Šta je novo?

Nintendo Switch (Nintendo NX)

Za Nintendo igre ne bih mogao da zamislim adekvatniji koncept.
 
Poslednja izmena:
Realno, ako je samo da bi se slika prebacila na TV onda je pregolemo.

Dock sprovodi napajanje (moguće je da je čak celo napajanje u doku), ima HDMI, par USB konektora a moguće još neki konektor.
Takođe se pretpostavlja da dock ima aktivno hlađenje i da Switch radi pod većim klokovima kada je na doku nego kada je van njega.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi cool da dock daje malo ozbiljniji graficki boost, pored portova i konektivnosti, i da su smestili i DVD citac za kompatibilne WII U diskove, jer WII U vec ima odlicnu biblioteku 1st party igara i ne bi morali da se oslanjaju na 3rd party podrsku. Takodje i neki SSD pristojnog kapaciteta za digitalna izdanja. Ne bih imao nista protiv da dock bude i duplo vecih gabarita, ako bi imao navedene funkcionalnosti.
 
Bilo bi cool da dock daje malo ozbiljniji graficki boost, pored portova i konektivnosti, i da su smestili i DVD citac za kompatibilne WII U diskove, jer WII U vec ima odlicnu biblioteku 1st party igara i ne bi morali da se oslanjaju na 3rd party podrsku. Takodje i neki SSD pristojnog kapaciteta za digitalna izdanja. Ne bih imao nista protiv da dock bude i duplo vecih gabarita, ako bi imao navedene funkcionalnosti.


Ako bi hteli DVD čitač morali bi da imaju i hardver koji bi bez problema puštao Wii U igre direktno sa diskova (Wii U ima deo Wii hardvera zato i pušta Wii igre), to bi naravno dosta uticalo na cenu, samu formu Switcha pa čak i na ceo koncept.
Već je potvrđeno da će biti porta/remastera nekih Wii U igara, Mario Kart, Splatoon i Smash Bros najverovatnije za sada, a verovatno će biti još nekih, moguće da će kasnije Wii U igre koje ne portuju/remastiruju da ponude digitalno preko svog Virtual Console servisa.
Podržavaće sigurno skoro svaku vrstu eksterne memorije kao i Wii U, uključujići i SSD.
 
Poslednja izmena:
Podržavaće sigurno skoro svaku vrstu eksterne memorije kao i Wii U, uključujići i SSD.

Tesko da ce da bude tako. Na osnovu dostupnih informacija ova naprava nece biti kompatibilna unazad sa Wii U ili 3DS. Koristice kertridze, to je sve sto se zna za sada. Hardverski ne moze ni biti kompatibilna, ovo je nVidia Tegra (ARM arhitektura) a sve prethodne Nintendo konzole su na AMD x86 bazi. Novi je i graficki API.


Tek sam na pocetku a vec pisu gluposti. Oni pominju Maxwell baziranu Tegru sto je Tegra X1 koja moze ostvariti 512 gflops u single precision (32-bit) i 1024 gflops tj. 1 tera flops a ne 1024 kao sto selja sa linka je napisao u polovicnoj preciznosti (16-bit). Switch je baziran na novom Tegra chipu (Polaris arhitektura) o kojem se za sada malo zna. Dalje necu ni da citam jer su verovatno slicne gluposti u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Tesko da ce da bude tako. Na osnovu dostupnih informacija ova naprava nece biti kompatibilna unazad sa Wii U ili 3DS. Koristice kertridze, to je sve sto se zna za sada. Hardverski ne moze ni biti kompatibilna, ovo je nVidia Tegra (ARM arhitektura) a sve prethodne Nintendo konzole su na AMD x86 bazi. Novi je i graficki API.

Mislim da me nisi razumeo, ne govorim o podršci Wii/WiiU peripetija, delova, igara...reč je bila o skladišnoj memoriji i podršci za eksternu skladišnu memorije, recimo USB Flash i Eksterni HDD/SSD.
Wii U podržava skoro svaku vrstu eksterne memorije, znači može se koristiti skoro svaki USB Flash ili eksterni HDD/SSD, sigurno će tako biti i sa Switchom.

Inače nijedna Nintendo konzola nije bila x86 AMD bazirana, GC/Wii/WiiU i GC su imali IBM PPC CPU, ali custom AMD odnosno ATI GPU (GC).
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da napisem Pascal, desava mi se da napisem pogresno jer su na P i jedna i druga. Takodje sam zaboravio da su Nintendo konzole PowerPC kao i PS3/X360. Bese Hollywood GPU od AMDa u Wii?

Sto se Switch-a tice (bivsi kolega forumas bi bio srecan sto su po njemu nazvali konzolu :D), Skyrim nije potvrdjen i ono sto se vidi u reklami je nalepljeno na ekran. Sto ne znaci da nece izaci, jer ne bi koristili Skyrim footage da nemaju dil sa Bethesda. Ali ono sto je prikazano nije kako ce igre raditi i izgledati na Nintendo Switch.
 
Navikli smo na tako nešto od tebe do sad. Nema potrebe da se pravdaš.
We know it all, Igoritza je kriv za sve.
Move along...
 
S obzirom da im konzole idu u ritmu hit/fail ova bi trebala da bude hit. Voleo bih da Nintendo još jednom napravi uspeh. Ne valja da bude samo jedan dominantan igrač na tržištu konzola. Gledam trenutno vgchartz.com i neverovatno je kako ih je Sony potukao s ovom generacijom konzola (Nintendo/MS combined). Kao u najbolja vremena PS2. Najbolja situacija je iz predhodne generacije konzola gde su svi podelili tržište.
 
We plan to announce the price, software lineup, specifications and other product details for Nintendo Switch at a special “Nintendo Switch Presentation 2017” planned for January 13, 2017 (JST). We will invite the media, analysts and distribution partners to this event, to be held at Tokyo Big Sight in Japan. The presentation event will also be streamed live worldwide over the Internet. We do not plan to release any additional information about the product until that time.

We also plan to provide a “Nintendo Switch Hands-On Experience 2017” as early as January in Japan, the U.S. and Europe. In Japan, we will follow the presentation on January 13 with the hands-on experience for the general public at Tokyo Big Sight on January 14 and 15. Hands-on experiences will be offered for media and business partners in the U.S., Europe and Australiaat around the same time. Our local subsidiaries will provide more details.



We have received a fantastic response from all over the world to the Nintendo Switch reveal video presented above. We are not able to share each qualitative comment and response from consumers today. However, one example is the number of views we have received on our YouTube accounts. The total number of views just on our official YouTube Channels has already reached 23 million views worldwide and still growing. The reaction from our YouTube viewers
has been overwhelmingly positive. We are very confident that a lot of consumers around the world have become interested in Nintendo Switch.

http://nintendoeverything.com/kimis...nt-overwhelmingly-positive-reaction-thus-far/
 
Imam neki osjecaj da ce ovo biti uspjesna prica, mozda bi valjalo kupiti akcija nintenda dok jos padaju...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Najpametnije je bilo kupiti Nintendo akcije pre izlaska Pokemon GO-a, mada sad u Decembru izlazi Super Mario Run, trebao bi da isto ima neki efekat na akcije..
 
Jutros u 05h po našem vremenu je bila Switch prezentacija.

https://www.youtube.com/watch?v=uuC4YLLkqME


-Switch izlazi 3. marta po ceni od $299
-U paketu su, Switch, Dock, Joy Con Left and Right, Joy Con Grip, kao HDMI kabal i AC adapter
-Joy Con-ovi poseduju NFC, akcelerometar, gyro senzor, novi sensing/vibrating tech. Takođe imaju Share dugme i shoulder dugmiće.
-Switch će imati plaćeni online servis od jeseni, do tada će biti besplatan.
-Switch je region free.
-Switch baterija traje od 2.5h do 6.5h sati.
-Ima touch screen i USB Type C konektor.
-8 Switch sistema može biti konektovano za lokalni multiplayer.


Novi 3D Mario
https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=5kcdRBHM7kM

Novi Zelda trejler
https://www.youtube.com/watch?v=zw47_q9wbBE
 
Osim Zelde bukvalno mi se ništa vezano za Switch ne dopada ...

Mora da je ovo u pitanju :D
7c9b03d033a74176fd88bd99864ab7d728a3e3502ed83f1f848348ef6d1afd8f.jpg
 
kojo ti problem imas sa ovom konzolom nije mi jasno...

koncept je odlican. meni samo zao sto nema diabla u najavi.
 
Poslednja izmena:
Ako te samo Zelda zanima, mozes da uzmes polovan WiiU za duplo manje para.
Ja cu ovo uzeti, mozda cak i day 1, ali bih se iznenadio da se ovo dobro proda.
 
Ma koncept je sjajan, bio sam hyped od prve najave i onda se materijalizovao na ovakav način sa podrškom na nivou Dreamcast-a. Sacekaću godinu-dve pre kupovine def. Ima tu još dosta da se popravlja sa potencijalnim revizijama.

P.S.

Koja im je fora sa igrama od 70€? Mislim za retail cene, ne digital. Najavljuju baš Zeldu za WiiU - 49€, i za Switch 69€ isto to ...
 
Poslednja izmena:
Uzasna konzola, nisu trebali nikada spajati kucnu i portable konzolu. Za kucnu je konzola tehnicki toliko slaba da je sramota ovako nesto izbaciti 2017, a da ne pricam o najavljenim igrama za launch, a i za dalje je mrsav izbor. Pa na to dodaj 300e cenu, pa placanje online, pa full price igre vecina je low budget trash, pa skupe dodatke ne moram nikakav zakljucak da izvlacim sve je jasno.

E sad kao portable konzola mi deluje mnogo primamljivije, odlican hardver kada se iz te perspektive gleda. Ali je tu problem UZASNA baterija i naravno uzusna cena i mrsav izbor igara.

Tako kako god da ga okrenes nece da valja :D
 
Hardver je uzasan jer nije namenski nego Switch sluzi nVidiji da se resi krsa kojeg niko nece. Nije mi jasno da jedan Nintendo sebi ovako nesto dozvoljava, da posluje sa firmom koja nikada nije napravila uspesnu konzolu.

Igara ima zanimljivih ali jako malo i to sve krajem godine. Placanje za online je nesto sto se ocekuje ali je Nintendo potpuno nesposoban kada je online podrska u pitanju, gori su od Sonija po tom pitanju (ne znam zasto se Japanci uspinju i naplacuju online igranje kada nisu u stanju da ponude odgovarajucu uslugu za tu cenu).

Od svega sto sam danas o Nintendu procitao, najzanimljiviji je CEMU 1.7 koji tera WiiU igre u 4K na PC-u, nesto sto ce Nintendo konzola moci tamo neke 2032. godine. Isti taj WiiU se vise ne proizvodi, uskoro ce da ukinu podrsku. Za konzolu koja je izasla pre cetiri godine.
 
bas me zanima kako cete da pricate kad nx obori sve rekorde prodaje :D
 
Da nema Zelde na launch-u teško bi se tako nešto desilo, ali ovako će definitivno imati dobru prodaju.
 
Zelda stvarno dobro izgleda, ali ce biti dostupna na WiiU (pa i na emulatoru verovatno).
 
Nazad
Vrh Dno