Šta je novo?

Red Dead... nesto

Ovo i remaster keca za PC...Vlazni snovi:d
 
Izgleda bolesno.
A platforme ? Neki zvanicni info ?
 
Zvanično je igra kao i celi serijal console exclusive, što znači da izlazi za PS4 i XO.

Sent from my Nexus 6P

Koji serijal ?
Koliko ja znam, postoji samo jedna igra pre ove.. to se ne moze nazvati serijalom.

Ja se ipak nadam da ce biti i za PC. :D
 
E moj ti. Red Dead Revolver ti je "prvi" deo. Nadaj se do mile volje :)

Sent from my Nexus 6P
 
Nisam konzolas, pa ne znam, a i nisam cuo do sad.. hvala na info, bas cu da istrazim, a mozda i nadjem nacin da odigram.
Nada zivi. :D
 
Odgledacu na youtube, nekog slinavog baticu lakog na obaracu. :d
 
Mocice ce preko PS Now kada je ubace na spisak. Valjda ce se to desiti uskoro. Pricam za RDR sa PS3.
 
Mocice ce preko PS Now kada je ubace na spisak. Valjda ce se to desiti uskoro. Pricam za RDR sa PS3.

Da i uz one uzasne dropove koji su pratili proslu generaciju konzola...Tu PS3 jos vise nego Xbox 360. Ali dobro ja bih odigrao svakako. Prvi deo preko PS2 emulatora.
 
Da mi je znati što se ljudi odavle uzbuđuju oko vesterna (minus par remek dela iz sveta filma, ali zaista par, jer je 98% toga običan treš). Pokušavam da zamislim Amera kako ga uzbuđuju gajenje svinja, krčenje šuma po Šumadiji, ratovanje sa Turcima i Timočka buna u vreme kralja Milana, i ne ide mi, a realno deset puta je zanimljivije nego tući vinčesterkom i koltom do iznemoglosti. Ajde kad smo bili klinci, čitali Teksa Vilera i slično, ali do vraga...

Problem koji sam imao sa Red Deadom je što je kompletna tura vestern klišea najniže vrste ultra-kondenzovana jer je u jednu igru trebalo ubaciti svaku moguću foru i foricu vezanu za vesterne, od indijanaca do raznoraznih revolveraško-vinčesterskih obračuna, a onda je to još podignuto na n-ti stepen sa Undead Nightmare koji je dodao zombije. Jednostavno, ovu igru je baš trebalo želeti igrati, ali ne vidim da je ta želja nešto posebno zasnovana na nekim realnim gejmplej elementima, jer je sve viđeno, ako ne još tada, a onda u međuvremenu sigurno. Hajp, hajp, hajp.
 
Poslednja izmena:
Da mi je znati što se ljudi odavle uzbuđuju oko vesterna (minus par remek dela iz sveta filma, ali zaista par, jer je 98% toga običan treš). Pokušavam da zamislim Amera kako ga uzbuđuju gajenje svinja, krčenje šuma po Šumadiji, ratovanje sa Turcima i Timočka buna u vreme kralja Milana, i ne ide mi, a realno deset puta je zanimljivije nego tući vinčesterkom i koltom do iznemoglosti. Ajde kad smo bili klinci, čitali Teksa Vilera i slično, ali do vraga...

Problem koji sam imao sa Red Deadom je što je kompletna tura vestern klišea najniže vrste ultra-kondenzovana jer je u jednu igru trebalo ubaciti svaku moguću foru i foricu vezanu za vesterne, od indijanaca do raznoraznih revolveraško-vinčesterskih obračuna, a onda je to još podignuto na n-ti stepen sa Undead Nightmare koji je dodao zombije. Jednostavno, ovu igru je baš trebalo želeti igrati, ali ne vidim da je ta želja nešto posebno zasnovana na nekim realnim gejmplej elementima, jer je sve viđeno, ako ne još tada, a onda u međuvremenu sigurno. Hajp, hajp, hajp.

milsim da to nema veze sa tiom sto smo bili deca jer sa apetitom ces igrati na primer witchera a to je za vestern daleko veca sarena laza...sa druge strane, wetern je posato brend - proizvod poodavno, tako da pravi verstern I komercijani vestern nemaju veze jedno sa drugim pa ne ide bas da se poredi sa turcima samo zato sto je jedina veza isti vremenski period...brendirani western je onaj iz filmova, klishe a pravi zivot u to vreme na divljem zapadu je bio podjednako bogat kao I gajenje svinja po sumadiji...zlatna groznica, istrebljenje indijanaca, bezakonje, industrijska revolucija...sve u jednom vremenu je itekako dosta materijala...ja bih voleo jedan dobar rpg iz doba vesterna...sa budjavim koltovima koji rasipaju vec na 5 metara...to bi bila prava igra...
 
Problem koji sam imao sa Red Deadom je što je kompletna tura vestern klišea najniže vrste ultra-kondenzovana jer je u jednu igru trebalo ubaciti svaku moguću foru i foricu vezanu za vesterne, od indijanaca do raznoraznih revolveraško-vinčesterskih obračuna, a onda je to još podignuto na n-ti stepen sa Undead Nightmare koji je dodao zombije. Jednostavno, ovu igru je baš trebalo želeti igrati, ali ne vidim da je ta želja nešto posebno zasnovana na nekim realnim gejmplej elementima, jer je sve viđeno, ako ne još tada, a onda u međuvremenu sigurno. Hajp, hajp, hajp.

