Šta je novo?

Memorijska kartica ne cuva nove podatke

Suja13

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2016
Poruke
8
Poena
51
Pozdrav svima,

Registrovala sam se na forum u nadi da ce mi neko od vas pomoci. Naime u telefonu imam Transcend micro sd uhs od 32 gb, najnormalnije je radila nekoliko meseci i onda je odjednom samo prestala da cuva nove podatke. Primetila sam po tome sto slikam nesto i vec posle recimo pola sata te slike jednostavno nema. Zatim se umesto slike pojavi crni kvadrat koji zauzima memoriju, ali kad pokusam da ga otvorim, dobijem informaciju da slika ne moze biti prikazana. Ista je situacija i sa video klipovima i sa muzikom, uspem sve da prebacim, ali jednostavno telefon ne moze to da otvori. Zamenili su mi karticu u prodavnici u kojoj sam je kupila, dobila isti model I opet posle par meseci ista prica i sa njom. Apsolutno nista na njoj ne mogu da sacuvam. Inace, bez problema se otvaraju sve slike i aplikacije koji su ranije sacuvane na njoj, pre trenutka kad je pocela da baguje. Pokusala sam da je formatiram, ali sam uspela samo u telefonu, ne I preko racunara. Inace ni jedna kartica pre bagovanja nije vadjena iz telefona, apsolutno nista nije radjeno po pitanju podesavanja ili tome slicno, tako da zaista ne razumem sta je po sredi.
Da li se neko susretao sa ovom situacijom ili ima bilo kakvu ideju sta bi mogao da bude uzrok?
Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Zašto neće da se formatira na računaru, kakvu grešku javlja? Da li možeš fajlove sa kompa da prebaciš na i očitaš nazad sa kartice?
 
Kartica je write protected, tu informaciju dobijam kada pokusam da je formatiram pomocu bilo kog programa. Pokusala sam sada da skinem tu opciju na vise nacina, ali ne uspevam. Kada odradim preko bios-a, u detaljima stoji da je read only 0, ali kartica i dalje ima ista svojstva, stanje nepromenjeno. Naravno, isto se ponasa I u drugom telefonu.
Hvala vam najlepse na trudu i pomoci, moracu na jos neki nacin da pokusam da je osposobim.
 
Ostaje mi jos samo da probam u nekom drugom adapteru, nista me ne kosta, pre nego sto se oprostim i sa ovom karticom :smash:
Hvala puno na pomoci, veliki pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno