecnost za vodeno hladjenje da li kojim slucajem znate gde ima da se naruci u srbiji? Ako nema koju mesavinu mi preporucujete da pravim.



Pozdrav!
 
Ljudi potrebna mi je tecnost za vodeno hladjenje da li kojim slucajem znate gde ima da se naruci u srbiji? Ako nema koju mesavinu mi preporucujete da pravim.



Pozdrav!

Treba da vodis racuna i o tome da tecnost za hladjenje mora da ima antikorozivno i antibakterijsko sredstvo. Mozes da koristis i samo destilovanu vodu ali ce ti se vrlo brzo javiti alge, a koraozija malo kasnije :) Ja licno koristim mesavinu destilovane vode i antifriza g13 u odnosu 9:1 (10% antirfiza) i biocid (jedna kap na 1l vode). Antifriz povecava viskoznost i samim tim smanjuje protok u sistemu i zbog toga ga ne treba stavljati u vecoj koncentraciji. Koncetracija od 10% moze da smanji protok od 0-5%. Dosta zavisi od pumpe koju koristis. Na d5 nema uticaja, baram ne kod mene. Evo posle skoro pola godine sam radio reviziju sistema i cist je kao suza. I naravno sa tom koncentracijom si bezbedan do -8c ;) to sam testirao , mozda moze i -10c.
 
Poslednja izmena:
Imam dva pocetnicka pitanja :D
1. Zasto se stavlja antifriz?
-Zar je vazno da izdrzi na minus temperaturama kad se nikad nece naci kompjuter u tim uslovima?
2. Na koliko vremena se menja ta tecnost?
 
Nazad
Vrh Dno