Šta je novo?

backlit 5559

aladin ss

Slavan
Učlanjen(a)
19.07.2005
Poruke
153
Poena
320
imam inspirion 15-5000 5559 koji nema backlit tastaturu, da li je moguće staviti drugu backlite tastaturu za baš taj model i hoće li raditi, neznam kolika je kompatibilnost konektora da bi to bilo izvodivo, ili ima neka dodatna elektonika koja kontoliše sve to. Ako ima neko iskustvo, savjet, komentar...:)
 
backlit ima mali dodatni flat kablić, sad je kako ja vidim samo pitanje ima li laptop konektor, ima na youtubetu izgleda da može
 
Inspiron 5559 ima prikljucak za backlit tastaturu. Treba ti tastatura sa Dell part number-om : 51CHY, na njoj imas dodatni kablic za pozadinsko osvetljenje, povezes ga na odgovarajuci konektor na ploci i radice bez problema sve.
 
Ovde možeš videti da taj model ima podršku za backlit tastaturu. Ja sam isto naknadno kupio i ugradio backlit tastaturu u svoj laptop, i relativno se to lako zameni, ne treba ni ići u servis, samo pratiš nečije uputstvo na netu. Najteže je naći tastaturu ali ako gledaš i dalekoistočne sajtove, ima da se nađe svašta i to dosta povoljno pa ako pričekaš koju nedelju, može da se isplati.
 
Nazad
Vrh Dno