Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Treba da ti neko napravi kabl koji na jednoj strani ima stereo utikač 6,3mm (kao gitarski samo stereo),a na drugoj strani dva činč utikača (kao što ima na kablu koji ima 3,5mm stereo bananicu).
 
@Delija
Risiver ima Audissey i svoj mic koji izjednačava nivo i latenciju svih zvučnika, tako da mi SPL nije potreban. Treba samo da se naviknem, još uvek je sve sveže :)
 
Treba da ti neko napravi kabl koji na jednoj strani ima stereo utikač 6,3mm (kao gitarski samo stereo),a na drugoj strani dva činč utikača (kao što ima na kablu koji ima 3,5mm stereo bananicu).

Imam ta dva gitarska na strani kartice. Njihov ulaz mi lici kao ulaz za cinceve....

Na strani zvucnika imam cinceve za input (trenutno je tu sa kompa bananica 3.5 i dva cinca) i dva ta RCA gdje na lijevo zvucniku pise TO L SPEAKER. E tu ne mogu cincevi da se ubodu...

Evo u attachmenu kako tacno izgleda zadnja strana.

Znaci, sa ovih RCA bi mi trebala 2 kabla koji zavrsavaju na gitarsku bananicu na input za svaki zvucnik pojedinacno??
 

Prilozi

  • 72.jpg
    72.jpg
    117.9 KB · Pregleda: 170
Da i ja malo dopunim sistem :D:

- First Watt F5
- Shure v15 type III (uskoro stiže i Jico igla apgrejd)
 
@Delija
Risiver ima Audissey i svoj mic koji izjednačava nivo i latenciju svih zvučnika, tako da mi SPL nije potreban. Treba samo da se naviknem, još uvek je sve sveže :)

Nije to bas savrsen sistem. Pogotovo ne te prve verzije (MultEQ i MultEQ XT) - na njima je umeo lagano i da ubije subwoofer ako isti nema HPF.
MultEQ XT32 je poboljsao situaciju...
 
Poslednja izmena:
Slažem se, ali dok ne pređem na MultEQ XT32, što je i plan, tako je...
Sub ima HPF tako da ne brinem.
 
@Uros Novakovic
Ne, sve si pomešao.
Zvučnik koji u sebi nema pojačalo se veže sa tim kablom koji si dobio uz zvučnike na crvenu i crnu buksnu.
Signal sa kompa - sa zvučne kartice vodiš posebnim kablom koji na strani kompa ima stereo 6,3mm utikač (kao gitarski) a na strani koja ide u pojačalce (koje je u jednom od zvučnika) idu dva činč utikača za levi i desni kanal. Sličan kabl kao što ti je sada vezan PC samo što na drugoj strani ka zvučnoj imaš drugačiji utikač.
Možeš da ih ubodeš u PC ili AUX ulaz - svejedno je. Lepo ti piše Audio Input L(levi) i R(desni).
 
Poslednja izmena:
Kроз моје руке је прошло свашта. Оно што сам задржао је појачало Sony TA-88 из 1972 године:
tnta88.jpg
Није јако али је зато звук изузетно пријатан, поготово када га накачим на BOSE AM5 које сам купио 1988 године:
boseacoustimass5series1.jpg
За гласније a пријатно слушање Marantz SR7100 из 1981 године:
marantzsr7100dcstereorec.jpg
За журке користим Technics SU-A900Mk2:
5729-tecsu-a900mk2.jpg
Има ту још које чега што скупља прашину, попут грамофона Dual 1290, дигиталног тјунера UHER, троглавог касеташа Denon....
 
@Uros Novakovic
Ne, sve si pomešao.
Zvučnik koji u sebi nema pojačalo se veže sa tim kablom koji si dobio uz zvučnike na crvenu i crnu buksnu.
Signal sa kompa - sa zvučne kartice vodiš posebnim kablom koji na strani kompa ima stereo 6,3mm utikač (kao gitarski) a na strani koja ide u pojačalce (koje je u jednom od zvučnika) idu dva činč utikača za levi i desni kanal. Sličan kabl kao što ti je sada vezan PC samo što na drugoj strani ka zvučnoj imaš drugačiji utikač.
Možeš da ih ubodeš u PC ili AUX ulaz - svejedno je. Lepo ti piše Audio Input L(levi) i R(desni).
Konačno sam danas kompletirao sve s obzirom da sam morao mb da mijenjam pa sam cekao pci firewire karticu sa ebay-a.....

Elem, uzeo sam ovaj kabl ali zvuka i dalje nema :) Led na m audio koji oznacava koji output je aktivan ne gori u nijednoj varijanti. Imam 4 izlaza pozadi i 2 za slusalice sa prednje strane. Nijedan nece.

Ako neko ima zivaca za pomoc oko povezivanja bio bih zahvalan. :)
 
Kod mene se promenile zvučne kutije, pa da rekapituliram...

Nove zvučne kutije Mark & Daniel Topaz
topaz.jpg

Preamp je vintage classic, Classe Audio DR-5
327004-classe_audio_preamp_dr5l.png

Amp je DIY, NAIM NAP140 clone

Gram Linn Axis
366742-linn_axis_akito_k5.jpg

DAC Denon DVD-5000
647518-denon_dvd5000_amazing_condition.jpg
 
kod mene je takodje svašta "protutnjilo" a ovo je set koji se zadržao poslednjih 10-tak godina :)

Marantz CD 6000 OSE

199912_120e_depth1.jpg

Marantz PM 80 MK2

marantz_pm-80_mkii_amplifier.jpg

B&W Preference 5

B_&_W_Preference_5.jpg

Audioquest Quartz

AQ_Quartz-2.JPG
 
Poslednja izmena:
Equalizer je Pioneer SG-9500.
Audio Scope je Heathkit AD-1013.
 
Мени грамофон личи на неки Дуал а за дек нисам сигуран шта је оно лево, elcaset или за онај стари стандард који се користио преко баре?
 
Fisher ER-8150
 
Bio pre neki dan u Auris show room, vilica do poda kad sam video lampaska pojacala :D

sledece nedelje bi trebao da stigne Poison 5 i fortino 6550 u moj man cave ;) ... bice malo degutantniji setup ;)

pa cu okaciti review , klipove, slike itd. kada sve bude upakovano , postavljeno i sredjeno ...
 
Poslednja izmena:
Zvucnike obavezno na stalke.
 
Dect telefonu apsolutno tu nije mesto.
 
A gde da ga pomerim kada je vezan za ruter? Ne volim da ide na drugi kraj sobe pa da kabl ide po celoj sobi, ovako je sve na jednom mestu. Sećam se kada sam imao ADSL, pošto nemam utičnicu (za strujni kabl) u hodniku onda fiskni je bio u sobi a preko celog stana je išao telefonski kabl, pa sam mu pravio neke putanje po uglovima itd. Ovo mi se ipak čini kao bolje rešenje.
 
Dede, dede... De, de... Ne nerviraj se. Očigledno je neophodno

Ali deluje neopisivo nesofisticirano.
 
A strujni produžni kabl i ono crno (vaga za merenje) ne smetaju? :d

Šalu na stranu, koliko se greje taj Marantz?
 
Nemam pojma, nisam na to još uvek obraćao pažnju, sve je novo i tek otpakovano tako da je još na usviranjavu. Javiću uskoro u vezi grejanja ;)
 
Ako misliš na ovo dole desno (vaga za merenje), to crno je prednja maska od Zensora. Nekako se "finije" čuju kada su sklonjene te maske.
 
Imam pitanje u vezi daljinca. Naime, na TV-u i na laptopu sam podesio tako da sam interne zvučnike isključio i uključeni su eksterni Zensor. TV primer: Sada moram da koristim daljinski od Marantz-a za jačinu zvučnika a daljisnki od D3 za menjanje kanala. Čak ne mogu više da menjam jačinu zvuka ni sa magičnim daljinskim. Da li ovo nekako može da se reši sa manjim brojem daljinskih upravljača?
 
Jedino da probaš da uprogramiraš komande za Volume +/- sa Marantza na daljinski od D3, ili obrnuto ako daljinski od Marantza to podržava. Ja sam kod mene programirao osnovne komande D3 daljinskog na daljinski od Onkyo risivera.
 
Nazad
Vrh Dno