Šta je novo?

Напајање

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,573
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Препорка за неко јефтино напајање које би заменило Thermar Master 420 PMSR. Рачунар је стар 7-8 година тако да ми не треба неко боље. Конфигурација је из потписа.
Старо напајање не може да се упали, само на секунд засветли тастатура и предња лампица, а чини ми се и да се кулер на процесору помеио за 1цм.

Треба неко најобичније напајање а да није баш крш, око 2000.
 
Jel ta graficka zahteva 6 pin konektor?

Za te pare nema neko iole kasvetno napajanje.
Ima za 2650 lc power 420w kao nesto izmedju najgorih kineza i kvalitetne srednje klase.

Najjeftinije sa 6-pin, ako treba, je raidmax 550w koje je oko 1600-1700din.

Sent from mTalk
 
Старо напајање има 20+4, 1x 4atx, 2 sata, 4 molex, 1 flopy.
 
Каква су ова два напајања?
https://shop.benchmark.rs/napajanja/zeus_napajanje_560w_zus_560-80869

https://shop.benchmark.rs/napajanja/rpc_napajanje_56000c_560w_pwps_056000c_au02a-51509

Ово друго има заштиту, за прво не пише.
 
Poslednja izmena:
Nisu bas za pohvalu.
Ne mogu da ti preporucim kinesko napajanje, jer licno sigurno ne bih stavio svoj komp ili komp od nekog svog na tako nesto.
Za mene bi minimum bio taj lc power makar ne jeo leba 3 dana :D

Svakom svoje naravno, imam prijatelja koji ima r7 360 i i5 4460 i napajanje od 1500 dinara ono raidmax 550w vec pola godine i jace bez problema.


Sent from mTalk
 
Не ставља ми се на толико стар рачунар неко супље напајање. Можда га користим још годину, две.
Не разумем се много, па ме занима ово око тих заштита.
 
Nemoj da ocekujes za 10-15€ bilo sta vise od onog najosnovnijeg sto napajanje mora da ima , ma sta pisalo na njemu....


Pored napajanja ja bih promenio i procesor i na tu plocu stavio minimum E8400 ili modovani quad-core Xeon
 
Нисам планирао да га надограђујем, али сам као нешто размишљао, реко да издржи још мало. Ни монитор ми не ради, један хард је на издисају. Гледао сам да можда узмем лаптоп.
Шта се може узети од процесора и графике за моју матичну и које су сад цене. Кад сам куповао рачунар у комтрејду коштао је 600-700€.
 
Poslednja izmena:
Има ли смисла поправљати напајање?
 
Нисам мислио да платим, јер би поправка изашла скупље него ново напајање, него да ми неко за флашу две пива поправи. Рецимо да су рикнули кондезатори, електролити.
 
Нисам мислио да платим, јер би поправка изашла скупље него ново напајање, него да ми неко за флашу две пива поправи. Рецимо да су рикнули кондезатори, електролити.

Pa to jedino ako imas nekog bliskog tebi da to uradi ili da neko sa foruma ko je dovoljno strucan i voljan da radi tako nesto za flasu dve piva.


Sent from mTalk
 
Купићу неко ново, треба да покрене E4500 и 8600GTS (GV-NX86S256H) и два харда. Да ли свако напајање има те заштите?
Старо напајање је Thermal master 420W TM-420-PMSR.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno