Šta je novo?

Ko sta ima od Hi-Fi komponenti?!

Poslednja izmena:
Nije ni blizu tako jednostavno, ali nije ni mnogo daleko od toga - ne kaze se dzabe "there is no replacement for displacement" iliti size does matter :)
 
Slažem se da nije sve tako crno i belo, iako mi ta komba nekako više leži :p

Ako je preporuka 12-15" bas u domenu hifi-ja, onda dnevna soba treba da je popriličnih gabarita. Mada znam i likove koji slušaju vinile na HH razglasima i binovima i hornama u momačkim sobama :d
 
@Pega
Ako u pomoc uleti dobar sub, onda moze da se prodje i sa manje od 12".
Dobar veliki sistem svira dobro i u manjoj sobi. Svirace jos bolje u velikoj, ali to ne znaci da ce biti los u manjoj. Pogotovo ako je kompresija u pitanju, a ne BR.
 
Poslednja izmena:
To je tačno. Meni, npr., treba što manje basa, jer je prostorija pravougaonog oblika, ima nekih 18m2 i slušanje je blizu, tj. u užem delu sobe. Nema tepiha, nema zavesa i svaki jači bas je suvišan, odnosno može jako lepo da se sluša sa malo basa. Iste zvučnike, kojima sam se pohvalio ovde, sam slušao u 4x većoj prostoriji, na istom pojačalu i takođe bez sub-a; i tamo su ujedali i nije bilo potrebno dodavati ništa. Na kraju, sve je stvar ukusa, žanra, itd. Kapiram ljude koji vole masniji bas, naravno, i imaju gde i sa čega da ga puste/slušaju.
 
Mozda je offtopic (unapred se izvinjavam), ali cisto da vidim mozda neko ima informaciju.
Da li znate kako mogu da stupim u kontakt sa legendom srpskog HiFi-a, Velimirom Hrnjakom?
Radio mi je jos 2009 restauraciju Marantz 2250B receiver-a, a sada sam hteo da vidim sa njim da sredimo volume potenciometar, i pucanje iz zvucnika kada se receiver gasi na power dugme.

Probao sam na email (ne odgovara), a mobilni tel je nedostupan.

Otvoren sam za sve sugestije i predloge.

Hvala!
 
I tamo je paralelno otvoren topic. Hvala u svakom slucaju. ;)
 
Wharfedale Diamond 10.1
E-Mu 1212m
Harman Kardon PM650 VXi
AKG K272 HD
 
Marantz SR5007
Mordaunt Short Aviano 6
 
Koji DAC uzeti za kombinaciju JLB Studio 530 + Harman Kardon HK 980? Da, zaboravih da kazem da bi bilo pozeljno da bude jeftino a dobro :)
 
Evo da i ja predstavim svoj sitem.
1. Imam 3 izvora.
Marantz cd5001 , CD plejer iz novije generacije CD plejera. Služi i kao izvor i kao transport.
Izlazi su koaksijalni i optički i to se kači na jedan vrlo kompetentan dac zasnovan na čipu AK4396 , zasebno napajanje digitalne i zasebno napajanje analogne sekcije.
To je drugi izvor.
Izvedba DAC-a je moja. Po kvalitetu reprodukcije definitivno prednjači i to je u suštini moj glavni konverter, bilo da ga kačim na računar ili na cd kao transport.

Tercijalni izvor je moj početni ulaz u da kažem hifi a to je Asus XOnar DX kartica sa odličnim Cirrus Logic CS4398.
Držim je radi poredjenja sa DAC-ovima

2. Slušalice su moj izbor za slušanje muzike.
Razlog je otprilike ono što neko drugi rekao na jednom drugom forumu.

Zashto imati slushalice?

Zato shto, mada nisu zvuchnici, pruzaju jedinstveno zadovoljstvo i intimnost onda kada mi intimnost treba. Ne maltretiram nikoga, niko ne maltretira mene. Ne treba im akustichno tretirana soba, ne treba im puno prostora, a kada zavrshim sesiju, vratim na polici ili u fioci.

Zashto imati vishe od jednog para?

Zato shto su razlichne kompanije uzasno karakterno razlichite. Mnogo vishe nego zvuchne kutije. Zato shto razlichite slushalice odgovaraju razlichitim stilovima, uslovima, raspolozenjem... ali da ne zaboravim, zato shto za cenu jendog para dobrih zvuchnih kutija mogu imati flagship slushalice svakog boljeg proizvodjacha.

Trenutno su dva para aktuelna,mada je dosta toga prošlo kroz sistem.

