Šta je novo?

Koji telefon do 400 evra, ni dinar vise.?

Milan89bg

Cenjen
Učlanjen(a)
19.04.2010
Poruke
43
Poena
160
Moja oprema  
Pametni uređaji
S23 plus, Huawei watch gt 3, freebuds 4i, Mi air fryer, Smartmi purifier, Mi blender itd...
Treba mi preporuka za novi telefon, polovni ne dolaze u obzir, trenutno imam g3 32/3gb, pa sam mislio da ga prodam i da dodam novac i uzmem nesto lepo.
Nemam neke posebne prohteve, hocu primetno bolju bateriju, bolju vidljivost napolju, a sve ostalo da bude bar na nivou g3. Takodje da spomenem da mi je dijagonala od 5.5 incha, da kazem idealna.
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ja sam mislio da pokusam da nabavim sivi oneplus 3, ali sad cu da pogledam i nexus 6p, hvala vam na odgovorima. :)
 
Odgovor je očigledan :)

Sent from my Nexus 6P
 
Za te pare se ne možeš puno zajebati, samo zavisi šta tražiš, dal kameru, veličinu ekrana. Moja preporuka da ima garanciju

Послато са F3211 уз помоћ Тапатока
 
Definitvino 6P.

Takodje da spomenem da mi je dijagonala od 5.5 incha, da kazem idealna.
Jedna mala digresija,vodi racuna,ja imam g3 i imadoh par telefona od 5.5 inca.
Primera radi,Samsung od 5.5 inca i LG G3 ili G4 od 5.5 inca ne leze isto u ruci.
Samsung je izduzeniji i meni recimo bas i ne odgovara,dok mi G3 apsolutno lezi u ruci i to je za mene idealan fon od 5.5 inca.
 
LeEco Le max 2 , Le Pro3 eventualno.
 
Poslednja izmena:
6P je povelik telefon, ja sam ga zbog toga najviše prodao i uzeo OP3 koji mnogo lepše leži u ruci.

Kamera, ekran, zvučnici na strani 6P, dok izrada, baterija i brzina rada su na strani OP3.

I naravno, kod Nexusa dobijaš mnogo brže nove verzije Androida.
 
Videh 2-3 nova s7 do sada da su otisla za 400e tako da od mene sve preporuke za tu opciju. Takodje i 6P podrzavam.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Gde se moze uzeti 6p za 400 evra? Nov/polovan ja nigde nisam nasao...
 
Vidim da 6p moze da se nadje za te pare bez problema, s7 mi je mali ali i skup, a p9 plus je isto malo preko cifre... A kakvi su ti kinezi sto su spomenuti? Le eco? Jel valja to nesto? Malo sam skeptican prema njima...
 
Leeco je treći po prodaji u Kini, daleko iznad OnePlus-a. To što je ovde nepoznat je drugo. Fantastični telefoni za smešne pare.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
oba preporučena imaju snapdragon 820/821 a mogu da se kupe za ~250e.

softverska podrška je ful, imaš cyanogen i sve moguće kuvane romove, ako ti se fabrički ne dopadne.

e, ako ti preferiraš stare američke marke, kao što je huawei... onda bolje uzmi nešto skuplje.

Inače - OnePlus , Oppo i LeEco su tri robne marke iste firme. I to je sam vrh kineske ponude.
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne vredi gledati bas sve...podrska,jeftiniji za opravku,maximalne performanse....itd.
Ti kinezi su hardware-ski ok na papiru,ali je podrska 0,mislim na stock romove.
Nexus je....preskup ako se iole desi bilo kakav kvar,sto je najgore,delova kod nas nema jerbo i nemate ovlasceni servis za pomenutog.
Ostaju Samsung ili iPhone...

Z'ove pare mos' D'uzmes S6 ili neki iphone digitron kao sto je iphone 6.
 
Slažem se da ne vredi gledati baš sve. Ni svi kineski brendovi nisu isti. Neko je baš ovde i pisao o tome šta se uzima a šta ne i zašto, tipa Xiaomi, Meizu, LeEco vs Doogee, Ulefone, Bluboo itd.

Daleko od toga da nema podrške, što zvanične, što nezvanične tipa CM itd.

Mišljenja sam da ako se već ide na varijantu da se ne kupuje telefon ovde sa zvaničnom garancijom i svemu što ide uz to i da ako se ne pati od toga da mora da piše Samsung kad se stavi na sto u kafiću da među kinezima itekako dobar izbor postoji. Stvarno ne vidim razlog zašto dati 450e za neki hardver ako isto to imaš za 250e sem ako nije želja za brendom. Komponente unutra iste, situacija među onim nazovi poželjnim kinezima ista kao i za neke nama poznatije brendove kada je update u pitanju, garanciju imaš istu kakvu imaš recimo za Nexus...

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
OnePlus 3 i LeEco Le Max2 su proizvedeni u istoj fabrici i imaju iste specifikacije. U slučaju da neko nije znao.
 
Daj mi jednog kineza a da je sistem iznad lolipopa.
Hardware kazes...sve je to Mediatek u njima,koji su osetno slabiji od intela itd.
Kamera 20mp na vecini njih,a slika samo do pola ekrana.
Ja ovo sve pisem,ne da bi nekog iznervirao,nego iznosim svoje misljenje,da se unapred ogradim od onih koji prepisuju textove sa blogova a nisu ni koristili
pomenute telefone.
Cena za Sljamsung nije opravdana,ali da je opravdana za ograniceni Ajfon ?
 
Nazad
Vrh Dno