Šta je novo?

AV risiver - entry level

Starter21

Slavan
Učlanjen(a)
27.09.2005
Poruke
570
Poena
330
Uzeo bih neki novi entry level AV risiver, ne preterano skup (oko 300e). Koliko sam video, u tom segmentu se cene prodavnica/KP ne razlikuju mnogo. Nisam neki audiofil, povremena standardna, kućna upotreba.

Izbor se, koliko vidim, svodi na Denon AVR-X520BT i Yamahu RX-V381. Osim njih, naleteo sam dosta povoljno i na Pioneer VSX-424-K, koji je stariji, datira iz 2014-te.

Bitno mi je da AVR ima BlueTooth i prednji USB, sa kog je poželjno da može da se čita flac.

Nije mi važan broj HDMI priključaka.

Denon negde i ima sve ono što mi treba, ali ne i raznorazne "tehnologije" poboljšanja zvuka kojima Yamaha obiluje (CINEMA DSP Digital, Compressed Music Enhancer, Silent Cinema, Scene). Osim toga, Denon nema up-scalling i ARC na HDMI, Yamaha ima. Koliko je sve to važno?

Uglavnom, bio bih zahvalan ljudima sa iskustvom da daju neku sugestiju.
 
te tehnologije za poboljsanje zvuka su nevazne sto se tice kvaliteta zvuka, uglavnom se svode na predefinisana podesavanja...zvucnici ce presuditi sto se tice kvaliteta zvuka, a ako je uglavnom namena za filmove onde postaje sve manje vise svejedno sto se tice zvuka jer neces osetiti bas neku razliku...sto se tice avr-a ja bih presudio samo na osnovu stanja uredjaja...meni licno denon ima zvucnu sliku koja mi vise prija ali to je samo moj subjektivni osecaj. Upscaling moze biti bitan ako ces da pustas low level video...
 
Nazad
Vrh Dno