Šta je novo?

Koji polovan telefon do 200e (Meizu ili Xiaomi, mozda Huawei)?

JE3A

Slavan
Učlanjen(a)
23.05.2007
Poruke
75
Poena
310
Pozdrav svima.
Brat me zamolio da se raspitam koji telefon da kupi za 200e.
Ne pratim trziste mobilnih telefona, pa reko da pitam.
Ima sad LG Optimus G Pro i kaze da je zadovoljan telefonom ali je vec mator pa bi da ga menja posle skoro 3 godine.
Rekao sam mu da mu je dobra varijanta Meizu MX5 (jedino sto ne valja kod njega je sto nema slot za memorijsku karticu) ili da uzme neki Xiaomi; naravno, bilo koji od ovih sa garancijom.
Parametri za kupovinu fona: odgovara mu dijagonala 5.5" (ne manje i ne vise od 5.7"), makar da ima 3GB RAM memorije (sadasnji LG ima 2GB, pa mislim da mu se ne isplati uzimati sa 2GB ili manje), kamera od makar 13 MPx (da je makar malo bolja od ove) i da ima 3.5 jack za slusalice.
Jedine igrice koje sam video da koristi su Football Manager i Star Wars (valjda to nije previse zahtevno ako se ne varam), mozda Tower Defense.
Ne radi update softvera, nije koristio cyanogenmod ili sl., tako da ne ubacuje neki softvare modding ili sl. (ne razume se covek u to, pa sam mu rekao da ne cacka, da ne brikuje fon)
I znam da stalno visi na netu i da hoce da mu je pretrazivac brz (otvara i po 7-8 tabova, strasno.. :) ). :)
Kao sto rekoh, mislim da je Meizu sasvim OK (nisam ga video uzivo ali sam citao o njemu utiske drugih clanova), jedino sto ga zeza je sto ima oko 11GB slobodne memorije i sto mu je OS Android 5..
Ne znam kakvi su Meizu ili Xiaomi fonovi ali po hardveru bih rekao da su savim OK u odnosu na konkurenciju.
Dajte savete, misljenja..
Unapred hvala!
 
Posto sam koristio i redmi note 3 i mx5, ne bih rekao da je tolika razlika u korist xiaomija. Meizu ima mnogo bolju kameru, lijep ekran, flyme na njemu radi sjajno. Licno mi je ljepsi izgledom. Sa druge strane rmn3 ima mnogo bolji cipset, ali u svakodnevnom korišćenju to generalno gledano ne pravi razliku. Sad rmn3 koristim nakon zuk sa snapom 820 pa mi ta razlika u brzini u standardnim funkcijama telefona ne smeta.
Zaboravih baterija je ogromna prednost rmn3.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Posto sam koristio i redmi note 3 i mx5, ne bih rekao da je tolika razlika u korist xiaomija. Meizu ima mnogo bolju kameru, lijep ekran, flyme na njemu radi sjajno. Licno mi je ljepsi izgledom. Sa druge strane rmn3 ima mnogo bolji cipset, ali u svakodnevnom korišćenju to generalno gledano ne pravi razliku. Sad rmn3 koristim nakon zuk sa snapom 820 pa mi ta razlika u brzini u standardnim funkcijama telefona ne smeta.
Zaboravih baterija je ogromna prednost rmn3.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Kao sto kaze kolega.

Redmi note 3 pro sam prodao bas zbog krs kamera i solidnog ekrana.

Meizu ima to mnogo bolje.
 
Jedino sta sam mogao da primetim je da MX 5 ima mnogo bolji ekran (AMOLED) u odnosu na Redmi Note 3 ili RN 4..
Da li sam u pravu?
Dok Redmi Note 3 (ili 4) imaju mogucnost dodavanja vise memorije putam SD kartice (veliki minus za MX5).
Zato sam i ja pre za MX5.

@pumba
Posto si koristio oba fona, koji je bolji sto se tice samog ekrana, kamere, brzine ucitavanja neta, igrica (ne nekih velikih)..?
I da li mnogo znaci SD kartica kada se porede Xiaomi i Meizu?