Prvi par je Grado SR80i, ne treba puno pisati o njima. Preporuka je rock rock i samo rock i to ne baš svaki ali ono što radi mislim da nema bolje.
I džez opet samo neki rade vrlo vrlo dobro, dok drugi ne ne baš, ima onih koje rade bolje a tu na scenu stupaju,
AKG K141mk2.
Vrlo dobre slušalice, dobijene od nekog ko ih je ocjenio kao meke i sternilne.
Naravno to i jesu na nekom običnom izvoru i bez dobrog pojačala.
Medjutim sa lampaškim pojačalom slika je skroz drugačija i mogu da kažem da ih slušam jedno 80% vremena.
Preporuka je klasika, akustika, sve live numere, džez dosta toga, rock tu i tamo.
Dakle dobre ali bez dobrog lanca dac/amp bljak.
Prija im više lampa nego tranzistor.

3. Pojačala.
Tri komada trenutno.
Dva tranzistorska , jedan od nijh je čuveni CMOY, brutalno svira na niskoimpedansnim slušalicama, uglavnom su prikačene na Grado SR80i.
Treći je jedan mali lampaš, uglavnom prikačen na AKG.
Prednost dajem lampi i zbog zvučnih karakteristika (topao zvuk, blizak analogiji) i zbog mogućnosti kombinovanja različitih lampi za različite žanrove.
Trenutno u kolekciji tri modela lampi.

Ti to je od prilike to.
U doglednoj budućnosti nadam se laganom upgrade-u u sva tri pravca ,ako ne zbog napretka onda zbog igranja :)

Pozdrav svima :)
 
Poslednja izmena:
Dobro si me podsetio da i ja imam slušalice koje nisam "prijavio" :p (toliko ih često koristim - da sam zaboravio na njih):
audio-technica ATH-M40fs
 
Verovatno jesu ALI mislim da nisu za konzumno slušanje muzike, već više za studijski rad. Imaju previše "nezanimljiv" zvuk (sterilan) ... mada to opet zavisi i od pojačala (kao što si rekao).
 
Upravo kod mene na akg-u je takva situacija i neko ih se oslobodio baš iz tog sterilnosti.
Grado zvuči fino sa sva tri pojačala a kombinijem u zavisnosti od onog što mi paše u tom momentu.
 
Tehnics sl 1210 mk2+AT 95e+Nad 1300+Nad cd 521i+Sansui TU 217+Grundig XSM-3000.
 
NAD model 160 receiver iz 1975. i B&O Beovox S45-2 zvucnike iz 1978. Kombinacija zvuci sjajno.
 
Tek da se upišem - od juče sam vlasnik pioneerovog stereo receivera SX-550 sa kraja 70-tih.
Sutra mi stižu Cantonovi zvučnici Quinto 520.
Očekujem da to bude dobra kombinacija.
 
Da se i ja upišem u temu:

- Onkyo TX-NR906
- Jamo C607
- Oehlbach Silverline 40 kablovi

Za sada vrlo zadovoljan, u planu je proširenje do 5.1

Da dopunim spisak novinama:

- Onkyo TX-NR906
- Jamo C607
- Oehlbach Silverline 40 kablovi
- Jamo C601 (stižu krajem meseca)
- Jamo C60 CEN
- SVS PB-1000


:)
 
Kako si zadovoljan sub-om?
 
Vrlo zadovoljan, za filmove pogotovo. Za muziku je malkice dominantan iako ga ne držim u ćošku nego negde na sred zida. Možda samo treba da se naviknem.

PS. Referentni nivo nije za slušanje u kućnim uslovima :sceptic:
 
Koji kablovi mi trebaju za spajanje Microlab 2c sa M Audio firewire 1814 modelom? M audio ima one ogromne banane (kao gitarske) za input a na zvucnicima dodju po dva zavrtnja da ih tako nazovem ...

Lijevi i desno zvucnik su medjusobno povezani kablom koji sam dobio uz zvucnike.

Trenutno je sve spojeno na Xonar 3.5mm dzekom ali bih m audio da ukljucim u pricu ako moze.
 
Nije baš pitanje za ovu temu... Zar 2C nemaju RCA ulaze?
 
@Falcon
Moras da se poigras sa podesavanjima da bi ga uklopio sa front-ovima. Ne sme nikako da bude dominantan - treba da produbi, pa cak i da ubrza odziv sistema.
Vrlo verovatno ces morati da uzmes i SPL metar u ruke :)
 
Nazad
Vrh Dno