Šta je novo?

Neon login screen nema avatar

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Neon plasma 5.8.2 na login screenu nema avatara. Gledam, citam, tri dana se zaludjujem, sve sam probao ali avatra nece da se pojavi, ima ga na lock screenu i na logout screnu ali na login screenu nece pa nece.
Citao sam od bezveznihih saveta daje nekom proradilo jer je stavio execute dozvolu na avatar, do konstatacije da sddm ne moze da prikaze a moze jer u Manjaru radi normalno. Pregledao sam sve conf fajlove koje spominju.
Uopste ne kapiram u cemu je problem, pomisljam samo da su autori distroa negde zafrljacili malo slovo umesto velikog ili zaoravili neki red u skripti ili qml fajlu. Probao sam da otovrim novog usera da vidim sta ce da se desi,
sve lepo otvorim trazi pass za novog usera, onda odem u sysytmsko setovanje setujem avatar i taj avatar systemsko setovanje stavi kod mene u home dir umesto u home dir novog usera.
Da li jos neko ima ovaj problem sa Neon login screenom, inace sve ostalo radi ali ja teram da isteram i najmanju sitnicu i zbog tih gluposti se nerviram jer ne mogu da shvatim da autori to ne vide a toje pocetni login ekran.:wall:
 
Мени Неон све више личи на крпеж који нема неку употребну вредност. Малопре сам хтео да нешто проверим са кторентом (на једном трекеру још није баш прихваћена верзија 5.х али раде нешто на томе) па ми је при руци био Неон као једини са плазмом на коме нисам већ радио са торентима, инсталирам га ... кад он инсталира верзију 4.3 из КДЕ4. Уместо да јури све ново из плазме јер је тако и дефинисан, они забрљали на простом детаљу. Сад знам који је први следећи линух за брисање, таман сада очекујем дневну верзију 17.04 па ће ту да легне.
 
Мени Неон све више личи на крпеж који нема неку употребну вредност. Малопре сам хтео да нешто проверим са кторентом (на једном трекеру још није баш прихваћена верзија 5.х али раде нешто на томе) па ми је при руци био Неон као једини са плазмом на коме нисам већ радио са торентима, инсталирам га ... кад он инсталира верзију 4.3 из КДЕ4. Уместо да јури све ново из плазме јер је тако и дефинисан, они забрљали на простом детаљу. Сад знам који је први следећи линух за брисање, таман сада очекујем дневну верзију 17.04 па ће ту да легне.
Odakle ti taj iso iz koje godine? Ja kad sam skidao iso i instalirao bio je sa plasmom 5.x. Ne znam kako mozes da ocekujes ako je to stari iso da instalira plasmu 5.x a na njemu 4.3. To ne moze ni original Kubuntu da uradi upgrade sa plasme 4.3 na plasmu 5.x.
Inace resenje mog problema je:
After a lot of googling I found that the avatar problem is a bug of SDDM 0.14.0-1 . This bug is solved in SDDM 0.14.0-2 and I'm waiting the updating in the repo....
Manjaro testing ima SDDM 0.14.0-2
Ako cekaju da to uradi Kubuntu onda ima da se nacekam, nema jos uvek ni backporta plasme iako je 16.10 izasao sa plasmom 5.7.x i kernelom 4.8.x...
Koliko vidim svako LTS izdanje novi login manager, sad je taj SDDM, pisano u qml i onda se pitamo zasto trebaju sve jace i jace masine, i zasto stalno
nesto ne radi, nema brzine bez cistog binarnog koda. Sve zivo menjaju, plasma, kernel, login manager...
 
Poslednja izmena od urednika:
Odakle ti taj iso iz koje godine? Ja kad sam skidao iso i instalirao bio je sa plasmom 5.x. Ne znam kako mozes da ocekujes ako je to stari iso da instalira plasmu 5.x a na njemu 4.3. To ne moze ni original Kubuntu da uradi upgrade sa plasme 4.3 na plasmu 5.x.
Опет површно читаш. Није плазма стара него је Неон понудио и инсталирао ktorrent из старе серије. Иначе је Неон пројекат прилично нов и мислим да је кренуо од 16.04 па и не постоји варијанта са старом плазмом.

Е сад, све је још горе него што сам мислио. Ово што ми се десило је било са неком развојном верзијом која је долазила са плазмом 5.8.9 па сам мислио да је ту проблем и синоћ инсталирао обичну корисничку 5.8.2 верзију ... и тек је то очај живи. Прво компликација са променом извора, Discover који иде уз њега (и остале 16.10) не нуди промену, то ради Muon али не може из овога да се инсталира па тек Synaptic помаже. Ипак, у овој верзији ни Муон не може да иде на подешавање извора док је у развојној могао. Discover из Неона уопште не нуди торент клијенте па ни ktorrent а Synaptic или Muon нуде верзију 4.3 из старог КДЕ.
Ајде стартуј Неон и инсталирај ktorrent па да видимо коју ти верзију нуди.
Ako cekaju da to uradi Kubuntu onda ima da se nacekam, nema jos uvek ni backporta plasme iako je 16.10 izasao sa plasmom 5.7.x i kernelom 4.8.x...
Малопре сам инсталирао 17.04 дневну верзију, колико видим долази са 5.7.5 али мислим да је прва верзија углавном копија претходне и да ће брзо да се апгрејдује.
 
Znam za 16.10 da dolazi sa sa 5.7.x i 4.8 kernelom ali nema backporta za 16.04, ko ce to da uradi? ja ili moja pokojna baba, valjda trebaju oni, nece valjda da zakucaju plasmu na 5.6.5 a ovamo prave 5.8 kao lts. Ktorent jeste taj koji navodis ali on radi u pod plasmom 5.x, ja kad nece sa njim (retko ali desi se i u plasmi 4.x neki magneta link) odem startujem Tixati i teram.
Ja sam instalirao user verziju Neon, video sam da ima i razvojna ali neka hvala.
 
Погрешио сам ово за Неон, Кубунту такође форсира ktorrent 4.3 а зашто, немам појма. Мислио сам да су одавно прешли на плазма програме и да не чувају оне који су на КДЕ4. Арчи је дефинитивно одбацио КДЕ4 па сам мислио да су и остали.
Вероватно зато што ми је плазма на Кубунту 15.04, када је почело, била очајна, тек са 16.04 је почело да се мало сређује а ја сам одавно био на Арчију.

Остаје детаљ око подешавања извора, више ни Муон не ради како ваља, делује ми да сам добро урадио што сам прешао на Арчија, колико год ми се RR идеја не свиђа. Они брзо пређу на ново, некад погреше али брзо исправе. Ови остали каскају а и кад почне да брља, много су троми. Манџаро је на почетку био мало на своју руку, сада је доста бољи па ми је он прва резерва, сасвим солидна. Остаће Кубунту 14.04 као резерва а ово ново ће да чека да буде сређено.
 
Ja mislim da ih mrzi, po sistemu sto da sad tu oni nesto pametuju kad program radi. I taj SDDM ko zna kad ce da isprave, to je ko lutrija, avatar se lepo vidi na plasmi 5.6.5 a sad dal ga ima na lock screenu i logout nisam ni gledao. Ovde na plasmi 5.8.2 Manajro testing stavio je noviju verziju SDDM i to radi, kad gledam malo conf fajlove u Manjaru je to sve kompleksnije. Neon stavio plasmu 5.8.2 a SDDM stavio za jedan manje od onog u Manjaru i to je valjda cetvrta oznaka u ciframa kako oznacavaju, to bi trebalo da je nesto minorno a i boli ih uvo za avatar. Mene brine nesto drugo sto sam im napisoa (tarzan engleski-google translate). Cackakjuci Neon uzmem i otvorim novog usera da vidim sta ce da se desi, to je tipican savet na Ubuntu forumu. Sve lepo otvorim i udjem u system setovanje i stavim avatar a on fajlove smesti na moj home dir. Otvarao sam novog usera sa sudo kako bog zapoveda i to kucanjem iz mog naloga, ako se ide kao root ne treba sudo. System seting on trazi password, znaci sudo mod, klik na tog novog i izaberem avatar i on ga smesti kod mene umesto na dir kod novog usera. Izgleda da to sto sam napisao nisu ni razumeli, neki mi odgovorio nezto bzv. kao ukucao je pass sa velikm slovima a posle kucao malim pa se onda setio i promenio, veze nema sa onim sto sam pitao.
 
Poslednja izmena od urednika:
Нећу да се играм, одавно ми је на Арчију, само ми је било чудно да после скоро две године и даље имају КДЕ4 програм који тражи да је КДЕ4 и даље ту.
 
Нећу да се играм, одавно ми је на Арчију, само ми је било чудно да после скоро две године и даље имају КДЕ4 програм који тражи да је КДЕ4 и даље ту.

Eh, vidis sad zasto ja gundjam, prvo promenili plasmu a proslo 2 godine i sredjuju, pa jos sredjuju...Onda ja kukam na plasma widgete sto ih nema ili ih ima ali ne one koje sam imao....
 
Па ја то причам од првог дана када се појавила нова плазма. На почетку није радило 70% онога што је пре било, скоро цела година је била потребна да већину врате али још доста тога није сређено. Као да смо бета тестери, као да нису ништа од тога пробали пре него су поставили.
Баналан пример, виџет за приказ десктопа су тотално збрљали па је повлачио све отворене прозоре у углове, плус и остали садржај десктопа типа други виџети, conky и слично. Тек са 5.8.2 је убачен нови виџет са описом ... минимизуј прозоре да прикажеш десктоп, тј како је и пре било.
До идућег лета ће нешто и да буде од плазме.
 
Nazad
Vrh Dno