@rexona
Na sta si mislio mnogo gore, a mnogo bitnije od kamere?

Da, Xioami ima mnogo bolju bateriju, noviji je fon ali opet eto kazu kolege sa foruma da ima losu kameru i losiji ekran..
Opet, ne znam kakva je podrska sto se tice update-a softvera..

Ako nije neka velika razlika u ekranima pa i hajde..
Mada, sto se tice zastite ekrana, negde sam citao da Meizu ima Gorilla Screen Protection, a Xiaomi ne..

Dakle, Redmi Note 4 kao i Redmi PRO otpadaju (nisu bolji od Redmi Note 3)???
 
Jedino sta sam mogao da primetim je da MX 5 ima mnogo bolji ekran (AMOLED) u odnosu na Redmi Note 3 ili RN 4..
Da li sam u pravu?
Dok Redmi Note 3 (ili 4) imaju mogucnost dodavanja vise memorije putam SD kartice (veliki minus za MX5).
Zato sam i ja pre za MX5.

@pumba
Posto si koristio oba fona, koji je bolji sto se tice samog ekrana, kamere, brzine ucitavanja neta, igrica (ne nekih velikih)..?
I da li mnogo znaci SD kartica kada se porede Xiaomi i Meizu?

@rexona
Na sta si mislio mnogo gore, a mnogo bitnije od kamere?

Da, Xioami ima mnogo bolju bateriju, noviji je fon ali opet eto kazu kolege sa foruma da ima losu kameru i losiji ekran..
Opet, ne znam kakva je podrska sto se tice update-a softvera..

Ako nije neka velika razlika u ekranima pa i hajde..
Mada, sto se tice zastite ekrana, negde sam citao da Meizu ima Gorilla Screen Protection, a Xiaomi ne..

Dakle, Redmi Note 4 kao i Redmi PRO otpadaju (nisu bolji od Redmi Note 3)???

Od ta dva telefona, ja sam se ipak vratio htc-u. Uzeo sam htc desire eye da probam.

Sad sam ga zamenio sa s7 i po meni nema bolji telefon trenutno.
 
Sad ce i meni da dodje da menjam fon. :)
Doduse, imam LG G3 pa ni ne bi bilo lose da malo promenim.
Sad sam i ja u dilemi sa ovim fonovima (lepo izgledaju, a i ovaj koristim vec godinu i malo vise)! :)
Kada bih menjao telefon, najvise bi mi znacio ekran (koliko puta sam sebe uhvatio da pojacavam brightness zbog odsjaja sunca..), zato i mislim da je medju ovim Meizu i Xiaomi, bolji Meizu, jer ima AMOLED ekran.
 
Mx5 je telefon koji sam najduze koristio u zivotu, sest mjeseci :) to sto je mtk procesor nije se osjecalo, ekran je ugodan, kamera odlicna. Rmn3 je isto ok. Ekran je dpbar, kamera tek solidna, ali baterija brutalna. Rijetko koci i u radu je ok. Kako koristim dvije kartoce svakako nemam dje sd card... Igrice be igram.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Pazi kako i gde uzimaš mx5.. 99% modela sa neta su refurbished. Jedino ako ga uzmeš od nekoga ko ga je kupio preko operatera.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
RN 3 ima bolji cipset za igre cak i od RN 4 a Meizu i da i ne pominjem. U mom poredjenu M8 i RN 3 , drugi je apsolutni pobednik. Jedino sta je na strani tog MX-a je ta kamera, ali mene je i kamera sa M8 radila posao a RN3 ima bolju tako da mi ni to ne smeta uopste. Cipset - SD memorija - baterija - sistemska ( kako oficijalna tako i xda ) podrska su debele prednosti RN3. Kamera i ekran ( malim dijelom ) su prednosti MX-a. Daleko kompletniji telefon je RN po mom misljenju

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
 
re@pumba
OK, kapiram; hvala.
A vidim da sada koristis Redmi Note 3?

