Šta je novo?

HDD za skladistenje slika

gorantz

Cenjen
Učlanjen(a)
10.12.2012
Poruke
630
Poena
170
Moze li Preporuka za hdd 1-2 TB za cuvanje fotografija?
 
Nema veze šta se čuva nego koliko su važne stvari koje čuvaš. Da li ti treba externi ili ugradni disk ?
 
Predlazem 3 hdd u kompu i jos jedan externi a deo povezanih kod brata, sestre, roditelja... ;)
 
Pisano je već o tome dosta na forumu. Kao marke Hitachi i Toshiba imaju ubedljivo najmanje reklamacija. No ako su ti fotografije iole bitne nećeš ih čuvati samo na jednom hard disku jer kod svakog modela može da te zadesi crkavanje. Makar usled eksternih faktora poput udara groma i slično. Barem jedan vid backupa je neophodan. Bilo cloud rešenja poput google photos ili narezivanje slika na DVD-ove ili još jedan disk kao bekap, ali zarad bezbednosti on ne sme da stoji u istom kućištu kao ovaj koji ćeš sada kupiti. Ja sve svoje privatne fotografije pored internog diska držim na dva eksterna plus kačim u maloj nižoj rezoluciji na google photos.
 
ovako nesto od eksternog? :

HDD External 2.5" 1TB Toshiba Canvio Basics, USB 3.0 Crni HDTB310EK3AA

7200 dinara cijena
 
P307 hvala na strucnoj pomoci.

Sent from mTalk

Ti mislis da te zezam, nemoj, prvo pogledaj moju konfiguraciju i onda tome dodaj jedan externi hdd bas za beckup i jos jedan externi hdd kod brata i jos jedan hdd u njegovoj masini... ;)
 
ovako nesto od eksternog? :

HDD External 2.5" 1TB Toshiba Canvio Basics, USB 3.0 Crni HDTB310EK3AA

7200 dinara cijena
Ако ћеш га сваки час качити да приступаш подацима и пребацујеш нове боље узми интерни, а кад скупиш пара купи још један екстерни као backup :)
 
pa ne bi pristupao tako cesto tim podacima (slikama)...
 
Sto mislite o ovome za skladistenje fotki? Seagate 3TB ST3000VX000 Surveillance SV35 Series
 
Toshiba basics canvio trenutno nema na stanju u ovoj radnji gdje sam gledao ima li neki drugi za preporuku 1tb ? Hitno mi je potreban odgovor, hvala

Sent from mTalk
 
WD Green/Red.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da li je to ovaj?
MPG3Sw4.jpg


Transcend neki? Tu su oko 8000

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Не, мислим на интерне...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da ne otvaram novu temu, koji je ok od ova dva hdd

e464879d61733af0b6f64523d8240237.jpg
 
Svaki externi je rizik, ako je sam i to je to. Bolje dva najjeftinija nego jedan najpouzdaniji. Lično imam slike na hdd-u na kompu, sve isto na externom koji koristim često, sve isto podeljeno na dva dela na dva flesha po 16gb, google photos najvažnije slike porodice i naših odmora i događaja, po 3-4GB slika deteta (istih koje su sadržane na svim ovim prethodnim mestima) na icloud i one drive :)
 
Poslednja izmena:
Sada trenutno je plan slike na hdd koji koristim, plus externi (slike iste na oba diska) nakon izvjesnog vremena bih uzeo jos 1 hdd ext ili interni. Bas kao i ti sto koristis.

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
UFFFF slike ili bilo sta "cuvati" na fleski...
Bolje je bilo kako drugo, narezi na dvd, oblak, bilo sta i bilo gde ali ne i na fleski...
 
Da ako nemas toliko mnogo bitnih podataka bolje napraviti par kopija na dvd.

Sent from mTalk
 
Зато што је тих и намењен за складиштење, па се уклапа у захтеве из првог поста.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno