Šta je novo?

Loša i nestabilna brzina WiFi konekcije

Null00

Poštovan
Učlanjen(a)
27.07.2016
Poruke
52
Poena
60
Biću jednostavan i kratak.

Dobijam nekoliko puta nižu brzinu od one koju bi trebalo, ali ranije sam jedno vreme dobijao punu, koju dobijem i sada na kratko ako mi se posreći. Nema zagušenja, winsock i slični reseti uključujući i onaj windowsov iz Redstone ne pomažu. Ako ubacima drajvere sa zvaničnog sajta ne radi ili radi isto kao ovo što ubacuje Windows. Ne rade ni oni drugi iz sistema, sa ponekima radi, sa nekima imam BSOD.

Predložite mi bilo šta sem ubacanja novog sistema i resetovanja istog jer neće pomoći. U pitanju je MediaTek Ralink RT5370 bežični adapter.

Ralink-RT5370-150Mbps-Mini-WiFi-USB-Adapter-Wireless-WiFi-Dongle-Wi-Fi-Network-Card-for-SKYBOX.jpg


Pre ovog sam imao 2 koja nisu radila kako treba, nemam sreće sa njima i mnogo sam nervozan jer je stvarno loše, džaba mi komp ako internet nije dobar. :(
 
Poslednja izmena:
Kakav ti je signal ? Te mališe su dobre za metar - dva i pun signal. Čim jačina signala opadne, brzina padne 'ko kamen. Uzmi nešto ljudsko sa antenom i po mogućstvu sa Realtek chipom, za njih svi sistemi imaju dobre drajvere.
 
Signal je dobar. Maksimalan kako prikazuje Windows 10 u trayu (3/3). Pod postavkama Network and Sharing Center je 4/5. Ali zašto nekada imam odličnu brzinu i to traje danima (bilo nekad) a onda opada?

Imao sam jedan veći adapter sa Realtek čipom i sa zvaničnim drajverima ne radi uopšte, sa onim sa realtek sajta radi ali prekida po par puta dnevno. Mora da se diskonektuje i konektuje manualno. Imao sam i TP Linkov, on je samo malo proradio i kvrc, to je bilo to.

Problem je nekompatibilnost po meni, sve smrdi na to, Microsoft je usr'o motku nešto, čitam po internetu da se mnogi žale da imaju problem sa Windowsom 10 i bežičnim adapterima ali kako stvari stoje postoji rešenje za njih, za mene nema pa nema. Hoću da kada sve povežem da radi cakum-pakum. Nemam pola brzine, nekada dobijem trećinu pa i četvrtinu, ne mogu da gledam YouTube u 60 fps, sporo se otvaraju strane i to baš primetno, plus u ovoj selendri ne mogu da dobijem za malo više para tri puta veću brzinu, osuđen sam na 15 Mbit/s (ne može celih 20) a sanjam 50 Mbit/s. Ubi me ovo skoro godinu, ruter da dovedem treba da razvlačim kabl po kući pa smeta.

Razmišljao sam da kupim kartu ali kada sam na Amazonu pročitao komentar o tome kako baš ta karta koju sam hteo zahteva akrobacije prilikom ubacivanja drajvera, odmah sam odustao i ne pada mi na pamet da menjam ovo jer bar ne prekida, sem kada prekinu iz lelekoma pa nema po par sati pa i ceo dan, (dosta puta im se događalo u poslednjih par meseci - tada nemam ni na telefonu i onda dođe samo od sebe a ja ništa ne pipnem u međuvremenu).

Kao mora me muči ovaj internet. :(
 
Ja sam imao ASUS USB-N13 B1 sa Realtekovim čipom 8192 koji je odlično radio kada radi, drajveri uredni. Što se tiče updateovanja ne dozvoljavam sistemu da bilo šta updatetuje ali pošto to kod desetke nije moguće updateujem ga ručno s vremena na vreme. Što je najgluplje prethodna 2 ne rade sa drajverima sa zvaničnog sajta. A ni ovaj ne radi savršeno, radi isto kao sa onim što mu ubacuje Windows 10. Tripujem da je nekompatibilnost u pitanju, ako ne sa sistemom sa nečim jeste. Inače sa Asusovim mi se javljao i memory leak ponekada a čini mi se da sam viđao i sa ovim. Da otklonim sumlju da je možda sistem zaražen, čist je i sa zvaničnog sajta, vodim brigu o njemu i ne instaliram ništa drugo do proverenih programa preuzetih sa zvaničnih sajtova.
 
Poslednja izmena:
Imam isti wifi adapter i radi sve ok na Win 10 (desilo se par puta da se prekine konekcija, ali desni klik na wifi ikonicu i troubleshoot resi problem). Signal odlican na 10m kroz jedan zid. Probaj na ruteru da manuelno podesis kanal koji je najmanje opterecen u okolini.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta da ti kažem, u mojoj neposrednoj okolini ima jako malo bežičnih mreža a i sve sam kanale isprobao.
 
Wifi nije univerzalan i to mu je najveca mana u smislu ako radi kod tebe,nije sigurno da ce raditi i kod mene cak i u boljim uslovima.

Imao sam slican setup,te male antenice komada 3,na 2 mesta i dan danas super rade dok na mom kompu uzas,sta god mu radio iako prikazuje super signal.
Rotiranje antena (menjao izmedju masina) nije pomoglo.

I uzmem ovo http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-11_TL-WN822N.html
i progledam... vise nikada ni jedan problem sa wifi na problematicnoj masini...
 
I ja bih uzeo kada bih znao da će raditi bez problema, imao sam TP Link TL-WN723N i nije radio uopšte a onaj ASUS USB-N13 B1 što sam spomenuo u jednom od pređašnjih postova je prekidao kao lud.
 
Nazad
Vrh Dno