Šta je novo?

Lenovo Ideapad 100

Kristian95

Poštovan
Učlanjen(a)
11.11.2015
Poruke
5
Poena
51
Pokusavam da reinstaliram win na lenovo ideapadu ,gomilu puta sam radio ovakve stvari ali na ovakve probleme jos nisam naleteo. Prvi problem koji me zahvatio je da je posle nekog vremena u biosu prestao da mi radi enter,sreca uspeo sam pre toga da upalim legacy boot i da postavim usb kao primary boot device. Naidjem na problem da nece da prihvati sedmicu,na foru osmica je najstariji win koji hoce da prihvati trenutno,moze da se cacka po biosu da se namesti za sedmicu ali enter i dalje ne radi tako da nista od toga. Skinem osmicu ,napravim butabilan usb,ubacim,krece da butuje i iskoci command prompt i to je to...nemam ideju sta dalje da radim i kako da reinstaliram taj windows normalno...ima li neko da je nailazio na slicne probleme i nasao resenje ?

PS : probao sam 3 razlicite verzije i osmice i sedmice...
 
Sta ti tacno izbaci kod pokusaja instalacije Win7 ?
 
update pravim...stavio sam desetku da se instalira,sad tastatura delimicno nije htela da radi (backspace,slova,brojevi)...nisam uspeo da napravim vise particija zbog toga...stavio sam da ide sve na jednu pa cu da vidim kako ce ispasti...nekako mislim da ovo nije normalno,da li mi je pametno da updateujem bios mozda ili da vracam u servis odakle je racunar uzet pa nek oni resavaju ?!
 
Možeš još da probaš USB tastaturu (pozajmi ako je nemaš), možda je prepozna u biosu.
 
uspeo sam da namestim desetku izgleda ce raditi...bilo bi dobro ako bi neko ko se razume u bios/kompove vise od mene da mi se javi i da me posavetuju oko updateovanja biosa da ne bih imao ove iste probleme u buducnosti ,hvala
 
Mozes da podelis lako jednu veliku particiju na pola , udji u disk managment u search cortane kucaj diskm izaberi Create and format disk partitions , desni klik na C: particiju pa shrink i izaberi koliko hoces da odvojis:

Capture.PNG

Ovo ti je najnovji bios: https://download.lenovo.com/consumer/mobiles/cccn20ww.exe pokreni iz Windowsa , nemoj bez punjaca da flesujes.
 
odradio sam to vec...jos jedna stvar je da mi se random ukljuci fn+f7(ne kontam tacno sta radi ali ne mogu da koristim tastaturu vise za kucanje,da li je zakljuca ili sta vec)....da li postoji mogucnost da se sve te funkcije potpune ugase ? onaj ko bude lap koristio nece znati svejedno da ih koristi,a nece znati ni da se snadje da pritisne f7+fn kad mu zakuca tako...
 
Nazad
Vrh Dno