Šta je novo?

Treperenje monitora, pomoc

ivanbass1

Čuven
Učlanjen(a)
25.04.2016
Poruke
11,114
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5700X, LC-CC-120
Matična ploča
AsRock X570S PG Riptide
RAM
Kingston 2x16GB 3400MHz CL14
GPU
AsRock Challenger Pro 6700 XT
Storage
Kingston A2000 1TB, Toshiba P300 3TB
Zvuk
HyperX Cloud II Wireless
PSU
Seasonic Core 650 GM
Kućište
NZXT S340 Elie
Monitor
AOC CQ32G1
Miš & tastatura
Logitech G502, HyperX Alloy
Ostale periferije
Mac Mini M1 16/512
Laptop
Macbook Pro M1 16/512
Tablet
Galaxy Tab S7
Mobilni telefon
XIaomi 12X
Pametni uređaji
-Galaxy Watch 3
-Mi Band 5
-Mi Band 4
-Mi Smart Humidifier
-Mi Air Purifier 2S
-Mi Air Purifier 3H
-Mi Mop Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Imam manji problem sa monitorom.
Primetio sam da mi malo treperi slika, sto je dosta izrazenije pri paljenju ekrana i pri menjanju rezolucije ili alt tabovanju iz igre koja je podesena na Fullscreen.
Neki put nestane, neki put je tu i dalje posle koriscenja od 10-15min.
Problem je bio i sa starom grafickom,maticnom,procesorom ali sam zaboravio na to dok opet nisam obratio paznju pre neki dan i sad mi bode oci.

Mozda treperi nije najbolja rec, ne znam, slika mi se ne razliva i nema nikakvih linija niti bilo kakvih grafickih anomalija, samo mi deluje kao da osvetljenje(backlight) od ekrana nije bas najstabilnije ili mozda nesto drugo.

Konfiguracija je iz "Moja masina".
Hvala unapred na bilo kakvim odgovorima.
 
Koji kabl koristiš za monitor? Ako je vga, predji na dvi ili hdmi, ako ih imaš na monitoru
 
Koji kabl koristiš za monitor? Ako je vga, predji na dvi ili hdmi, ako ih imaš na monitoru

Nije VGA, presao odavno na DVI.
Zaboravih to da napisem. Obican dvi-dvi kabli jer i graficka i ekran imaju dvi ulaz/izlaz.

Problem je bio i sa starom grafickom koja je bila povezana na vga ulaz od ekrana.

Sent from mTalk
 
Umelo je to da se dešava kada je loše uzemljenje. Probaj da monitor uključiš u neki drugi šteker, najbolje na drugoj fazi, pa vidi ima li boljitka.
 
Umelo je to da se dešava kada je loše uzemljenje. Probaj da monitor uključiš u neki drugi šteker, najbolje na drugoj fazi, pa vidi ima li boljitka.

On je na posebnom stekeru vec. Toga se i plasim, ako bude da je to kupujem stabiliaator napona

Sent from mTalk
 
Drugar je imao isti problem, resio ga je sa UPS-om. Medjutim pre kupovine bilo bi najbolje da mozez prvo da proveris da li je bas to problem, da ne bacas pare bezveze.
 
Drugar je imao isti problem, resio ga je sa UPS-om. Medjutim pre kupovine bilo bi najbolje da mozez prvo da proveris da li je bas to problem, da ne bacas pare bezveze.

Hvala na odgovoru.
Nosim neki dan na par mesta kod prijatelja da proverim da li je do struje.
Ide rodjendan pa cu da napezim nekog da mi uzme stabilizator napona od 1000w za to i za komp :D

Sent from mTalk
 
Digni osvetljenje na 100%. Ako ne treperi, onda je problem PWM u monitoru.
 
Imas li slucajno TV karticu i kablovsku?

Sent from my Huawei Honor 7
 
Imas li slucajno TV karticu i kablovsku?

Sent from my Huawei Honor 7

Nemam nista od dodatnih pci slotova popunjenih osim gpu-a. Sve sto ima u kompu stoji u "Moja masina".
Tv kartica hoce da napravi takav problem?

Sent from mTalk
 
Ne TV kartica, ali kablovska. Za to budze galavanski izolator na kabl od kablovske.
Jos zadnje, sto mogu da pretpostavim, a to sam monitor ili struja, sto rekose. Monitor spada u flicker free. Najbolje je da ga odneses kod nekoga i da probas. Ako tamo nema problema, onda ostaje struja.

Sent from my Huawei Honor 7
 
Ne TV kartica, ali kablovska. Za to budze galavanski izolator na kabl od kablovske.
Jos zadnje, sto mogu da pretpostavim, a to sam monitor ili struja, sto rekose. Monitor spada u flicker free. Najbolje je da ga odneses kod nekoga i da probas. Ako tamo nema problema, onda ostaje struja.

Sent from my Huawei Honor 7

Hvala puno na odgovorima i pomoci, odnecu ga u servis koji nije skup i drze ga ljudi koje poznajem da ga provere, nece mi uzeti nista za dijagnostiku, pa javljam :)

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno