Šta je novo?

Logitech z533 zujanje i šištanje

dkdnt

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2008
Poruke
394
Poena
320
Ćao svima,

Uzeo sam preko outleta domaće radnje zvučnike Logitech z533 i odmah sam uočio problem. Naime, kada sam spojio satelite na woofer i kada sam sve uključio u struju i u komp, woofer je počeo malo da pišti, tj. kao da zavija. To se događa kad je prekidač off i kada zvučnici nisu uključneni. Međutim, kada uključim zvučnike onda pištanje nestane, ali sateliti krenu da šište. Da napomenem, ne woofer i sateliti ne proizvode istu buku.

Kada je komp uključen sateliti ne šište, čak i kada nema nikakve muzike/filma da je pušten, ali kada se komp ugasi, a zvučnici ostanu uključeni onda pište. Takođe, woofer pišti samo kada su zvučnici ugašeni, nevezano za to da li je komp uključen ili ne. Ova buka je neprimetna tokom dana (postoji, ali se ne čuje zbog drugih zvuiova u kući) ali je noću, kada u kući nije bučno, baš primetna. Zvučnici su u sobi u kojoj spavam, pa mi ta buka baš smeta.

Moje pitanje je da li pošto sam robu uzeo preko outleta imam pravo na garanciju i u kom obliku? U outlet prodavnici je pisalo da su zvučnici ispravni sa vidljivim tragovim korišćenja i da je ambalaža pohabana. Ja sam mislio da su možda izgrebani ili nešto slično što mi nije bitno, međutim zvučnici proizvode pomenutu buku, što mislim da je defekt jer to ne bi smelo da se dešava.

Robu sam naručio preko webshopa, kurir je doneo i plaćena je čekovima (koji još nisu realizovani, ali će prvi ići za par dana) što možda dodatno komplikuje stvar.

Hvala unapred,

P.S. Do ovih zvučnika sam koristio Mictolab, isto 2.1 sistem, koji nije proizvodio buku kada je uklučen, tako da mislim da same instalacije kod mene nisu problem. Ali ako može da bude do struje, šta bih mogao da uradim?
 
Poslednja izmena:
Jel ti povezano nesto na kablovsku? tipa komp ili nesto sto je povezano sa zvucnicima?
 
Nije ništa. Imam Total Mix u stanu, tj, nemam kablovsku :/

Inače Komp, monitor i zvučnici su uključeni svi u isti produžni kabl, koji, šatro, ima kao neku zaštitu. Sateliti šište i kad je uključen komp i kad je ugašen, a zvučnici upaljeni, a woofer zuji kada su zvučnici isključeni, nebitno da l je komp on ili off.

Zvao sam radnju i rekao šta se događa i treba da dođe kurir da ih pokupi zbog reklamacije. Ne znam da li će probati to da poprave ili šta, ali mi je jako sumnjivo jer su već na outletu. Al ne bi valjda mogli da zavale nekom ovako zvučnike?
 
meni se slicno desilo sa jednim altec lansing zvucnicima pre jedno 8 godina, i tako su isto kao "popravljali" vratili ono isto, otisao u radnju vratio, i otvorio jos 2 na licu mesta probo svi imaju to zujanje, uzeo pare nazad i uzeo potpuno drugi sistem, jako cudno za logitech iskreno, al eto da znas da ima tako modela koji su takvi...
 
Nadam se da to nije slučaj i sa ovim Logijem. Inače sad sam gledao i provalim da kada se ugasi iz struje sve, woofer zuji još ~30 sec i onda prestane zujanje. Potpuni sam laik, ali mi se čini da sam negde čuo da kondenzatori znaju tako da zuje?
 
Zuje ti zavojnice u wuferu. To meni radi logitech Z333. Isti simptomi kod tebe, dok je upaljen komp sve super. Cim se ugasi cuje se kao zujanje iz wufera. Jedini lek je da se izkopca iz struje i ja tako svako vece pre spavanja, na prekidac razdelnika i ugasim zvucnike, dok ostatak elektronike na produznom ostaje netaknuto. I isto tako zuji jos 20ak sekundi i prestane, dok se usprazne kondenzatori koji.
 
