Šta je novo?

Laptop za arhitektu brucosa

Prvo, pozdrav za brucoša od kolege sa pete godine. :)

Koliko shvatam, već se odlučilo za laptop, kapiram to, jer sam isto uradio i celo studiranje proveo na svom dell-u. Ono što iz ove tačke mogu reći, je to da bih izabrao kućište za te pare, i ne bih trepnuo. Mnogo pomaže to što je prenosivo, ali muke će biti sa paralelnim korišćenjem programa, što će raditi. Fotošop je ubica, posebno kada se budu radili veći plakati, a kada se to spoji sa tim istim kedom, i ne daj Bože hromom, gotovo. I da, možda joj sada neće trebati, ali već u drugoj godini će sigurno koristiti neki 3d program, pa i renderovanje u istom, i to će teško ići sa i3 procesorom. Znam dosta ljudi koji su imali sličan budžet i odlučili se za računar, upravo sam kod njih i vukao svoj laptop, i ogromna je razlika, čak i sa istim karakteristikama, laptop se veoma muči sa pregrevanjem, i usporava se veoma.

Ovo je sve dobronameran savet, i te dve godine nisu neki mali period za tehniku, ali ako je jedino rešenje laptop, onda bih probao naći bar i5, i koliko vidim, to je jedino što ovom modelu fali, ostalo mi se čini sasvim okej.
 
Hvala na savetima, ja sam se tu pojavio kao neki kvazi konsultant sta da se kupi, prethodno sam zvao lika koji devojci drzi casove ACad-a. Njegove reci su bile od i3 pa do i7, min 4gb rama, poželjno 8gb (tu nisam imao nikakvu dilemu,4 je premalo) i po mogucnosti neintegrisana grafika, bolje 17,3 ali ne mora.
Kad su mi rekli koju sumu mogu da odvoje, jedina pristojna stvr je bio ovaj model.
Hvala kolezi budućem arhitekti na konkretnim savetima.
Pitao bih jos dali je opcija posedovanja slabijeg laptopa i jeceg desktopa dobra varijanta ili ne. Da kupe ljudi ovo pa onda da napakujemo neki i5 za kuću.
 
Pitao bih jos dali je opcija posedovanja slabijeg laptopa i jeceg desktopa dobra varijanta ili ne. Da kupe ljudi ovo pa onda da napakujemo neki i5 za kuću.
Definitivno najbolja opcija! Laptop će se koristiti onda za zajedničke radove, projekte, i tu obično svako od ljudi gura po jedan upaljen program, razmenjuju se fajlovi, a kada se sedne za računar kasnije, tu se obavljaju teže radnje, paralelno korišćenje keda, fotošopa, hroma, kao i modelovanje, renderovanje, i tako tome slično.
U tom slučaju možda i laptop može da bude jeftiniji (acer, asus, jer kod hp-a se dosta i ime plaća), kako bi se razlika prebacila na što jači računar, ali to su onda neke sitnice.
 
Ako decko studira u drugom gradu, onda verovatno nema neke valjda od desktopa. Laptopovima nije tolika prednost mobilnost, vec gabariti. Ako je u domu npr nema gde da stavi ceo desktop, ako je u stanu sam onda I ima mesta, ako je sa nekim opet desktop otpada. Jer on prakticno zauzme ceo sto I to je to, dok laptop lako sklonis.

Znam iz licnog iskustva, jer sam mislio da koristim desktop za vreme studiranja, ali ako I cimer donese desktop, jedan bi morao da stoji u tus kabini [emoji23]
 
Nije decko, devojka je u pitanju. Nije iz drugog grada, iz BG-a je, konkretno sa Vozdovca.
GND hvala ti na informacijama iz prve ruke, ali moram da te demantujem samo u jednoj stvari povodom HP-a, a to je da HP nije bas neko neprikosnoveno ime u segmentu laptopova u zadnje vreme. Prilicno su im cene izbalansirane, to je mozda situacija kod Dell-a da je nesto skuplji, ali im je i kvalitet dobar.
 
Ima rešenje i za unutrašnjost, znam ljude koji samo pozovu ukućane da startuju računar, i preko teamviewer-a sve renderuju na tom kompu, dok ovde sitne stvari obavljaju. :D

Možda sam se prešao, nemam pojma, ali sam radio skoro na HP-u koji je koštao preko soma evra, i ništa brže nije radio od ovog mog dell-a identične stvari, i od nekih drugih koji su u dosta slabijem cenovnom rangu. Možda je to samo slučajnost, ali imam neko mišljenje da se više može dobiti kupovinom nekog gejmerskog asus-a npr.
 
Nazad
Vrh Dno