Šta je novo?

LG serija 2016

gandjelic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.11.2009
Poruke
281
Poena
170
Planiram kupovinu TV-a, a izbor je između LG 43lh6047 ili LG 43lh630v. Da li neko može da mi pomogne oko izbora. Hvala.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
webOS 3:0 je dobar, brz, stabilan, možda i najbolji os do sada.
Stižu za sada redovni updateovi.
Gomila modova za zvuk i sliku...
 
Hvala na odgovoru.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Za sada još nema mnogo video materijala u 4K rezoluciji, ali bih ja obavezno uzeo 4K. Ko nije video 4K sliku, mogu reći da je kao fotografija, uopšte se ne mogu videti pojedinačni pixeli, čak ni pod lupom.
Ko se dvoumi, treba da ode u prodavnicu i sam vidi treba li mu 4K ili ne. Full HD je sasvim OK, ali 4K je za "gustiranje". :) Ja ne mogu da se odvojim od 4K snimaka na YT. Prelepo!
Snažna preporuka za 4K. :)

Zaboravih da dodam - 4K, ali samo od LG-a, Samsunga tj. nekog renomiranog proizvođača. Znam, neko će reći "Ma, sve se to ionako proizvodi u Kini". Da, možda, ali Kinezi prave sve, od kišobrana za jednokratnu upotrebu, do telekomunikacionih satelita koji ni po čemu nisu manjeg kvaliteta od američkih ili ruskih.
 
Poslednja izmena:
Postoji li "klot" 4k TV (zasto placati smart funkcionalnost ako se ne koristi), a koji ima 60Hz input preko HDMI?
 
Ne postoji 4K LG televizor iz 2016 koji nije smart. Za druge proizvođače ne znam. Probaj da pitaš u onoj opštoj temi za kupovinu LCD televizora.
 
Od renomiranih proizvođača skoro sigurno ne. Ali možeš da se raspitaš kod Kineza, jer oni prave svakakve i za sve "dubine džepova". Možda nešto ovakvo.
 
Ne bih kineze, ne mogu da porucim a da me ne odrape. Imam neki spisak tih televizora koji imaju 4K @60Hz 4:4:4 preko HDMI, ali uglavnom nista ne nalazim u Srbiji. Ne treba mi velika dijagonala, 40 mi je I vise nego dovoljno posto ce se koristiti kao monitor obesen o zid...
 
Ne bih kineze, ne mogu da porucim a da me ne odrape. Imam neki spisak tih televizora koji imaju 4K @60Hz 4:4:4 preko HDMI, ali uglavnom nista ne nalazim u Srbiji. Ne treba mi velika dijagonala, 40 mi je I vise nego dovoljno posto ce se koristiti kao monitor obesen o zid...

Isto i kod mene. Najvise 40'' smart 4K 4:4:4 i 60hz preko hdmi ili DP... Ima li kod nas takvih modela ma KP?


Sent from my iPad and crappy IOS.
 
Ne postoji 4K LG televizor iz 2016 koji nije smart. Za druge proizvođače ne znam. Probaj da pitaš u onoj opštoj temi za kupovinu LCD televizora.

Gadafi koja je tvoja preporuka za lg 55 incha ne mora da je smart i 3D ali treba da je dobar displej, pa cu uzeti plejer. Ovo 4k i full hd da li se sada isplate
 
Gadafi koja je tvoja preporuka za lg 55 incha ne mora da je smart i 3D ali treba da je dobar displej, pa cu uzeti plejer. Ovo 4k i full hd da li se sada isplate

Najbolje da odes do nekog lanca marketa koji drže te televizore u izlogu i sama oceniš koji ti najviše odgovara, ja sam iskreno primetio razliku imeđu verzija LG full HD i UHD, to je moje viđenje, slika je lepša, fluidnija, lakše se kreće, detalji su više izraženiji. Sklopi sebi budžet i ono šta ti treba i odluči sama na osnovu toga. Kada već uzimaš tv gledaj da imaš i t2 i s2 tjuner ugrađen jer je veoma lepa stvar spojiti zemaljsku i satelitsku tv bez dodatnih risivera, slika preko tih tjunera će uvek biti bolja od bilo kod HDMI. Ovo sam se uverio na ličnom primeru kada sam testirao HD kanal na Astri na primer, pa na digitalnoj kablovskoj pa na D3i. Razlika je još uočljivija kada se gledaju SD kanali, na primer nemački RTL na satelitu je barem duplo bolji od onoga sa D3i preko HDMI. Opet kažem to su sve moja lična zapažanja. Sa druge strane drugar ima LG 3D Cinema, sa onim Net sistemom, nisam siguran kako se zove, pre web OS-a je bio, full HD, 50 i kusur inča i gleda analognu kablovsku, 3d uključio 1x da proba. Dakle najbolje sama donesi zaključak šta odgovara tvojim potrebama.
 
Najbolje da odes do nekog lanca marketa koji drže te televizore u izlogu i sama oceniš koji ti najviše odgovara, ja sam iskreno primetio razliku imeđu verzija LG full HD i UHD, to je moje viđenje, slika je lepša, fluidnija, lakše se kreće, detalji su više izraženiji. Sklopi sebi budžet i ono šta ti treba i odluči sama na osnovu toga. Kada već uzimaš tv gledaj da imaš i t2 i s2 tjuner ugrađen jer je veoma lepa stvar spojiti zemaljsku i satelitsku tv bez dodatnih risivera, slika preko tih tjunera će uvek biti bolja od bilo kod HDMI. Ovo sam se uverio na ličnom primeru kada sam testirao HD kanal na Astri na primer, pa na digitalnoj kablovskoj pa na D3i. Razlika je još uočljivija kada se gledaju SD kanali, na primer nemački RTL na satelitu je barem duplo bolji od onoga sa D3i preko HDMI. Opet kažem to su sve moja lična zapažanja. Sa druge strane drugar ima LG 3D Cinema, sa onim Net sistemom, nisam siguran kako se zove, pre web OS-a je bio, full HD, 50 i kusur inča i gleda analognu kablovsku, 3d uključio 1x da proba. Dakle najbolje sama donesi zaključak šta odgovara tvojim potrebama.

Zas kako do sada sto sam gledala najpribliznija sam Lg 55 uh 7707 , e sada treba da vidim da li on ima ono za satlitsku ali treba da imam neki tanjir, neznam koji je tu dobra varijanta da nije nesto veliki isao bi na terasu. A slika je sa mog usb fil u full hd rezoluciji bio bolji na uhd nego li na full hd tv . Jos malo cu razgledati
 
Zas kako do sada sto sam gledala najpribliznija sam Lg 55 uh 7707 , e sada treba da vidim da li on ima ono za satlitsku ali treba da imam neki tanjir, neznam koji je tu dobra varijanta da nije nesto veliki isao bi na terasu. A slika je sa mog usb fil u full hd rezoluciji bio bolji na uhd nego li na full hd tv . Jos malo cu razgledati

