Šta je novo?

ZyXEL 418N problem

gorantz

Poštovan
Učlanjen(a)
10.12.2012
Poruke
630
Poena
70
Kupio sam ZyXEL 418N wifi ruter koji je zamijenio tplink 340GD star 4-5 godina, i prvih nekoliko dana ucinilo mi se da "radi posao" medjutim danas se pojavljuju prvi problemi. na ruter su obicno nakacena 3 mobitela (kada dodju gosti i vise :D ), plus smart TV, a kablom su prikaceni 2 racunara i jedan digitalni satelitski risiver (kard šering).
Streaming filmova velicine 15-16gb sa kompa na smart tv nije bio moguc sa tp link jer je trzalo, to sa ZyXEL-om funkcionise odlicno
Da napomenem da sam odredio svim uredjajima jedinstvene ip adrese i to sve funkcionise OK. Razlog kupovine novog wifi rutera je igra koju igram online (PES) pocela da steka a ja pretpostavljajuci da bi mogao biti ruter uzmem novi.
Danas se desava da kada upalim komp prestane da radi satelitski risiver, ugasim komp risiver proradi.
Veceras Huawei p9 lite nakon 10-15 sekundi gubi net (iako je konektovan na wifi), pokusavao sam svasta, prepustio da on sam sebi dodijeli ip adresu, ukucavao ja druge ip staticke adrese, gasio palio tel i ruter nista nije pomagalo. Card sharing je stalno stekao, da bi ponovo prikljucio tp link ruter, huawei se konektovao bez problema, net nije nestajao na njemu, card sharing kanali opet radili kako treba.
Sto se tice cackanja na ZyXEL-u samo sam podesio naziv mreze i odredio sifru, nista vise. Moze li se nekako provjeriti da nema neko ogranicenje koliko uredjaja moze biti konektovano u 1 momentu, ili bi moglo nesto drugo da zeza? Ili ruter nije u redu ?
 
ako nekoga interesuje, problem je rijesen nakon sto su u servisu ubacili novi firmware.
 
Nazad
Vrh Dno