Šta je novo?

Graficka odapela ???

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Poz ljudi,

Evo malo pre instaliram OS ubacim nove drajvere.Restartujem sistem i nista....Cak ni do biosa da dodje.

Sve vreme na mb svetli crveno lampica VGA LED....a posle 10 sekundi se ukljuci BOOT DEVICE LED...

Vadio sam cmos,prebacivao graficku u drugi slot,prebacivao labl na slot za integrisanu.

Da li je to znak da je graficka umrela ili nesto drugo...Nije mi jasno da li moze da se dodje do biosa bez graficke (mada mi to nelogicno).

Ne znam sta moze da bude.Do malo pre je gpu radila savrseno.
 
Znaci da baca sliku, ona ili integrisana, podigni system u safe modu i pobrisi drajvere za graficku.
Instaliraj ponovo stare i vidi kako se ponasa
 
Kako bre baca sliku?Kad mi lampica na monitoru ne reaguke,nemam nikalvu sliku.Ne mogu ni do biosa da dodjem da bi ukljucio integrisanu.
Znaci ukljuci se racunar sve vrti ali slile nema....

edit...uspeo sam da udjem preko integrisane..Pobrisao sam drajvere sad cu probati da vratim graficku nazad pa da vidimo.

edit...ma jok...cim sam prebacio sa integrisane na moju graficku,nema nista od slike..Aj posto se to dogodilo posle obaranja sistema,sutra cu uutru ponovo da oborim sistem pa da je ubacim na svez sistem bez ikakvih drajvera,ako ne nosim je na reklamaciju.
 
Poslednja izmena:
Nije mi jasno da li moze da se dodje do biosa bez graficke (mada mi to nelogicno).

.
Pomislih da dolazis do biosa...
Cim ne stize do biosa, mrak, nema nista od toga, dzabe reinstaliras.
Proveri kabal, kako lezei, probaj drugi ako imas.
Ako imas gde probaj je na drugom kompu, vrlo cudno, bas da ode posle instalacije drajvera.
Imal li ta karta dual bios? mozda da probas da svicujes na drugi? trebalo bi da je salter blizu crossfire konektora.
 
Evo uradio sam sys restore na vreme kad je sve radilo tj na vreme bez drajvera i opet nista...Nasao sam na netu za moju graficku da ima dual bios i kako izgleda swic ali da me ubijes ne mogu da ga nadjem.
Videcu da je sutra nosim na reklamaciju,pa da probam da dobijem pare nazad da uzmem uz dopaltu 480 ili 1060...

Pojma nemam kako se ovo dogodilo,znaci samo sam instalirao win10 ubacio drajvere najnovije za sve i posle toga nece da baci sliku,vga led svetli sve vreme.Na integrisanoj sistem radi normalno.Evo sad vratim sve na stanje pre drajvera i opet nista...Koji mu je djavo sad,niti sam flesovao bios na grafickoj niti znam kako se to radi.
 
Evo ubacio sam i druge drajvere...Ovo mi izlazi u device menageru

Screenshot_1.png

Tako da je moguce da je odapela...Sta god joj ja radio ona nece da baci sliku
 
Salji na reklamaciji da te ne boli vise glava :/
 
UPOZORENJE....izgleda da zadnji drajveri crimson prave problem...Nekako sam uspeo da instaliram 16.9.2 i sad graficka radi,temperature su odlicne isao sam preko occt i sve je super...Tako da sinoc posle instalacije zadnjih drajvera poceli su problemi...Sad kad sam vratio na stare sve je reseno.

edit zaboravite sta sam napisao...posle restarta opet ne baca sliku :(

Cisto da pitam,da li jo normalno da je graficka ledena cak i ako ne baca sliku na monitor ili ako je ukljucena integrisana...Bukvalno je ko spricer ledena..

@Kasa ma znam i ja sam ubedjen da treba na reklamaciju,nego mi se bas nemili da cekam mesec dana dok je poprave ili mi vrate pare...Posto sa ovom integrisanom mogu da zaboravim na gaming ili bar na onaj gaming na koji sam navikao 300+ fps i 144hz u csgo:d
 
Poslednja izmena:
Probaj graficku na drugoj masini, znas i sam da imas onaj spaljen kontakt na procesoru.
 
Nazad
Vrh Dno