Bufjet je oko 950 evra i u uzi izbor lg uh 55 668, 661 7507
 
Info o modelima u temi

LG 2016 TV lineup – OLED and LED LCD TVs

LG-jeva ponuda televizora za 2016. godinu uključuje LCD modele s LED pozadinskim osvjetljenjem i OLED TV-e. LCD modela ima znatno više kako po pitanju različitih serija, tako i po dostupnim veličinama ekrana. Tako najmanji LG-jev LCD televizor možete pronaći već u dijagonali od 22-inča, dok je najmanji OLED TV, kao i svake godine do sada, dostupan u veličini od 55“. Najveći LG-jev televizor iz ovogodišnje ponude ima dijagonalu od 86-inča i pripada najvišoj UH95 LED LCD Super UHD 4K seriji, dok je najveći OLED TV dijagonale ekrana 77-inča, također Ultra HD razlučivosti ekrana.
Svi LCD modeli bi trebali biti temeljeni na LG Displayevoj IPS tehnologiji, čije su glavne karakteristike dobar prikaz boja iz raznih kutova, čvrst panel i niži od konkurentnih rješenja kontrast. Svi LCD televizori koriste LED pozadinsko osvjetljenje koje, ovisno o modelu može biti postavljeno iza ekrana (Direct) ili u okvir (Edge). U praksi IPS LCD ekrani s bočno postavljenim LED osvjetljenjem pružaju ujednačeniju sliku uz manje prisutan tzv. „efekt prljavog ekrana“ (eng. Dirty Screen Effect“) od modela koji LED osvjetljenje imaju iza ekrana.
Među LED LCD televizorima, LG kao i prošle godine nudi modele s tri različite rezolucije 16:9 formata. HD ready rezoluciju (1366×768) susrećemo u serijama 4 i 5, konkretno televizorima oznaka LF45 i LF49 svih dijagonala, odnosno samo u 32-inčnoj varijanti modela LH50, LH51, LH57 i LH59.
Full HD LED LCD modeli se tako prostiru samo u serijama LH5 i LH6, u veličinama ekrana od 32 pa do 55 inča. Najjači Full HD LCD model nosi oznaku LH63 (LH630V i LH6307) i dostupan je u veličinama od 43 pa do 55 inča. LH63 i stepenicu slabiji LH60 ujedno imaju i naveći Picture Mastering Index od 900, dok najslabiji UHD TV ima 1000 PMI.
Jedini Full HD OLED TV ove godine je prenesen iz 2015. godine i nosi oznaku 55EG910V – dostupan jedino u veličini od 55 inča. To je ujedno i jedini OLED TV u LG-jevog 2016 ponudi koji nema HDR i ColorPrime Pro tehnologije.
Ultra HD LCD televizore je LG i ove godine podijelio na klasične UHD 4K i na Super UHD 4K modele. Glavna prednost Super UHD 4K modela je u 10- bitnom panelu (prikaz 1.07 milijardi različitih boja), softverskoj i hardverskoj podršci za HDR, te upotrebi Quantum Dot IPS 4K zaslona koji može prikazati veći raspon boja u odnosu na klasične modele. Klasični UHD 4K modeli, svi osim najslabije serije UH60 softverski podržavaju HDR-10 standard u sklopu HDR Pro stavke koju LG navodi na takvim modelima. To znači da će televizor pročitati HDR metapodatke u signalu, bilo da se radi o UHD Blu-ray ili internet streamingu i sukladno tomu prebaciti sliku u odgovarajući „HDR“ tip prikaza.
Veći raspon boja bi trebali imati modeli opremljeni ColorPrime Pro tehnologijom, a koja bi trebala donijeti poboljšanja u odnosu na ColorPrime koji je prvi puta predstavljen na prvoj generaciji Super UHD 4K modela prošle godine. ColorPrime susrećemo na modelima UH63 (samo 50“ i 58“), UH65, UH66, UH70 i UH75. 40“ UH63 je opremljen slabijom varijantom imena ColorPrime Plus.
Svi Super UHD 4K modeli imaju 100/120 Hz panel i bočno postavljeno LED pozadinsko osvjetljenje s lokalnim zatamnjenjem. Picture Mastering Index (PMI), odnosno LG-jeva mjera kvalitete slike je najviša od svih LCD modela i iznosi 2500 za UH77, odnosno 2700 za UH78, UH85 i UH95 modele.
Svi novi OLED modeli (serije B6, C6, E6 i G6), svi Super UHD 4K i UHD 4K modeli, kao i dio Full HD modela je opremljen najnovijom webOS 3.0 Smart TV platformom, a koja donosi brži rad i više mogućnosti od prijašnjih verzija. webOS 2.0 je prisutan jedino na najslabijoj LH56 Full HD seriji, najslabijoj UHD 4K UH60 seriji, te na EG910V OLED TV-u koji je prenesen iz ponude za prošlu godinu.
Samo model LF49 je opremljen LG-jevom NetCast 4.5 Smart TV platformom koju je kompanija koristila prije 2014. i webOS sustava.
Novi Magic Remote daljinski upravljač AN-MR650 se isporučuje uz sve OLED TV-e (osm EG610V) i sve Super UHD 4K modele, te uz ograničen broj televizora serije UHD 4K. Najslabiji UHD 4K modeli počevši od UH60 ne dolaze s navedenim upravljačem u ambalaži, no podržavaju ga i svi zainteresirani ga mogu kupiti odvojeno.
LG i ove godine ima suradnju s poznatim proizvođačem audio proizvoda, harman/kardon, tako da bolju kvalitetu zvuka možemo očekivati na svim Super UHD 4K i novim OLED televizorima. Svi televizori do serije UH77 imaju stereo 2.0 ugrađene zvučnike, dok jači modeli su opremljeni naprednijim 2.2, 4.0 ili 4.2 konfiguracijama.
Podršku za polarizacijski 3D ove godine susrećemo na još manje modela nego prošle godine, što je u skladu s trendom nestajanja ove mogućnosti na novim linijama ne samo LG-ja nego i drugim proizvođača. Tako podršku za 3D imaju samo 2 najjača Super UHD 4K modela, UH85 i UH95, te svi OLED modeli osim najslabijeg novog modela B6. Uz sve modele koji imaju podršku za 3D, LG isporučuje dva para F310 3D naočala.
Svi ovogodišnji televizori imaju HDMI priključke – samo jedan HDMI priključak imaju LF45 i LH51 modeli, ostali LCD modeli imaju 2, odnosno 3 priključka, a samo OLED serije B6, E6 i G6 imaju 4 priključka. HDMI 2.0a priključke imaju svi UHD LCD i OLED modeli.
Bluetooth Sound Sync tehnologiju imaju svi modeli od UH63 serije naviše, dok barem jedan USB priključak imaju svi modeli. Svi OLED TV-i i svi Super UHD 4K modeli osim UH78 također imaju po jedan USB 3.0 priključak.
3.5 mm izlaz za slušalice imaju svi OLED i Super UHD 4K modeli, a od UHD 4K modela nema ga samo najslabiji UH60. Među Smart Full HD modelima spomenuti audio izlaz imaju LG63, LH60 i LH56, te oba modela serije 4.
Analiza bazirana na LG-jevom dokumentu 2016 LG LED – OLED TV model line-up verzije 2.0.
LG-2016-lineup-v3.jpg
LG-2016-audio-video-lineup.jpg
 
Poslednja izmena:
webOS 3:0 je dobar, brz, stabilan, možda i najbolji os do sada.
Stižu za sada redovni updateovi.
Gomila modova za zvuk i sliku...

Ja uzeo 43lh630v za stan, dok kuci imam 3 godine star 640s. Ljudi ja ne znam sta je ovo, ali ovom 630v treba po 5 sekundi da otvori meni, da ne pominjem koliko je 640s brzi u smart aplikacijama iako koliko znam cak nije webos nego neki njihov stari tv os. Media share tri puta brzi sigurno. Ne znam da li je do mog primerka ili je inace tako. Najvise me nervira to sto obicna podesavanja po 5 sekundi ucitava i to pri svakoj promeni.
 
Ja uzeo 43lh630v za stan, dok kuci imam 3 godine star 640s. Ljudi ja ne znam sta je ovo, ali ovom 630v treba po 5 sekundi da otvori meni, da ne pominjem koliko je 640s brzi u smart aplikacijama iako koliko znam cak nije webos nego neki njihov stari tv os. Media share tri puta brzi sigurno. Ne znam da li je do mog primerka ili je inace tako. Najvise me nervira to sto obicna podesavanja po 5 sekundi ucitava i to pri svakoj promeni.
Kod mene uh630v radi brzo kao i moj uh7707... da li taj lH ima quad core?

Poslato sa trt-mrt
 
Zas kako do sada sto sam gledala najpribliznija sam Lg 55 uh 7707 , e sada treba da vidim da li on ima ono za satlitsku ali treba da imam neki tanjir, neznam koji je tu dobra varijanta da nije nesto veliki isao bi na terasu. A slika je sa mog usb fil u full hd rezoluciji bio bolji na uhd nego li na full hd tv . Jos malo cu razgledati

Ne znam sta ces bas puno da dobijes sa S2 tunerom na TV-u, vec sam napomenuo da nije za neko ozbiljnije igranje sa satelitom (sem pojedinih Samsunga) , ako zelis da uzmes predplatu na nekog provajdera onda je to nesto drugo.
 
Ne znam sta ces bas puno da dobijes sa S2 tunerom na TV-u, vec sam napomenuo da nije za neko ozbiljnije igranje sa satelitom (sem pojedinih Samsunga) , ako zelis da uzmes predplatu na nekog provajdera onda je to nesto drugo.
Moguce da ima valjanih free hd kanala na astri ili hotbird..

Poslato sa trt-mrt
 
Naravno da ima, pogotova ako se zna nemački jezik
 
Ja uzeo 43lh630v za stan, dok kuci imam 3 godine star 640s. Ljudi ja ne znam sta je ovo, ali ovom 630v treba po 5 sekundi da otvori meni, da ne pominjem koliko je 640s brzi u smart aplikacijama iako koliko znam cak nije webos nego neki njihov stari tv os. Media share tri puta brzi sigurno. Ne znam da li je do mog primerka ili je inace tako. Najvise me nervira to sto obicna podesavanja po 5 sekundi ucitava i to pri svakoj promeni.
Ja imam 42LB650V i slično se ponaša. Najviše me nervira kada ga upalim pa dok inicijalizuje SW i HDD koji je zakačen, prođe i po 10-15 sekundi a naravno ne možeš da promeniš kanal u tom periodu. Koliko sam ukapirao radi se o memoriji. Ako nešto uradiš prvi put kroz Meni je sporo. Zatim istu tu radnju ponoviš bude baš brzo. Takođe ako pokrećeš aplikacije one se čuvaju dugo u memoriji (kod mene Plex i Netflix) i dok mora pa je manje raspoložive memorije za druge akcije.

A i ja imam 32" model 640s i radi odlično i brzo, čak i ugrađeni PLEX klijent je brži, bolji i lepši.
 
Ne znam sta ces bas puno da dobijes sa S2 tunerom na TV-u, vec sam napomenuo da nije za neko ozbiljnije igranje sa satelitom (sem pojedinih Samsunga) , ako zelis da uzmes predplatu na nekog provajdera onda je to nesto drugo.

ako pod 'ozbiljnijim igranjem' mislis na CS, onda postoje oni CAM-ovi sa ethernet/wifi, kolko sam cuo.
 
Postoji diablo cam, ali nije da baš radi savršeno
 
Koji tv preporucujete do nekih 350e, mozda i malo vise ako ima neki ok model? Smart mi uopste nije potreban, imam komp koji cu prikaciti na njega.
 
Nazad
Vrh Dno