Zuje ti zavojnice u wuferu. To meni radi logitech Z333. Isti simptomi kod tebe, dok je upaljen komp sve super. Cim se ugasi cuje se kao zujanje iz wufera. Jedini lek je da se izkopca iz struje i ja tako svako vece pre spavanja, na prekidac razdelnika i ugasim zvucnike, dok ostatak elektronike na produznom ostaje netaknuto. I isto tako zuji jos 20ak sekundi i prestane, dok se usprazne kondenzatori koji.

Mislim da sam baš tvoj post o tom zujanju na z333 i pročitao negde na benchu, pa mi je zato i palo na pameto ovo za kondenzatore ;)
Jesu ti zujali odmah kako si uzeo ili je vremenom počelo? Pošto su ovi moji odmah krenuli, i mislim da ih je neko već vrv vratio pa su zato bili na outletu. U svakom slučaju želim zvučnik koji ne zuje XD, em što ne umem i ne mogu (zbog rasporeda) da napravimn to sa posebnim prekidačem za zvučnike, em što kod mene i sateliti šište kad su uključeni, a ne sistem ne dobija signal (tj, kada ne ide nikakav zvuk ka njima).

Inače mi z533 izgledaju baš dobro i baš su glasni (nije da mi treba, al eto da pomenem). Sem te male sitnice koja ih čini potpuno neupotrebljivim su sjani zvučnici :d
 
Zujali su u startu. Dok god je komp upaljen i dok je pustne neka muzika ili zvuk sa kompa u poslednjih sat vremena, ne zuje. Cim se ugasi komp zuje :/ Sta da se radi, ja to ugasim noci i ne smeta mi to. Bukvalno jedan potez pre spavanja :D
 
Zujali su u startu. Dok god je komp upaljen i dok je pustne neka muzika ili zvuk sa kompa u poslednjih sat vremena, ne zuje. Cim se ugasi komp zuje :/ Sta da se radi, ja to ugasim noci i ne smeta mi to. Bukvalno jedan potez pre spavanja :D

Teoretski mogao bih da kupim jop jedan produžni kabl sa prekidačem koji bi mi služio za ovo, ali je pitanje kolko bi mi taj prekidač bio na dohvat ruke (recimo da prekidač na sadašnjem produćnom mogu samo slučajno da pritisnem dok usisavam XD ). Još veći problem je što mi zvučnici, sateliti, šušte i dok je komp uključen, ali dok ne ide nikakav zvuk sa nj (dakle dok radim n stvari za koje mi treba Zen koncetracija :D ).

U svakom slučaju sada su otišli i čekam odgovor od servisa. Ako mogu da srede da ne zuji, nekom zamenom kondenzatora ili kako god - super. Ako mogu da mi daju neke druge outlet, ali nove z533 sa nekom ogrebotinom ili nekim sličnim nebitnim falinkom - super.

Ne znam da li mogu da očekujem zamenu za nove zvučnike ako su ovi sa outleta. Kapiram da je to vlažan san, ali bih možda i doplatio razliku za nove ako je moguće... nemam pojma.
 
Zvali me iz servisa i uvažili reklamaciju, ali pošto ne mogu da poprave niti ponude isti model za istu cenu, ponudili su mi da izaberem drugi model sa/bez doplate. Pošto nemaju neki izbor mislim da ću ipak da cimam Mađare :)
 
To je dobra opcija. Ja gledah kod nasih i kod nas su zvucnici paradoksalno jeftiniji nego kod madjara, kako ne znam :D Samo je izbor realno mali, jedino zbog toga preko Madjara da ides.
 
Gde gledaš kod nas cene? Ja sam u ovih par poznatih radnji gledao z533 i svugde je bar 35e skuplji nego kod Mađara preko KP da se uzme (13.500RSD naspram 80e). Nije mala razlika, a već sam imao pozitivna iskustva sa Mađarima za ostale komponente.
 
I ja takodje, ali pre nekoliko meseci kada sam pazario moje Z333, bili su jeftiniji kod domacis nego kod madjara. Pratio sam preko IT Svet-a.
 
samo zapamti ako krenu majdari da ti zuje, sanse su mnogo manje da ce ti izadju u susret ko sto su ti domaci izasli za reklamaciju, zvucnici su konfekcija, razmisli dal ti se isplati razlika u ceni kad vec znas da ova serija zvucnika ima probleme
 
I to je isto validan razlog kod nas da se pogleda. Nase bar mozes da smaras svaki dan, dok ce ti madjari samo vratiti robu zbog manih problema koji ne uticu toliko na funkcionalnost.
 
To je definitivno dobar razlog. Našao sam sada jeftinije u drugoj radnji kod nas da ih imaju. Moram samo da proverim da li cela ova serija ima taj problem sa zujanjem, pošto ne bih da opet vraćam zvučnike posle kupovine.
 
Ja uzeo Microlab M500-U, zujanje od starta. Reklamirao, maltretirali me, 30 i kusur dana bez njih, uvazili, dali nove neotpakovane.

Otvorio ja, srecan ko malo dete, nisam ni foliju skidao, samo gurnuo u struju (jer cim ima napona, zuje odmah, dok sadrzaj nije dovoljno glasan da prikrije to zujanje kao pored trafo stanice), zuje identicno kao i prethodni.

Ukoliko bih ih reklamirao opet, opet bi uvazili i igrali se sa mnom tako, a nemam zivaca da ih cekam opet 30 dana.

Nosio kod prijatelja koji radi sa zvucnicima, kaze mora trafo da se menja, mora ovo da se menja, mora ono. Sve u svemu, skuplja popravka nego sto su oni sami vredeli (50e).

Moram da naviknem na to zujanje nekako preko dana, ali kad idem da spavam, iskljucujem ih iza na woofer-u jer ne mogu da spavam. :)
 
Нисам скапирао, јеси их купио преко Мађара или код нас?

Ако си код нас, првих 14 дана можеш да вратиш робу и да тражиш новац назад без образложења. А у случају да звучници нису исправни а у гарантном року су, можеш да тражиш поправку, замену или да ти врате новац, али то мораш експлицитно да им кажеш и да се позовеш на закон. Наравно, у реалности продавац може бити неки преварант који ће пробати да ово избегне, те ствари не иду увек овако подмазано.
 
U sustini kada se cuje zujanje to je do trafoa skoro uvek. Imam prijatelja koji se bavi ozvucenjima i iznajmljuje, sredjivao mi je dve mini linije za druge prijatelje i uvek zuje i uvek je trafo bio u pitanju. Jedan ups mi je zujao od starta kupovine, muka sa Emmi radnjom je bila neverovatna, odneo kod njega, i lik ga zalio cini mi se auto lakom ili nekim drugim lakom da ga ****m i od tad prosle dve godine nista se ne cuje. Vec neko vreme mi zuji Genius 5.1 sto mi na kompu ali mrzi me da nosim vufer da ga rastura nije jos toliko glasno, cuje se samo kada nije ukljucen komp :)
 
Nažalost epopeja sa z533 se nastavlja.

Naime, danas sam kupio nov primerak u drugoj domaćoj radnji i sateliti opet ne valjaju. Tačnije pište kada su uključeni a na kompu ne ide ništa. Vufer radi ok, tj ne zuji kada je uključen. Ne mogu da opišem koliko me sad ovo nervira i koliko me smara da ponovo reklamiram nešto.


A inače sam ih pitao da u radnji probamo, međutim, nisam insistirao, a oni su bili u fznu da ne mogu da raspakuju...


Da li je moguće da cela Logiteck serija z533 ima to pištanje? Mislim, 100e nije low budget za zvučnike, ne samo za naše uslove. krastavac, ako su meni MicroLab od 3k dinara radili bez tih zujanja i zajebavanja, onda bi ovi od 100e trebalo da budu još bolji.
 
Skroz moguce, meni se to desilo pre cirka 8-9 godina sa nekim Altec Lansing isto tako jako dobrim i skupim zvucnicima, na kraju sam odustao od njih i uzeo druge potpuno od drugog proizvodjaca
 
Nazad
Vrh Dno