Šta je novo?

Sinhronizacija Viber chat-a na drugi uređaj?

The Filozof

Cenjen
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
1,186
Poena
165
Imam instaliran Viber na Windows telefonu i na Android tabletu, naravno dva različita broja telefona su u pitanju. Planiram prelazak na Dual SIM Android telefon u koji bih ubacio oba broja i instalirao Viber.

Da li je moguće da Viber funkcioniše u nekom kao dual modu, pa da mi prikazuje posebno chat sa jednog i drugog broja i kako da kompletan chat sa Windows telefona i Android tableta sinhronizujem na novi Dual SIM Android telefon?
 
Nađoh u temi za Xiaomi Redmi 3 da postoji mogućnost da se odradi clone Viber-a i da se onda koristi posebno sa dva različita broja. Znači ostaje samo pitanje kako odraditi prebacivanje chat-a.
 
Nikako i nikako.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
U slučaju da nastavim da koristim Viber samo sa jednog broja, da li je moguće onda prebaciti chat sa samo sa njega?
 
Ja sam titanium backupom bez problema radio backup i vracao isti posle stavljanja novog firmwera na telefon...naravno kartica odnosno broj telefona ostao isti. Verovatno bi backup mogao i na drugi (opet android telefon) da se vrati.

A ako me secanje sluzi, cini mi se da mi je pocetkom godine korisnik neogeo sa foruma rekao da je radio adb komandom u slucaju telefona koji nema root kada je prijatelju pokusavao isto da napravi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ако мислиш на обичан чет, имаш у Вајберу подешавање да га бекапујеш на Гугл Драјв. Додуше, само текст а без слика и стикера...

Ако узимаш Шаоми, будући да спомињеш Редми 3, има могућност клонирања апликација па самим тим имаш 2,3,4... независна Вајбера са различитим бројевима а онда за сваки вратиш чет са Гугл Драјва...

Sent from RMN2
 
Kada kliknem na backup, crashuje mi se apk... Imam Redmi Note 3

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam titanium backupom bez problema radio backup i vracao isti posle stavljanja novog firmwera na telefon...naravno kartica odnosno broj telefona ostao isti. Verovatno bi backup mogao i na drugi (opet android telefon) da se vrati.

A ako me secanje sluzi, cini mi se da mi je pocetkom godine korisnik neogeo sa foruma rekao da je radio adb komandom u slucaju telefona koji nema root kada je prijatelju pokusavao isto da napravi.

Probaću to. Hvala.

Ако мислиш на обичан чет, имаш у Вајберу подешавање да га бекапујеш на Гугл Драјв. Додуше, само текст а без слика и стикера...

Ако узимаш Шаоми, будући да спомињеш Редми 3, има могућност клонирања апликација па самим тим имаш 2,3,4... независна Вајбера са различитим бројевима а онда за сваки вратиш чет са Гугл Драјва...

Upravo odradio backup na google drive sa android tableta, stickeri nisu bitni, a slike su već sačuvane. Hvala. :) Nisam ni znao da Viber ima tu opciju, barem je nije bilo kada sam poslednji put ulazio u settings. :-D

Ostaje je još da saznam kako da odradim chat backup na windows telefonu, pošto te opcije Viber nema u windows izvedbi aplikacije. Proveriću da li na desktop računaru ima te opcije, pošto i tamo koristim isti broj kao i na windows telefonu.
 
Samo da javim da kloniranje aplikacije radi odlično kao i backup na google drive. Jedino nisam našao rešenje kako backup-ovati chat sa Windows Phone-a, ali mi je svakako ostao chat sa njega na laptopu.
 
Nazad
Vrh Dno