Šta je novo?

Mnanjaro Thunderbir enigmail

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Vec sam pisao oko ovoga ali ne znam vise gde, Manjaro Thunderbird nece da importuje gnupg kljuceve. Pokusavam i sad proverim kao nemam enigmail, a imam ga, instaliram ga iz AUR-a na jedvice jade verziju kojoj sam nekako napabircio gpg kljuc. Enigmail bin ne mogu da insatliram ona je malkice novija opet nema gpg kljuc i ne kapiram sta treba da radim da bi taj kljuc dobio. Znaci instalirao sam enigmail i opet nece da importuje kljuc a svi zivi ga importuju, win10, win7, Kubuntu, Mint....Stalno javlja da je kljuc nevaljasan a nije. Da li tu enigmu neko zna da resi? Pisanje po njihovim forumima je utopija, otvori nalog, onda ide jezik, trba engleski ali nabadam, zaboravio, gogole translate to niko ne razume kad se prevede.
Selection_001.png
 
Ovo sto pise na linku nije tacno:
https://sourceforge.net/p/enigmail/forum/support/thread/6620c68d/
This may happen if the following three conditions are met:

(a) You have both GnuPG 1.4 and 2.x installed
(b) Claws is using GnuPG 1.4
(c) You're importing a very old-format certificate

GnuPG 1.4 had support for very old (25+ years) PGP certificate formats.
Recently, GnuPG has dropped support for these obsolete formats. Since
Enigmail requires a recent GnuPG, it would not be able to import such a
certificate. If your Claws installation is using GnuPG 1.4, it would be
able to.
Kljuc nije star kreiran je pre par dana, namam GnuPG 1.4 instaliran nego najnoviji 2.x, nemam Claws
-----BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK-----
Version: GnuPG v2
 
Bas sam k*eten nisam zapisao njihov thunderbird pravi neku drugu vrstu fajla sa nekom ekstenzijom, sve kao kod normalnog thunderbirda i extra taj file. E taj file sam zveknuo jer sam dosao u situaciju da ne mogu ni prostim kopiranjem iz drugog linuxa da dobijem upotrebljiv thunderbird tj. kljuceve. Ja stavrno ne znam sta ti ljudi misle u svojim glavama, procitam ono levo objasnjenje o starim kljucevima a meni lik poslao kljuc star dva-tri dana i verzija GnuPG v2. Ko koga tu laze i da imam kljuc GnuPG v1 sta treba da pisem nekome i naredim mu da pravi nove kljuceve jer se nekom tako nadiglo u mozgu. Nekad se uvek radilo da je sve kompatibilno unazad, ako vec hoce nove kljuceve onda su trebali da ugrade automatski mehanizam koji ce to automatski da odradi. Najvise iritira vecni problem Manjara a to je i Arch sa pgp kljucevima-potpisima, malo malo imaju problem a za enigmail taj kljuc ucita samo sa jednog servera iz onih uputstava koja su negde napisana pa nabadam dok ne utrefim pravi server. Nasli ljudi da se prave pometnju na mail programu koji 99% linux korisnika upotrebljava. Manjaro em sto pronalazi Intel na tamo gde ga nema i stavlja u grub i moram da koristim njegov grub kao glavni, em mi je pronasao pogresan drajver za mreznu,jedva sam skapirao i iskljucio to iz automatike...Smeta mi sto nema normalan program za instalaciju programa da brate vidis kao u synapticu, sliku i gde sta stavlja, pacmam pa pacmam u 21 veku treba da pamtim slovca i dal ide malo ili veliko slovo. Stabilan distro ali za ljude koji imaju zivaca i zive jos u 20 veku terminala. Uvek se setim lika koji mi je odusevljeno pokazivao neki unix sa diskete i terminal a ja drzao w2k server i XP na masini i gledao gui okruzenje.
 
Nazad
Vrh Dno