Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Je l' ima neka tema za DAC-ove? :type:
Nisam našao, pa da pitam ovde, ako ima neka neko premesti.

HIFI forumi mi deluju depresivno, gomila iskompleksiranih 50-ogodišnjaka koji se ponašaju kao deca :S: , a DAC prevodi nule i jedinice u zvuk, može da prodje tema i na IT forumu :)

Jedini izvor zvuka, pored analognog tjunera mi je HDD sa losssless muzikom, pa se kao povremeno primim da kupim neki skup DAC, pored zvučnika deluje da je to druga kjučna komponenta. Trenutno imam neki NuForce Air Dac, neki wifi dac od 200 dolara, koji sam kupio čisto kao 'ajd da ne bude integrisna zvučna dok ne kupim nešto pametnije. I to tako već duže vreme.

Evo jedan zanimljiv blind test, jeste kompjuterski sajt ali je kvalitetno uradjeno: http://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733.html

dugačko je, koga mrzi da čita, poenta je, na blind testu ispada da je isti q DAC od 2000 dolara i integrisani realtek od 2 dolara.

Milsio sam da kupim nešto do 1000 eur, ali da li je to kao i dosta toga u audio svetu samo placebo i da li je sa današnjom tehnologijom bacanje para sve preko nekih baznih modela, na primer CA Dac Magic da kupim i ćao? :|
 
Poslednja izmena:
Ako cujes razliku kupi bolje (cesto i skuplje) i uzivaj, ako ne cujes razliku kupi najjeftinije sto mozes i uzivaj. :)
 
Milsio sam da kupim nešto do 1000 eur, ali da li je to kao i dosta toga u audio svetu samo placebo i da li je sa današnjom tehnologijom bacanje para sve preko nekih baznih modela, na primer CA Dac Magic da kupim i ćao? :|

sedi u dobru mečku i bentli i nećeš ni primetiti razliku iako je ovaj drugi nekoliko puta skuplji, ali ipak je bentli bentli.

Ti kad se odlučuješ za skup sistem nekupuješ samo dobar zvuk nego i brend, prestiž, izgled, zadovoljavaš sujetu i još gomilu stvari. Sličan ali ne i isrti primer ti je sa elitnim vrhunskim restoranima u kojima je hrana očajna zbog klijentele koja dolazi i koja to može da plati
 
Ne volim ljude pune predrasuda...
 
Asus Xonar STX+VDH Integration+NADC356BEE+VDH CS-122+B&W DM603S3
 
I mene interesuje kako qute tera venere...
Na papiru deluje kao dobar combo, ali ništa nije tako precizno kao dobar par audiofilskih ušiju:)
 
X-Fi Xtreme Music>Coax digitalni kabl>Luxman LV-113> Canton Carat 40
 
Kako si zadovoljan ovom kombinacijom?

I mene interesuje kako qute tera venere...
Na papiru deluje kao dobar combo, ali ništa nije tako precizno kao dobar par audiofilskih ušiju:)

Oduševljen! Mislim, stvar utiska je u ovom, kao i u mnogim drugim slučajevima, vrlo subjektivna i individualna kategorija, ali meni je komplet zvuči ekstra, i to na original Sonus Faber stalcima, i Linn K20 kablovima. Ništa ja tu ne bih dirao. :)
 
Sad jos da dodas neki ozbiljan subwooofer... :)
 
Ja imam ovu "mrgu"...Pogledajte prilog 138312 i on čita isključivo originale, ali je u isto vreme i DAC (ima digitalne ulaze), pa mi je itekako upotrebljiv - ono što imam kao original čita, ono što nemam ima u digitalnom formatu na hard disku.

Ako možeš da mi pojasniš (meni kao laiku) kako CD može da radi kao DAC, odnosno kako da sa računara - HDD a, puštaš muziku (flac, wav) preko digitalnogu ulaza CD a. Ja trenutno imam low colst cheapest sistem.

-Yamaha AX-470 i zvučnike Magnat Sonobull 10, koji je povezan na PC, preko nekih solidnih kablova kupljenih u Mitros Music.

Isto tako imam priliku za mali upgrade, eksterne zvučne karte preko sajta ebay.de

Tu već nailizam na 2 problema. Ja sam registrovan na ebay.de , ali pošto je sve na Nemačkom nikako da upspem da promenim adresu / moju iz Srbije, na drugara u DE - gde bi i trebalo da stiže.

Sledeći problem je izbor. Ja stvarno nemam pojma šta da gledam. Na osnovu nekih preporuka, neka eksterna kartica M-Audio bi mi zabršila posao - ali koja ?
 
Napisao je vec - taj CD plejer ima digitalne ulaze iliti digitalni izlaz sa zvucne karte (ako ga ima - integruse vrlo retko) koaksijalnim ili optickim kablom se poveze na ulaz na CD plejeru.
Na kompu foobar + ASIO ili neka adekvatna alternativa.

Jel imas neki specijalan razlog zasto bi jurio eksternu varijantu?
Za sistem koji si naveo interni M-Audio Audiophile 2496 ili EMU 0404 bi bili sasvim solidni. Naravno, pozeljni su Audiophile 192, EMU 1212M ili ASUS Xonar STX, ali oni i kostaju duplo vise.
 
Ako možeš da mi pojasniš (meni kao laiku) kako CD može da radi kao DAC, odnosno kako da sa računara - HDD a, puštaš muziku (flac, wav) preko digitalnogu ulaza CD a. Ja trenutno imam low colst cheapest sistem.

Povežeš iz računara kablom, toslink ili koaksijalni, ne znam šta ima tvoj CD player, ili kartica u računaru. I onda u player-u koji koristiš, opet ne znam koji je, izabereš da pušta zvuk preko digitalnog izlaza.

A kartica zavisi koliko para, i šta hoćeš. Asus DX je dobra, ili STX, ili neka ESI. Može i eksterna, ali nije preterano bitno, kvalitetnije kartice nemaju neki naročiti šum i kad su u kućištu.
 
Da se i ja upišem u temu:

- Onkyo TX-NR906
- Jamo C607
- Oehlbach Silverline 40 kablovi

Za sada vrlo zadovoljan, u planu je proširenje do 5.1
 
Poslednja izmena:
A onda ti bude dosadno, pa pređeš na 7.1.
 
Risiver može da gura 7.1 mada trenutno gura frontove bi-amp, pa mogu samo do 5.1 da se "širim".
 
Ajde i ja da upišem moje delke, kupljene krajem '80-tih ili početkom '90-tih (kako koji deo), tada sam mislio da je to samo za početak ali eto imam ih i dan-danas :d

- tjuner: Hitachi FT-3MkII
- pojačalo: Sony TA-FB720R
- zvučnici: Tannoy mercury m3
- kablovi: ma neki obični strujni debeli licnasti :d

Naravno, računar i pojačalo su spojeni i tako slušam muziku, radio ... šta god već.

Pošto mi je Hi-Fi tek na 4. mestu prioriteta (automobil, računar, foto-oprema, pa tek onda Hi-Fi), pitanje je kada ću ovo menjati :p

Interesantno: verovali ili ne, u daljincu za pojačalo su i dan danas, originalne Sony baterije i rade kao sat a faktički svaki dan po nekoliko puta koristim isti, evo već skoro 25 god. :)
 
Znači nema basa, već samo mid-bass.:eyebrows:
 
Nije nešto naglašen, a nije ni loše. Više mi je nekako kombinacija za rock muziku, mada trpi sve živo. Imao sam dugo Vivax AM-100 receiver, pa mi posle njega dođe idealno. Toliko šuma ima u svim režimima da izludiš.
 
al ste zlobni, altec lansing 641 woofer ima dva 6,5 inca drajvera, pa jupol otpada sa zidova, nek neko kaze da je to midbass.. :):-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno