Šta je novo?

matićna ploča H81M-R problem

Jovanca

Cenjen
Učlanjen(a)
18.10.2011
Poruke
6
Poena
151
Kupih konačno novi komp,sve super intel i5,8gb memorije... i matična ploča :
asus H81M-R ,problem je koja god podešavanja da stavim u biosu na ploči ,po difoltu za win 10 ili win 8.1 ( uefi ) menjao za other os ( win 7 ) i tu menjao legacy oprom... ez mode... ma sve moguće opcije... ali kad god se restartuje prilikom instalacije bilo kog sistema uvek prvo ide u bios ( i kad je završena instalacija sistema ) pa ja onda f8 pa ukažem na hard disk i tek onda butuje normalno sistem. Tako je bilo i sa win 7 i sa win 8.1 i sa win 10. Ono što sam primetio je da kad palim komp pa secnem paljenje ( pošto kućište nema dugme za restart ) podigne se normalno ,pošto sam u biosu isključio sve osim hard diska za butovanje. Ima li pomoći ?
 
Znači da tražim zamenu ploče ? Koje cimanje,kupiš novo i ....:mad:
 
Resetovao sam cmos,negde na netu sam čitao da su ljudi različite probleme rešavali flešovanjem biosa ali... ( to bih ostavio njima ,zbog garancije ), znači reklamacija ili vraćanje para.
 
Da.
Probaj ipak ovo pre toga.
Raskači sve sa ploče, spolja sve kablove uključujući i power kabel.
A iznutra raskači sve sata kablove.

Izvadi bateriju, drži deset sekundi power taster pritisnut, potom vrati bateriju, zakači sve nazad, utakni u struju i probaj.
Mala je šansa ali probaj.
 
Poslednja izmena:
Bezveze, vidi onu MSI h81m-p33, ona je proverena.
 
Da.
Probaj ipak ovo pre toga.
Raskači sve sa ploče, spolja sve kablove uključujući i power kabel.
A iznutra raskači sve sata kablove.

Izvadi bateriju, drži deset sekundi power taster pritisnut, potom vrati bateriju, zakači sve nazad, utakni u struju i probaj.
Mala je šansa ali probaj.

Probaću ovo poslepodne ( kad dodjem kući ) pa javljam.
 
Naaah, nije pomoglo,biće izgleda reklamacija ( vraćanje para ). Znači još sam sve živo isključio i ostavio samo da butuje sa hard diska i opet isto, prvo bios pa navigacija za hard disk pa normalno podizanje sistema ... :mad:
 
HDD je ispravan. Sve je kupljeno novo. Ovako super radi ,samo boot iritira.Sačekaću još par dana ,možda se nešto iščačka ali ...
 
jel sam lepo nakacio hardove( zanemarimo ovaj falicni ,na njegovo mesto ubacujem novi od 1TB)
 
Nazad
Vrh Dno