@fkloznica
Mislim da sam negde procitao da si imao MX5, zar ne?
Naravno, ja ako bi se i odlucio da menjam fon, uzeo bih samo od operatera.

@reksoNa
Znaci da je po pitanju chipseta RN 3 bolji od svih ovih? OK.
Dobro, verujem da razlika u kameri nije bas tolika. Jedina mi je nedoumica ekran.
Znam kakav je IPS i kad je jace sunce onda ni brightness na 100% ne pomaze bas puno. :(
Da je RN 3 sa AMOLED ekranom bio bi skoro savrsen fon.
Ja menjam fon skoro na dve godine.
Da ovaj LG ima malo bolji ekran, ne bih se ni razmisljao da ga menjam.
 
re@fkloznica
Nije ti se dalo. :)

@varalica
A u cemu je razlika izmedju Redmi Note 3 i 4?
Koristis RN 4, pa mi reci utiske u radu, kakav je ekran, odziv..
 
Neke drasticne razlike nema po specifikacijama ,gledao sam r3 kod brata ,ja imam verziju 64gb tako sigurno da je to jedna od prednosti ,sto se tice dizan razlika je ogromna jedan pravi premium uredjaj sve izgleda cvrsto,jako i mocno,otisak prsta ,odziv ekrana sve radi besprekorno ,baterija je izdrzala 10 sati konstantnog maltletiranja sto nezamislivo u danasnje vrijeme.ima tu inovacija poput dual space kao da korisyis dva telefona i duple aplikacije,kamere su indenticne.sigurno da nisam pogrijesio sa mojim izbotom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jedini problem je sto kod nas ljudi RN 4 prodaju i po 300e a RN 3 je duplo jeftiniji. Mislim da nije opravdao toliko skuplju cijenu, lagano otvori antutu test i vidjeces razliku u jacini GPUa kod snapdragona iako ima nekih 10k manje skor test pokazuje da je cipset na RN3 bolji

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
 
Neke drasticne razlike nema po specifikacijama ,gledao sam r3 kod brata ,ja imam verziju 64gb tako sigurno da je to jedna od prednosti ,sto se tice dizan razlika je ogromna jedan pravi premium uredjaj sve izgleda cvrsto,jako i mocno,otisak prsta ,odziv ekrana sve radi besprekorno ,baterija je izdrzala 10 sati konstantnog maltletiranja sto nezamislivo u danasnje vrijeme.ima tu inovacija poput dual space kao da korisyis dva telefona i duple aplikacije,kamere su indenticne.sigurno da nisam pogrijesio sa mojim izbotom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

boldovano je identicno na RN3 s tim sto baterija meni izdrzi i preko 10h maltretiranja, sto se tice cvrstoce ... hm, ne primecijem da se RN3 ugiba na pritisak :) a i relano Snapdragon chipseti >>> Mediatek, to je jedan od razloga sto nisam uzeo RN4 ah da i skuplji je neopravdano.

E da i nisu iste kamere ;) na RN3 sa Snapdragonom je 16 MP kamera :)
 
re@pumba
OK, kapiram; hvala.
A vidim da sada koristis Redmi Note 3?

@fkloznica
Mislim da sam negde procitao da si imao MX5, zar ne?
Naravno, ja ako bi se i odlucio da menjam fon, uzeo bih samo od operatera.

@reksoNa
Znaci da je po pitanju chipseta RN 3 bolji od svih ovih? OK.
Dobro, verujem da razlika u kameri nije bas tolika. Jedina mi je nedoumica ekran.
Znam kakav je IPS i kad je jace sunce onda ni brightness na 100% ne pomaze bas puno. :(
Da je RN 3 sa AMOLED ekranom bio bi skoro savrsen fon.
Ja menjam fon skoro na dve godine.
Da ovaj LG ima malo bolji ekran, ne bih se ni razmisljao da ga menjam.
Da sad koristim rn3, prije njega zuk z2, a ranije mx5. Mislim da te nece razocarati ekran na redmi note3. Generalno za ove pare, nema bolje!
re@pumba
OK, kapiram; hvala.
A vidim da sada koristis Redmi Note 3?

@fkloznica
Mislim da sam negde procitao da si imao MX5, zar ne?
Naravno, ja ako bi se i odlucio da menjam fon, uzeo bih samo od operatera.

@reksoNa
Znaci da je po pitanju chipseta RN 3 bolji od svih ovih? OK.
Dobro, verujem da razlika u kameri nije bas tolika. Jedina mi je nedoumica ekran.
Znam kakav je IPS i kad je jace sunce onda ni brightness na 100% ne pomaze bas puno. :(
Da je RN 3 sa AMOLED ekranom bio bi skoro savrsen fon.
Ja menjam fon skoro na dve godine.
Da ovaj LG ima malo bolji ekran, ne bih se ni razmisljao da ga menjam.


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Znaci da nema velike razlike u ekranima izmedju MX5 i Redmi Note 3? :)
Samo da je bolji od ovog sto sad imam na LG G3.
Pricao sam sa bratom, tako da ce biti sta ja budem kupio- i on ce. :)
 
Samo jos nesto da pitam u vezi procesora..
Koliko vidim, Redmi Note 3 ima sestojezgarni procesor (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 2x1.8 GHz Cortex-A72), a MX5 osmojezgarni (Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53)?
Sto se ovoga tice, mislim da je MX5 bolji..
Mozda ste mislili na Redmi Note 3 Pro?
 
Uporedjivati rn3 sa rn4 je neozbiljno,isto kao kad bi poredili AUDI A6 sa A8.to neko pozivanje na snapdragon procesor ne treba ni polemisati ,razumio bih da kazes snapdragon 820.u pitanju je MTK cip najaci tako da sigurno je za nijansu snazniji uostalom imas hrpu testova

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Samo jos nesto da pitam u vezi procesora..
Koliko vidim, Redmi Note 3 ima sestojezgarni procesor (4x1.4 GHz Cortex-A53 & 2x1.8 GHz Cortex-A72), a MX5 osmojezgarni (Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53)?
Sto se ovoga tice, mislim da je MX5 bolji..
Mozda ste mislili na Redmi Note 3 Pro?
Zasto ljudi uvijek gledaju kvantitet a ne kvalitet? Kako Apple jede svu konkurenciju kvalitetom? Kako Intel isto tako? Ako je nabudzeniji na papiru ne znaci da je tako i u praksi. To je isto kao da ocenjujes kameru po broju megapiksela. Upravo ta 'Pro' varijanta RN3 koja je octa core 617 cipset je slabija od hexa core 650 cipseta.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
 
Uporedjivati rn3 sa rn4 je neozbiljno,isto kao kad bi poredili AUDI A6 sa A8.to neko pozivanje na snapdragon procesor ne treba ni polemisati ,razumio bih da kazes snapdragon 820.u pitanju je MTK cip najaci tako da sigurno je za nijansu snazniji uostalom imas hrpu testova

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Upste nije neozbiljno, placati duplo vise za RN4 pored RN3 je meni apsurdno. RN4 jeste bolji sveukupno jedno 15% ali to je daleko od cjenovne razlike od 100% i totalno nelogicno toliko para davati za tako malu prednost, jedino ako neko ima meraka. High end mediatek procesori se ne mogu nositi sa mid procesorima od SD-a i ja ruku dajem da je RN3 bolji u igrama od RN4 zbog cipseta tj grafike unutar njega. Porediti sa high end SD cipsetima kao npr 820 sto si pomenuo je smijesno.

Uostalom vratimo se na temu, nadovezao bih se samo jos za to da ako vec uzimas telefon na duzi period RN 3 je tu takodje u prednosti zbog podrske sa xda foruma kao i miui foruma jer cipset omogucava custom romove a i siguran sam da moze da izgura i sisteme koji ce tek dolazit.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6012X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno