Šta je novo?

Kako najbolje sprovesti internet od stana do stana?

dzimi barka

Poštovan
Učlanjen(a)
15.09.2016
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav svima i postovanje.

Interesuje me kako najlakse sprovesti internet od stana na prvom spratu do stana u (visokom) prizemlju, u stambenoj zgradi. Korisnik sam SSB interneta i kao sto znate imam onaj standardni "Cisco" ruter koji jedva da pokriva i stan u kom se nalazi. Razmisljam da sve uradim kablom, koji bi sproveo do rutera u stanu u prizemlju ali mi se to cini komplikovanim pa je naravno druga opcija neki bezicni ruter, ali nisam siguran koji bi bio dovoljan da zavrsi posao, tj baci signal do stana u prizemlju? koji model, koliko antena, decibela...ili je mozda resenje neki ripiter, pojacivac i sl.

Hvala!
 
Nisi rekao najbitniju stvar, koliko je to sprata razlike? Dva, tri, deset? Drugo, kolika je razlika po horizontali, da li su tacno jedan iznad/ispod drugog? Trece, od cega je zgrada, neka malo starija "socijalka", neka polu-novija od onih debelih betonskih blokova (good luck with that), ili neka bas novija gde su cesto pregradni zidovi od prilicno poroznog materijala?
 
Tema se podgreva, ok , možda da pogledaš onaj ethernet preko strujne utičnice, znam da su ljudi koristili sa 3. sprata do prizemlja u zgradi i radi.
 
Imam wifi booster, pomogao mi je da ojacam signal u stanu.
 
Prijateljski savet, ako hoces stabilnu konekciju i ako nije neka razdaljina (preko 70-80 metara), UTP kabl, plasticne obojnice i hilti. Sve ostalo moze da radi, a ne mora. Lutrija je u zavisnosti od toga kakvi su zidovi, koliko je etar "prljav", koliko je booster pouzdan i slicno.
 
Na kojoj razdaljini se gubi kvalitet interneta kada se koristi utp kabl?

Sent from mTalk
 
Svakako je najbolje da kabliras celu infrastrukturu bez obzira na daljinu (osim za npr 10m) , ali kao sto su korisnici pre mene naveli postoji mogucnost da postavis WiFi repeater, ili jos jedan dodatni AP (access point) iz ruter 1. dovedes internet kablom do ruter 2. (na drugom spratu) i posle napravis gore jos jednu bezicnu mrezu.(ujedno i najekonomcinije i moja licna preporuka)
 
Nazad
Vrh Dno