Šta je novo?

Baksuz crkla nova Z170i pro gaming

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruke
492
Poena
170
Računar sklopljen pre 7 dana, juče ugašen normalno.Danas ga palim,sve sija i kuleri rade ali nema zvuka sa ploče niti slike na motoru.Ugasim, upalim, isto.Probam sve što mi pada na pamet i ništa.Rastavim kompletan računar na sto povezem sve ponovo, isto.Pipnem naponsku, cipset, procesor (6700k) sve hladno kao led.
Mislim da je ploča, nažalost teško ću u Šapcu naci neku drugu 1151 da testiram i cpu.Znači ploča pali ali nema zvuka sa bipera ni slike na monitoru, bez rama isto??
 
Garacija Madjarska preko PC King-computer shop.Sad ga kontaktiram da vidim šta i kako, verovatno će potrajati ma da je bio prilično brz kog nabavke.
 
Nebi ni ja da u ovoj nedodjiji od države možeš da kupiš što hoćeš!
 
Probaj sa drugim napajanjem, pregledaj da li si sve dobro prikopcao od kablova. Taj intel ima integrusu? Probaj preko nje, pre toga izvadi ako imas graficku karticu.
 
probao već drugo napajanje, integrušu sam i koristio, trebalo sutra da idem po grafu.
 
Probaj onda sutra sa grafickom karticom, mada ovako preko neta ti niko ne moze pomoci nazalost...
 
sad kontaktirao dobavljača, sutra kreće nazad na reklamaciju ali se čeka oko 2 meseca!Ima da rodim i mečku i tele i još po koju životinju!
 
najvise ti se isplati da kupis novu plocu,a tu koju ces dobiti za 2 meseca - odmah prodas jer je nova...
stvarno bedak...
 
Ja bih pitao tog sa KP da li po zakonu može da traži povraćaj novca u radnji u Mađarskoj jer se tako brzo pokvarila ploča. I ako može onda bih mu rekao da mi odmah vrati pare, a on neka 2 meseca na tenane sebi sređuje sa tom radnjom u Mađarskoj ili gde već povraćaj.
 
Moze da ga pita ali nece to verovatno trgovac (ŠVERCER) da prihvati.
Najbolje sto mu se moze desiti je da kad zavrse reklamaciju dobije novac od tog sto mu je prodao.
Problem je sto coveku garant fale pare za drugu plocu...
 
Problem je što sam danas trebao da umem grafiku koju sam čekao duže vreme, sad šta raditi, da uzmem grafiku nemam je gde, a ne mogu i grafiku i novu ploču.Da uzmem novu ploču nemam za grafiku!****** na kub!Čak i da uzmem najjefiniju moguću nemože u moje kućište jer je miniitx!Kao u španskoj seriji!!
 
Nemaš drugo rešenje nego da uzmeš novu ploču ako prodavac ne prihvati odmah da zameni.

Pitaj, ko pita ne skita. Možda je normalan čovek, a ne neki bolid.
 
Kakav veze ima to što je Asus?! Sve crkava ne postoji pravilo. Čim si kupio preko Mađara bio si svestan rizika koji to nosi. Nema kukanja.
 
Svestan sam ja druže bio rizika, ali taj rizik je ostvarivanje i vreme za ostvarivanje garancije a ne kvalitet proizvoda.Mislim da je kvalitet takve ploče isti u sim državama a pogotovo što to nije krš i najjeftinija ploča ili najlošiji proizvodjač.Zamisli kad bi sve crkavalo posle par dana korišćenja, a po ovim cenama.Tako da sam sa punim pravom rekao da sam razočaran u Asus.I verovatno ću je prodati čim stigne!
 
@sinisatodorovic
da ti ne stajem na muku ali sto nisi uzeo od fante?
jeste gimnastika sa miniitx masinama... ne znam da li su se uopste pojavile neke ploce kod nas do sada... ja sam uzeo od fante viii impact i imao peh da malo pokrivim par pinova zbog onog go*anceta koje se valjda zove asus cpu tool ali sam sve uspesno ispravio za 2 minuta kad sam smirio zivce i ruke jer uopste nije bilo toliko strasno koliko sam mislio i koliko sam se smorio.. ni ja ne gotivim asus uopste ali jednostavno nema izbora. evga stinger z170 je bila preskupa da se nabavi preko njih a poprilicno je oskudna...
krastavac, skupljaj pare za plocu i vozi na integrusi dok ne skupis za grafu, tako sam i ja radio...
 
Kad sam već išao na kupovinu od "madjara" trazio sam najpovoljniju i najbrzu ponudu.A kod nas mini itx ni za leka.jedna jedina koju sad gledam je giga b150 phoenix wifi, svi kojima sam slao mail su odgovorili da u skorije vreme neće imati ništa bolje jer nema kod uvoznika.
 
znaci nije se pojavila ni jedna jedina mini itx kod nas do sada? jbt pa proslo je vise od pola godine kad sam je ja uzeo... krastavac, nemas drugog resenja nego da cimas tog sto ti je prodao i juris drugu opet preko madjara.
ja tek ne volim gigabyte, da ponovo uzimam opet bih ovu viii impact jer me je odusevila a bio sam iskreno skeptik kad sam je gledao.

jesi li ista radio od kad nece da se upali komp? meni se desilo kad sam farbao onaj zadnji limcic u mat crno da mi se zaglavi reset dugme sto sam jedva izvalio. isto se sve vrti, svetli ali crn ekran i to je to...
 
A ovde kod nas sta god kupis nikad ne crkava, sve u full-u i radi bez greske, cim reklamiras odmah dobijes zamenu, ne cekas nista....svako kupuje tamo gde hoce, sta koga zabole dal je neko kupio kod Madjara il ovde jel su vase pare trosili...
Kod nas jedina korist je ako narucis preko neta pa imas fore 14 dana da trazis pare nazad.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Možda je vreme da "mađari" podignu malo nivo usluge vezano za garanciju. Daš im pare, daš pozitivnu ocenu na K.., dobiješ pokvarenu robu. Onda im pošalješ i robu. U tom trenutku kupac nema ništa a prodavac ima sve. I još da čeka 2 meseca. Pa to je van pameti. Slažem se sa Space da ne treba kupovati pod takvim uslovima i da treba tražiti da podignu svoj nivo usluge. Dobro je nekada i ovakve stvari saznati a ne samo kako su cene niže i kako ima svega.
 
Sve to stoji, svi mi znamo da je bolje ovde pa i skuplje, pa i po našim čudnim uslovima ali čak i uz "ubedjivanje" na kraju dobiješ nešto, napravi se neki kompromis a to ne moze da se plati.Ali problem je što je na našem tržištu tako mali izbor da je to strašno.Ja bi i 50e platio više ovu ploču kod nas da je bilo.Evo danas sam zvao sve moguće maloprodaje, veleprodaje, uvoznike.Nema teorije da dobiješ z170 mini itx.A da ne pričam sramotu da više od 70% trgovaca nema pojma o pojmu što se hardvera tiče.Ljudi ne znaju šta je mini itx, pa me pita z170 čipset koje je to podnožije, kad je to izašlo....!A to nisu neke male radnjice nego najveće od onoga što mi imamo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno