Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Koliko je to teško odraditi, da li su potrebne Linux veštine ili je neko lagano uputstvo u pitanju?
 
Bolje tako, nego da ti kao meni neke komande na Yamaha A/V receiver-u pokrecu akcije na D3 receiver-u :)

Nisam iskreno ni trazio da li moze da se promeni set frekvencija.
 
Nije teško. U prilogu je uputstvo za podešavanje daljinca od D3 sa kodovima za razne proizvođače, vidim da postoje 4 koda za Marantz, možda neki od njih radi sa tvojim uređajem.

@Delija
Isto je i sa Onkyo-m, dugme NET/USB = "9" na SBB D3 :mad:
 

Prilozi

  • SBB D3 remote manual.pdf
    244.1 KB · Pregleda: 119
Poslednja izmena:
A šta fali harmoniju? (girderu)
 
Imam pitanje u vezi daljinca. Naime, na TV-u i na laptopu sam podesio tako da sam interne zvučnike isključio i uključeni su eksterni Zensor. TV primer: Sada moram da koristim daljinski od Marantz-a za jačinu zvučnika a daljisnki od D3 za menjanje kanala. Čak ne mogu više da menjam jačinu zvuka ni sa magičnim daljinskim. Da li ovo nekako može da se reši sa manjim brojem daljinskih upravljača?

Kod svih normalnih audi sprava, volume se ne radi na izvoru zvuka, već na pojačalu. Ako bi nekako postigao da volume menjaš unutar izvora zvuka (laptop, TV) tada bi se digitalni signal prepakivao i obrađivao u TV-u/laptopu i značajno bi se modifikovao unutar tog izvora. A to nije ni blizu HiFi zahteva. Džaba ti tada taj lepi skupi DAC magic ako se onaj izvorni digitalni signal prerađuje on-the-fly u ne-hi-fi uređajima.

Volume se normalno radi uvek u analognom delu pojačala.

Vidi da li možeš D3-jev daljinac da setuješ da upravlja Marantz-om. Mada sam 98% siguran da ne može.

Inače, vidim da kukate, i meni se Onkyo, Sony TV i SBB-ov D3 svađaju sa pojedinim komandama sa daljinaca. Srećom, to su komande koje se ređe koriste.
 
Poslednja izmena:
Pokušao sam sa onim kodovima ali nije uspelo. Kakva je situacija sa Logitech Harmony, da li neko ima pa da kaže da li 100% radi sve kako bi trebalo, da se upari i D3 i pojačalo?
 
Taj kineski "Cisco" D3 box / daljinac je shitex. To je problem. Kroz ruke mi je prosla gomila uredjaja i ni sa jednom kombinacijom nisam imao takav problem. Ponekad, vrlo retko mi samo Girder neke komande na Yamaha daljincu skonta kao da sam koristio daljinac za TV kartu, ali to je bas vrlo retko.
 
Nemam pojma, nisam na to još uvek obraćao pažnju, sve je novo i tek otpakovano tako da je još na usviranjavu. Javiću uskoro u vezi grejanja ;)

Bravo za Marantz! :)

koliko se greje taj Marantz?

Greje??

@makiacaveki: Vidi moju "robu" u potpisu - SVE radi bez greške u kombinaciji sa Logitech Harmony 650 daljinskim. Tu su još Telekom STB srednje generacije i Iamm Novatron NTR-83 multimedijalni plejer. Pozz
 
Poslednja izmena:
Super, videću i ja tako nešto kada budem opet pri parama da kupim (mislim na Logitech) ;)
 
koliko vidim ovi koloseum imaju spajkove ispod. trebalo bi da su bolji bar zbog toga.
 
target imaju "adjustable spikes" dakle imaju šiljke. Ni jedni ni drugi stalci ne spadaju u vrhunske. Ipak, zarad eventualne lakše kasnije prodaje savetujem ipak Target.

$(KGrHqN,!oEFIs)tGEgCBSQc8eI4RQ~~60_1.JPG
 
Ja bih zaobisao i jedan i drugi. Coloseum je "obican" model, lagan i za male zvucnike a Target mi se ne svidja zbog stakla i aluminijuma a i on je "mrsav".
Da ja kupujem, trazio bih nesto kao Kempov Spirit, tu sigurno neces pogresiti. Mada ces za te pare napraviti 2 takva para sa dimenzijama koje ti padnu na pamet.

Stalci se kupuju prazni pa ih ti punis cime hoces i koliko hoces. Ali u principu sa nekim izuzecima, vazi pravilo, sto teze to bolje ;).
 
Radi Harmony sa D3, AVR-om i TV-om istovremeno. Treba malo vremena za fini tjuning i sitna crevca. Meni je Harmony nezamenljiv.
 
