Šta je novo?

[SAMO STRUCNI SERVISERI ] ASUS K55VD

elvirko

Poštovan
Učlanjen(a)
28.11.2016
Poruke
45
Poena
54
Laptop model : AsusK55VD

Menjao sam parametre na pomenutom laptopu u BIOS-u , sacuvao podesavanja i restartovao se . Posle restartovanja se nije upalio i nakon dijagnostikovanja sam utvrdio da je rec o BIOS-u , pokusavao sam razlicite metode ' bios recovery ' koje naravno nisu radile .
Vadio CMOS bateriju , Ostavljanje u rad , vadjenje (ram , hard disk , eksternih usbova , menjanje monitora na laptopu) eksterni monitor i tako to .
U pitanju je bio korumpiran BIOS chip ,

Posto nemam lemilicu ni BIOS programmator, trazim savete od strucnjaka na benchmarku , bilo ko da moze da me *uputi* kod nekog ili ostavi koristan komentar bice koristan.

Problem: Korumpiran BIOS chip na maticnoj ploci

Thread je dodat na ovom podforumu zbog toga sto mi je potrebna pomoc(i zato postavljam , ako je protiv pravila molim moda da ukloni)
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisma strucan serviser,a nisam no procitao tekst jer postoji dovbra sansa da oslepim kadada procitam ovo na Tapatalku, mnogo boja i font bodubu oci.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Razlog tome je klasifikacija , tj podeljeno u delove za lakse citanje (izgleda da ne pomaze :D)
 
Uklonio sam color tagove.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pomislih da sam presao u daltoniste... :D

Nije mi jasno kako si mogao ubiti bios menjanjem parametara koje sam nudi...
 
Da, prilično je neverovatno da BIOS chip bude koruptiran izmenom opcija u Biosu. Otvaranjem laptopa si možda nešto drugo pokvario?
Da li si otkačio bateriju i punjač pre clear CMOS?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Desilo se , otkacio jesam i iscpreo tako dva dana i opet nista. Problem je na dosta laptopova ove serije isti . Kad uradis niz nekih koraka dodje do korumpiranja biosa nisam prvi ako potrazite na google : k55vd bios fail . Videcete dosta primera .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Eto rekoh , nije do mene i nisam prvi ni zadnji kad promenis parametre po nekoj sekvenciji to se desi ... sta da mu radim :D nema nikog da uskoci :D
 
Laptop servis tc milenijum u bg. Resili su meni isti problem pre par godina...
 
Nazad
Vrh Dno