Šta je novo?

HDD 3TB sa 4 posto healta - moze li se osposobiti za rad?

cacogenius

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2012
Poruke
64
Poena
59
Pozdrav. Nedavno sam za male novce nabavio 3tb hdd sa 4 posto healta. Hdd komp prepozna normalno, moze se formatirati i napraviti particija, ali je problem u tome sto ima puno bad sectora pa se nemoze koristiti. Naprimer kada prekopiram neki fim na njega nemoze ga otvoriti. Cuo sam da je ove bad sektore moguce separisati u posebnu zonu i odvojiti od ostatka diska. Ima li neko iskustva sa time? Na youtubu ima gomila videa o ovome ali mi se po broju pregleda i komentarima cini da se radi o fake video tutorialima. Bilo bi super kada bi ga mogao osposobiti za rad...Svaka pomoc i savet je dobrodosla. Hvala!
 
Pozdrav. Nedavno sam za male novce nabavio 3tb hdd sa 4 posto healta. Hdd komp prepozna normalno, moze se formatirati i napraviti particija, ali je problem u tome sto ima puno bad sectora pa se nemoze koristiti. Naprimer kada prekopiram neki fim na njega nemoze ga otvoriti. Cuo sam da je ove bad sektore moguce separisati u posebnu zonu i odvojiti od ostatka diska. Ima li neko iskustva sa time? Na youtubu ima gomila videa o ovome ali mi se po broju pregleda i komentarima cini da se radi o fake video tutorialima. Bilo bi super kada bi ga mogao osposobiti za rad...Svaka pomoc i savet je dobrodosla. Hvala!
Da, ali ako su grupisani.
Ako su raštrkani što je češći slučaj tada ništa.
 
Evo slika, pa molim vas ogledajte u kakvom je stanju i ima li nade?sentinel1.jpg
 

Prilozi

  • sentinel2.jpg
    sentinel2.jpg
    354.1 KB · Pregleda: 105
  • sentinel3.jpg
    sentinel3.jpg
    286.1 KB · Pregleda: 88
Ne ta slika, nego odradi surface test, pa onda okaci tu sliku.
 
Evo pustio sam surface test, jel onaj prvi READ test?
 
Read ako imaš podatke na njemu, Write + Read će izbrisati sve na disku ali ima detaljnije rezultate.
 
Pozdrav. Nedavno sam za male novce nabavio 3tb hdd sa 4 posto healta. Hdd komp prepozna normalno, moze se formatirati i napraviti particija, ali je problem u tome sto ima puno bad sectora pa se nemoze koristiti. Naprimer kada prekopiram neki fim na njega nemoze ga otvoriti. Cuo sam da je ove bad sektore moguce separisati u posebnu zonu i odvojiti od ostatka diska. Ima li neko iskustva sa time? Na youtubu ima gomila videa o ovome ali mi se po broju pregleda i komentarima cini da se radi o fake video tutorialima. Bilo bi super kada bi ga mogao osposobiti za rad...Svaka pomoc i savet je dobrodosla. Hvala!

Ne mogu se relocirati sektori na tom disku, jer mu je opao health, ne performance. Disk ima preveliki delay na celom surphase-u, tako da nije vise pouzdan, a ni koristan za bilo sta, jer ce mu health pasti na 0% ubrzo, to je maltene kao 4.
 
Jeste, evo nema znakova zivota, celu noc je radio test i zakucao na 11 poso, nista ide u staro gvozdje :D
 
Nazad
Vrh Dno