Hvala na informacijama ;)
 
Ako je tema jos uvek predstavljanje evo mog set up-a:

Bowers&Wilkins 601 S3
Cyrus 3i +PSX (tera basove)
Cyrus XPA (tera visokotonce)
Cyrus CD 6SE
Intel NUC
HRT Stremer HD
 
Poslednja izmena:
Ko sta ima od HI-FI komponenti?!

Stigla zverka pre par sati, jos ne mogu doci sebi kakav ovo zvuk pravi. Jeza
Auris poison 5 zvucnici
Fortino6550 pojacalo
Auris dac
[emoji3]
Image1460076525.269130.jpg
6f3c4c5dc532fa07a7d6aff3e7bb200b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Interesantan sistem. Još da legne neka polica umesto stočića... :)


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ko sta ima od HI-FI komponenti?!

Interesantan sistem. Još da legne neka polica umesto stočića... :)


Sent from my iPad using Tapatalk

Ovo je sve privremeno juce ubaceno, jos nije ni soba zavrsena tu smo na 50% [emoji3] ima jos dosta posla , ali bice to sve na kraju kako smo zamislili [emoji3]. Vrhunske police ima ekipa iz aurisa za potrebe sajma i izlaganja proizvoda pricali smo da mi izadju u susret i urade jednu za moje potrebe pa ce i toga biti.
Stavicu finalne slike kada sistem bude kompletno namesten .
 
Poslednja izmena:
Ekstra izgleda a domaće :)

Uživaj!

P.S.
Poslao sam ti priv.poruku.
 
Bravo za setup!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koja vrsta muzike će da se sluša na tako skupim uređajima ako nije tajna? :)

Pitam zato što npr u mom slučaju čini mi se da ne bi imalo mnogo smisla takvo ulaganje, uglavnom je to neka elektornska muzika, ili neka agresivna gitarska i tako to.

Imam b&w 705 + b&w sub asw700, na pojačalu 2x200w, to je sve pre par godina koštalo nekih 3500-4000 eura, a evo sada u istoj prostoriji mi je i bose acoustimass 5 III, koji nov košta 600, ima ih za 250 korišćenih. I desilo se da nemam pojma koji zvučnici rade, moram da se približim da čujem :)
 
Ako ne cujes razliku nesto tu kod tebe gadno ne stima... :)

Sta je izvor zvuka?
 
dac magic 100.

Sve je tehnički ok, osim što je dac jeftin, baš zato što sa skupljim meni nije bilo razlike :)

Nije da nema, ide niže ovaj b&w sub, ovaj bose mislim da ispod 50Hz slabo ima šta, ali sada je slučajno sve tu jedno pored drugog i jeste se desilo da kod tihog onako background puštanja muzike nisam odmah mogao da skontam koji rade :)

Poenta je da većina stvari koje se navode kao wow kod nekih high end sistema, koje ni ne shvatam, prostor, gudači u sali ovo ono :) ; meni ne znače ništa, pa zato i pitah oko vrste muzike.
 
Poslednja izmena:
To je relativno skroman DAC, mada ako ti je sistem ok pozicioniran i podesen tebe verovatno zezaju usi i/ili nezainteresovanost i/ili jednostavno pustas krsh materijal :)

Elektronika moze da bude vrlo kvalitetna i da bas mnogo dobija koriscenjem dobrog HiFi sistema. Recimo Bliss je jako dobar primer. Fantasticna muzika uz fantasticnu produkciju.
 
Ovaj sistem koji sam ja uzeo gura mnogo lepo i elektronsku muziku -faithless, prodigy, massive attack, jean michele jare, vangelis, nisam stigao da pustim mog omiljenog elektronca juno reactor to cu posle , sve to lepo zvuci ....

Ja licno slusam sve i svasta od filmske muzike(ost-ovi) , preko live snimaka rock / metal/ pop bendova, elektronike, gitarskih virtuoza itd.

Sto bolja produkcija tj. Rip kvalitetnije ce da se cuje jer racimo vinyl 24/192 ripovi ako se cuje pucketanje bas smetaju.

Dsdovi i flacovi koji su ripovani sa diskova se cuju najbolje, ili ako uspete da nadjete vinyl rip dsd/flac koji ne pucka .




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Premali su to zvucnici za muziku koju si naveo.

Dodaj jedan ozbiljan subwoofer i napravio si posao ;)
 
Decko je objasnio na jednom drugom forumu kada su pitali za basove
"
Ovo je Boenicke fazon, long throw bass driveri u kutijama manje zapremine od preporučene - neverovatan efekat, mali zvučnici umeju da reprodukuju nestvarno veliku zvučnu sliku.
"
eac394226bc09f161e49ae54994fb2d4.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovaj fazon , s'tim da je Boenicke pomagao/radio na konstrukciji ovih Aurisovih
7901e5c35f5c2f76ec32caeb33c1a76b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno