Šta je novo?

DVD => vise fajlova?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,415
Poena
390
Imam nekoliko DVD-a sa porodicnim snimcima. U pitanju je digitalizacija sa video kaseta, pa sam kvalitet nije na zavidnom nivou. Posto su na tim DVD-ovima filmovi snimani po sistemu, sve odjednom, recimo prvi, drugi, treci rodjendan, sve zajedno i iz jednog dela, hteo bih nekako da prvo dvd pretvorim u neke pojedinacne fajlove, a onda da ih izdelim na sitnije fajlove. Recimo da jedan fajl bude prvi rodjenda, drugi fajl, drugi rodjendan i tako dalje. Bilo bi idealno kada bih ovo mogao nekako da uradim odmah, iz dvd-a, da ne moram da prvo prebacujem u jedan fajl, pa onda da to seckam. Ako to ne moze, onda moze i ovako korak po korak. Ono sto mi je jako bitno, to je da se prilikom svog tog seckanja i konvertovanja ne izgubi ni malo na kvalietu samih snimaka, posto su vec kao sto rekoh sami po sebi prilicno losi, a ti snimci su mi jako vazni i ne bih hteo da ih tim konvertovanjem jos dodatno osakatim.
 
Hvala na odgovoru. Deluje zanimljivo, ali meni ipak treba da ti fajlovi budu u nekom malo "priznatijem" formatu, tako da svuda mogu da se puste. Evo recimo prvo sto sam hteo je da to kasnije postavim na google photos i kazu da gp ne podrzava .mkv. Nasao sam neki program VidCoder. Sta mislis ako te .vob fajlove budem preko njega prebacivao u mp4, da li cu ti i koliko izgubiti na kvalitetu? I posto cu tako dobiti opet jedan veliki fajl, kako onda najbolje to iseckati na manje pojedinacne fajlove, a da opet ne gubim pri konverziji?
 
Preko MKVToolNix prebacis sve u .mkv i/ili podelis na nekoliko fajlova.
Output > split mode > by parts based on timecodes, pa stavljas i razdvajas zarezom npr. ovako 00:02:33-00:12:37,00:12:38-00:25:20


Posle preko XMedia Recode te .mkv fajlove prebacis u .mp4 bez ikakvih gubitaka. Za Video/Audio izaberes Copy a ne Convert.
 
Nazad
Vrh Dno