Šta je novo?

SMplayer MPV prevod

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Ne znam u cemu je problem ali pokusavam u jednom filmu da povecam prevod u setovanju za SMplayer i nista se ne desava. Ima sve fontove, setovano CP1250, fon citljiv slova su ok, pokusao par fontova svuda isto.
Isto mi se desava u KDE 16.04 a i u 14.04
 
Font i boje, jesi li tu probao?

Desktop_2016_10_20_21_41_45_546.jpg
 
Sve sam probao, razliciti font, drugi film i prevod, problem je MPV. Promenio sam u setovanju umesto MPV, mplayer engine i menjam velicinu fonta kako mi se prohte. Sumljao sam na MPV, setio sam se kad sam davno probao, tad su ga drugacije krstili istiproblem. Ne mogu da poverujem ali toliko vremena je proslo i MPV kao engine za SMplayer opet problem. Cerka ima dusu da mi pojede, ona tera win7, CCCP kodek i ne razmislja da moze nesto tako da joj se desi. Uvek kad pogleda kod mene film kaze
secka, ajde namestam ako nema drajvera onda vdpau ako ima opengl pa zovem nju da potvrdi da li secka ili ne. Normalna HD rezolucija 1920x1080 Asus R7 260x 2GB.
I sta sad da mu radim MPV je najnoviji dovlaci ga sa PPA, da li da obrisem MPV sa PPA pa da reinstaliram taj koji dolazi uz instalaciju, SMPlayer je isto sa PPA, sve kao da bude najnovije...
 
Bitnije je da vidis ili pobrises sm folder u documents and settings tamo je smplayer.ini
mozda je tamo nesto pogresno setovano.
Pre instalalacije pobrisi taj folder da ti ne bi ponovo bilo isto.
 
@Vuk40,
Malo si pobrko loncice, nije windows, linux, ti naviko na windows :d
 
Sta ces tu? :D auuu macevanje sa linuxom, slab sam tu igrac.
Linux, za windows ima media player iz CCCP codeka i teras.
Ne kapiram zasto uopste stavljaju MPV kaoe ngine za SMplayer ako MPV ne moze da primi komadu o velicini fontova. Meni je to neverovatno, ako stavim mplayer kao engine za SMpalyer ne moram uopste da povecavam font. U suprotnom font je sitan i ne moze da se poveca, on tera po nekoj svojoj velicini. Pokusao sam da prosledim parametar --sub-text-font-size=35 u SMplayeru ali ga ne konstatuje, to sam nasao u nekom uputsvu za linux. Malo sam googlao, dobio sam samo 2 linka u kojem se ljudi zale na taj problem, u jednom linku nema nikakvog odgovora a u drugom neko filosofiranje. Znaci problem postoji ali nekome je jako stalo da gura i MPV kao engine za SMplayer. Sigurno i drugi imaju isti problem ali cute, zasto ne znam, bitno je izgleda samo da se hvali ili da radis neke karabudjevine. Ocu ako vec teram linux klik promenim izlaz za audio na TV i klik pustim film sa kompa i prevucem prozor na na TV.
 
Nešto si tu zeznuo SMPlayer, meni radi na Mint-u, poslednje verzije SMPlayer-a i MPV-a. MPV se stavlja zato što je, ukratko, najbolji. Inače, šta će ti SMPlayer, imaš mnogo bolji Bomi player.
 
Nešto si tu zeznuo SMPlayer, meni radi na Mint-u, poslednje verzije SMPlayer-a i MPV-a. MPV se stavlja zato što je, ukratko, najbolji. Inače, šta će ti SMPlayer, imaš mnogo bolji Bomi player.
Ma ne moze biti, u 5 linuxa isto, nasao sam smao na jednom mestu moze da se poveca privremeno iz SMplayer shift T. Gde ima Bomi koji nije od prosle godine, nisu ga pipnul i nema za 16.04, rucno da kompajlira, hvala.
Ljudi shvatite ja zelim player koji radi a ne neki kao Bomi pa se muci i podesavaj i jos ga ne razvijaju, pogledaj ppa koja je verzija i od kad je. Kad vec kazes poslednja verzija navedi koja je i odakle si je dovukao.
Imam Mint KDE 17.3, Manjaro 16.08 RR, Neon, Mint KDE 18, Kubuntu 16.04. Niti sam dirao Smplayer sem setovanja MPV engina i sad sam prvi puta nakon duzeg vremena uzeo da fiksno povecam prevod.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije problem do Bomi-ja, već do Ubuntu 16.xx, ali mislio sam da su do sada stavili PPA za novi Ubuntu, skini odavde deb i instaliraj. Njega koristim na Mint 18.

Ako ni to ne uspe stavi matori Mplayer mesto MPV-a.
 
Poslednja izmena:
Nije problem do Bomi-ja, već do Ubuntu 16.xx, ali mislio sam da su do sada stavili PPA za novi Ubuntu, skini odavde deb i instaliraj. Njega koristim na Mint 18.

Ako ni to ne uspe stavi matori Mplayer mesto MPV-a.

Vidi mplayer je prvobitno bio jedan i jedini engine za SMplayer. Mislim da sam negde i napisao da sa MPlayer enginom nema problema.
MPV kao engin za SMplayer upotrebljiv je u varijanti rucnog podesavanja prevoda kad krene film, ne moze da se uradi preset ranije, ne prihvata.
Nocas sam poludeo jer od lezernog gledanja filma nije bilo nista nego rudarenje po netu i kukanje ovde. Stavio sam MPV sa ppa:mc3man/mpv-tests
i kad sam pustio film prevod je bio zadovoljavajuce velicine bez ikakvog podesavanja. Dalje isam isprobavao da li moze fiksno setovanje prevoda
iz SMplayera ili moze u letu, vec je bilo jako kasno.
Bomi ima ppa ta verzija ali ne za 16.06, posto je za ostale verzije nose isti broj prepostavljam da je to jedan te isti, datum je iz 2015, iz tog
izvlacim predpostavku da i ova verzija sto si ju okacio je ista ta sa PPA, najverovatnije moze ladno da se skine verzija za 15.10 prepravi
se sources lista i u 16.04 skines to iz 15.10, to sam vec radi, posle zakometarisem taj red i sve je ok.
Bio sam jos stosta napisao ali kad sam poslao poruku ono ispalo da sam diskonektovan, ovo je auto-save dela, mrzi me da pisem ponovo
pozdrav :)

ps. Mogu samo da dopisem da sam sokiran sa takvim suceljem Bomi programa, pored kartica koje imamo ono sucelje kao u win 3.11. Kad ja moram na LTS verzije da stavljam PPA
znaci da mi zivot zavisi od nekog linux programa taj bi me ladno zeznuo, za sve ove godine kad god mi je nesto hitno trebalo da odradim uvek me je linux zeznuo i hocu necu
startujem win odradim ocas ili ocas nadjem program koji to odradi, nazalost to je moje iskustvo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Sad sam otkrio jos jednu falinku, kad je engine MPV ne moze prevod da se spusti nanize.
 
Skrpio sam sve, nije bas na nacin kako ja hocu ali radi, konacno sam opusteno odgledao film :D
 
@toxicm,

Vid ovako, onaj Bomi sto si mi dao link za 16.04 kaze nedozvoljene zavisnosti, skinuo sam i Bomi za 15.10 on oce da mi brise programe i kodeke, nesto mi se tu ne svidja.
bomi зависи од пакета libchardet1; ипак:
Пакет „libchardet1“ није инсталиран.
bomi зависи од пакета libva-glx1 (>= 1.0.3); ипак:
Пакет „libva-glx1“ није инсталиран.
bomi зависи од пакета libxcb-screensaver0; ипак:
Пакет „libxcb-screensaver0“ није инсталиран.
bomi зависи од пакета libxcb-xtest0; ипак:
Пакет „libxcb-xtest0“ није инсталиран.
Instalirao sam sa apt install -f i nista nije obrisao, Uf dobro je:D
 
Poslednja izmena od urednika:
@toxicm,

Sad sam malo duze testirao Bomi, prvi utisak me je prevario. Dobar je, sam spusti prevod na dno bez ikakvog stelovanja, samo sam podesio 1250 i hardwersku akceleraciju, slika odlicna.
Graficko sucelje mi se i dalje ne svidja ali program stvarno radi dobro i nema sta da se podesava kad se jednom podesi, sad mi ostaje da vidim kako radi na TV kad ga pustim sa kompa.
Edit.
Dobar je sad sam malo gledao na TV, odlican 10+.
Hvala na savetu i programu :banana::wave::)
 
Poslednja izmena od urednika:
Imaš skinove za njega, neki koji idu uz njega su OK, a ima ih i na netu.
 
Nazad
Vrh Dno