Šta je novo?

Broj HDMI priključaka na novim televizorima

star-duster

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2008
Poruke
791
Poena
345
Ne pratim mnogo novosti u vezi sa televizorima. Detaljno se zainteresujem samo kad planiram kupovinu. Tako sam pre oko 5 godina pažljivo čitao i birao i kao tadašnji best buy za moje potrebe i budžet izabrao sam LG 32LK450. I nisam se pokajao, radi dobro kao prvog dana.

Elem, sada gledam ješto veće i rado bih ostao pri LG brendu. Međutim, sada me zapanjila činjenica da skoro neki jeftiniji njihovi modeli (npr. LG 43LH510v) imaju samo jedan HDMI priključak! O čemu se to radi?
Pre pet godina kupim njihov prosečni model i on je imao tri HDMI priključka, a sada novi modeli u toj kategoriji imaju jedan!

Ne pada mi na pamet da kupim takav televizor. (Varijante sa korišćenjem nekih HDMI svičeva me ne interesuju.)
No name proizvođači imaju po dva-tri HDMI priključka, pa koji je problem sa LG-jem, šta oni izvode?
 
Ne pratim mnogo novosti u vezi sa televizorima. Detaljno se zainteresujem samo kad planiram kupovinu. Tako sam pre oko 5 godina pažljivo čitao i birao i kao tadašnji best buy za moje potrebe i budžet izabrao sam LG 32LK450. I nisam se pokajao, radi dobro kao prvog dana.

Elem, sada gledam ješto veće i rado bih ostao pri LG brendu. Međutim, sada me zapanjila činjenica da skoro neki jeftiniji njihovi modeli (npr. LG 43LH510v) imaju samo jedan HDMI priključak! O čemu se to radi?
Pre pet godina kupim njihov prosečni model i on je imao tri HDMI priključka, a sada novi modeli u toj kategoriji imaju jedan!

Ne pada mi na pamet da kupim takav televizor. (Varijante sa korišćenjem nekih HDMI svičeva me ne interesuju.)
No name proizvođači imaju po dva-tri HDMI priključka, pa koji je problem sa LG-jem, šta oni izvode?
Isto sam i ja primetio. 3 je izgleda neki maksimum.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Ma, meni je OK kad ima tri. Teško da će više od toga da mi zatreba.
Ali JEDAN priključak u 2016. godini - smešno! I nedopustivo premalo.
Valjda tako pokušavaju da navedu kupce na neke skuplje modele. A mene ća da navedu da biram ne druge modele, već druge proizvođače.
 
Po specifikacijama negde ima 2 kom, negde pise i 1 kom. I to je malo.
Ovo je model za plici dzep.
Sto kaze star duster-smesno.
 
Poslednja izmena:
ja na Philipsu iz 2011 imam 4 hdmi ulaza...i ponekad zafali :)
 
Ma, meni je OK kad ima tri. Teško da će više od toga da mi zatreba.
Ali JEDAN priključak u 2016. godini - smešno! I nedopustivo premalo.
Valjda tako pokušavaju da navedu kupce na neke skuplje modele. A mene ća da navedu da biram ne druge modele, već druge proizvođače.

Već serija 6 ima po 3 hdmi i 3 usb priključka, bolji ekran i jače zvučnike, ako ti treba tako nešto dodaš 50-100e i kupiš. Ne bi verovao, 90% kupaca televizora nema pojma šta je hdmi, samo ubodu kablovsku i možda ponekad fleš i to je to. Tako da te najjeftinije serije itekako imaju kupce. Nemaju svi potrebu da zakače računar, konzolu i ko zna šta još na tv.
 
Ako se malo prati LG-a videće se da je on posle 2014 modela, gde je težište bilo na Smart LED TV polaoko počeo da premešta na UHD. Već su imali značajno manju gamu FHD modela u 2015. Sada je otpilike sve gurnuto na UHD modele i što je ispod toga je osiromašeno funkcijama i praktično te teraju da se iskeširaš za UHD modele...
 
Mislim da je greska neka. 43LH510V ima 2 (dva) hdmi prikljucka. Jedan je nazad a jedan sa strane gde je i usb. Mada vidim da LH510U ima 1 hdmi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno