Šta je novo?

Frotz!box..

zelko.d

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2007
Poruke
778
Poena
320
Dobio sam/kupio model 3490, ali naravno na nemackom...
Probao ubaciti Internacionalni FW, ne da..
Recovery za Internacionalni FW isti rezultat..
I naravno, jos vaznije, nema u podesavanjima DSL parametara odabir Annexa, odnosno na "vidi" nas annex A.
Pretpostavljam da je bas za nemacko trziste [annex B] , ali opet sviuda sam nasao da je univerzalac [kao i skoro svi njihovi uredjaji], tj. za sve vrste adsl, adsl+ i vdsl..
Da li se to "dobija" sa internaciolni firmwer-om, ili je uredjaj iskljucivo [fizicki], za njihov annex B [ISDN] liniju?
Neki savet, pomoc?
pozz
 
Nije mi nemacki toliki problem [naravno inglish je bolji], ali sam se "zeznuo" i posto nije mogao, "video" adsl link, spojio ga kao ruter i puastio da sam skine, dva firmwera, nadajuci se da ce dobiti nesto i sad je na njemu xx.51.
Nema opciju za promenu jezika, ne da da se ubaci 52 verzija [Internacionalna], cak ni nemacku verziju .31 [staru neku, koja je na njihovom ftp linku..
Ulaz zadsl je veliki , kao za Lan port, ali koristi samo dva srednja kontakta, tako da kad se ubaci mala kockica, dobije to sto i treba, ali sam i prepravio, za svaki slucaj i njihov onaj utikac, pa probao sa njegovim, original kablom..Nista.
Opcija [kao sam gore i naveo] ne postoji u softweru [annex a ili b]..
Nesto drugo da probam? ]
 
Sad bas citam to uputstvo i nema annexa A nigde spomenuto!? B i J i ITU standardi...???
 
DSL line with or without a splitter:
ADSL/ADSL2/ADSL2+ compliant with ITU G.992.1,
ITU G.992.3 or ITU G.992.5 (Annex B or J
Nisam mogao copy/paste sa onog uputstva..
 
Skini rukernel ovde http://rukerneltool.rainerullrich.de/, i azuriraj ako treba. Ima 5 fw za 3490: 140.06.30, .06.31 i .06.51 samo svapski, a .06.31 i .06.52 visejezicni. Program radi sve sam, ali moras da se snadjes za svapski. Ako je uredjaj ispravan, videce i aneks A posle ucitavanja bilo kog fw.
 
Pa u software-u i ne bi trebalo da ima izbor između A i B. Postoje posebno FW za A, posebno za B. Sve zavisi da li ga kačiš na ISDN, ili klasičnu POTS telefonsku liniju. Ja sam poslednji put čini mi se 7140 morao da flešujem, jer je bio nemački, sa B. Evo i u Italiji svi koriste ADSL, i 3490 šljakaju normalno

https://www.google.it/search?q=frit...rd=cr&ei=aHwPWMXlEYS8Ufn2nLAC#q=fritzbox+3490

Jesi probao sa recovery?

Možeš li da okačiš neki SS, posebno deo za DSL?

Nisam mogao da se setim imena za ovaj ruK ;-)
 
Poslednja izmena:
Video sam na ss na kupujem/prodajem, da ima u dsl setovanjima, dole opcija annex a ili b, pa sam pomislio da je do fw, sto verovatno i jeste...
Sa recovery sam probao i nije hteo nista da odradi, dok sa rukernel jos nisam..Probacu..
Inace , namerno sam nazvao temu "Frotz!box", zbog toga..
 
1. link, na to sam mislio kad sam napisao snadji se za svapski. Program je odlican, sve sam radi, i dozvoljava i downgrade. Pretpostavka je da se flash radi preko kabla, to sigurno vec znas.
 
Probano sinoc i nista, za sada...Sve podeseno,skinut preko njega odgovarajuci FW [koji je on sam ponudio, sa liste], ali izbacuje greske.
Po FAQ u samo Rukerneltool-u, imam drukciju [noviju?] verziju integralca i moze ga flesovati samo RukerneltoolX, koji je jos u nekoj fazi razvoja...
 
Neki predlog,sugestija?
Jel neko to radio preko Ftp upload-a?
 
Pa, jesi probao po drugom uputstvu? Razlika između 7490 i 3490 je samo DECT, ostatak je isti, pa bi po nekoj logici i postupak trebalo da bude. Isprati ga doslovno, skini unapred sve što se pominje u tekstu.
 
Fritz 1.jpgProbao malopre,nekoliko puta...Navodno "ne vidi verziju" o kojoj se radi, a vidi model, itd..
Ovo na slici dobijem kad idem sa ruKernelTool-om..Fritz2.jpg
 
Poslednja izmena:
A izgleda da mu sad nije nista..Ostali samo dugmici..:)
Trepce power led, ne sija lan led i povremeno predje info da trepce, pa reset i tako unedogled.Ne moze mu se vise pristupiti, preko lan porta.
 
Sredjeno je jutros..
Ima na nemackom sajtu, malo drukcije i detaljnije uputstvo, za recovery proceduru, pa malo sa google translate,prodje kao recovery visejezicna/multi annex verzija.
Radi kao sat, za sada.
Na mobilnom nema uopste pada protoka, za udaljenoscu, bar iz prostorija u stanu, gde je ranije to bio slucaj.
Za ostalo ce vreme pokazati.
pozz
 
Steta sto rukernel ne radi na najnovijim uredjajima. Dobro je sto si uspeo. Gde si kupio 3490? Cena?
 
Nazad
Vrh Dno