Fina je to igra bila, ali nikako 95/100 fina.
Manje vise se secam da je odlazak u Meksiko bio zanimljiv, jedan NPC je bio odlican i poslednjih sat vremena igre su fenomenalni.
Planiram svakako ovo da odigram jos jednom na x1 pre izlaska nastavka (eh, kada bi BC stigao i na pc).
 
milsim da to nema veze sa tiom sto smo bili deca jer sa apetitom ces igrati na primer witchera a to je za vestern daleko veca sarena laza...sa druge strane, wetern je posato brend - proizvod poodavno, tako da pravi verstern I komercijani vestern nemaju veze jedno sa drugim pa ne ide bas da se poredi sa turcima samo zato sto je jedina veza isti vremenski period...brendirani western je onaj iz filmova, klishe a pravi zivot u to vreme na divljem zapadu je bio podjednako bogat kao I gajenje svinja po sumadiji...zlatna groznica, istrebljenje indijanaca, bezakonje, industrijska revolucija...sve u jednom vremenu je itekako dosta materijala...ja bih voleo jedan dobar rpg iz doba vesterna...sa budjavim koltovima koji rasipaju vec na 5 metara...to bi bila prava igra...
Witcher obilato koristi mitove i legende slovenskih naroda, što je nama sigurno bliže od westerna...
 
A i od judejskog sektašenja koje je nametnuto umesto iskonske vere... ;)
 
Zasto bi neko igrao bilo sta iz Elder Scrolls serijala, jer /ubaciti glupu analogiju ovde/ ,sledi zakljucak >> ma hajp
 
Zašto bi neko igrao igre kad je sve uglavnom izmišljeno i ljudima strano. :d

Mislim da bi im bio pametan potez da ovo izbace za PC pa makar kasnije kao GTAV, ovako će ostati od PC dela kajmaka a neće niko od PC igrača kupiti konzolu samo da odigra neku ekskluzivu (bar ja ne bih).
 
Zasto bi neko igrao bilo sta iz Elder Scrolls serijala, jer /ubaciti glupu analogiju ovde/ ,sledi zakljucak >> ma hajp

Ceo post je glupa analogija i bez dodavanja ičega.

Nije reč o jednoj igri ili serijalu, već kulturološkom fenomenu kao što je vestern, i to u vidu reakcije na postove koji bi, u tvojoj analogiji, otprilike glasili "ne razumem šta se pržite na svaki najavljeni Elders Scrolls kada ionako u celom fantaziju valjaju samo Gospodar Prstenja i Zemljomorje, a sve ostalo je uglavnom krš", što otprilike i jeste tačno :d
 
Dobra igra je dobra igra svejedno u kom je zanru/svetu/mitologiji. Sve ostalo je prdjenje u stilu "sto se raja lozi na to kad je meni to njesra" i shitposting bez smisla kakav ti znas da okines s vremena na vreme:)
 
Dobra igra je dobra igra svejedno u kom je zanru/svetu/mitologiji. Sve ostalo je prdjenje u stilu "sto se raja lozi na to kad je meni to njesra" i shitposting bez smisla kakav ti znas da okines s vremena na vreme:)

+1 :d
 
Dobra igra je dobra igra svejedno u kom je zanru/svetu/mitologiji. Sve ostalo je prdjenje u stilu "sto se raja lozi na to kad je meni to njesra" i shitposting bez smisla kakav ti znas da okines s vremena na vreme:)

+1, kratko i jasno.
 
Naravno da nije svejedno, već žanrovska pripadnost i "mitologija" dodatno doprinose kako ukupnom doživljaju igre, tako i hajpu i očekivanjima. Samo sam komentarisao da ne razumem zašto se ovde toliko ljudi prži na vestern (jer reagujem na postove tipa "uf baš bi mi legao neki vestern), a kao neko ko je prešao obe igre (tj. i osnovnu i ekspanziju) tvrdim da upravo po gejmpleju nije baš na nivou legendarnog statusa kakvom je kite. Doduše, u međuvremenu se pojavila tona open world igara, pa je moguće da je to uticalo na moju percepciju i sećanje na prelazak RDR-a, ali šta vi znate o tome kada se konzole na kojoj se ova igra samo i pojavila klonite kao đavola, osim što vas vetar hajpa stimuliše s vremena na vreme :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Nisam nikakav western fan ali se dobro secam da mi bas dobro legao Call of Juares kada je izasao...
Kao sto rece Nex,dobra igra je dobra igra...
 
Naravno da nije svejedno, već žanrovska pripadnost i "mitologija" dodatno doprinose kako ukupnom doživljaju igre, tako i hajpu i očekivanjima. Samo sam komentarisao da ne razumem zašto se ovde toliko ljudi prži na vestern (jer reagujem na postove tipa "uf baš bi mi legao neki vestern), a kao neko ko je prešao obe igre (tj. i osnovnu i ekspanziju) tvrdim da upravo po gejmpleju nije baš na nivou legendarnog statusa kakvom je kite. Doduše, u međuvremenu se pojavila tona open world igara, pa je moguće da je to uticalo na moju percepciju i sećanje na prelazak RDR-a, ali šta vi znate o tome kada se konzole na kojoj se ova igra samo i pojavila klonite kao đavola, osim što vas vetar hajpa stimuliše s vremena na vreme :D

E kad ti pocnes pametovati u hajpu, to je da se najezis!? Sjecas li se svog GTAV i MGSV hajpa?
 
Ali on je moderator,ti mu ne mozes prigov... oh,wait...
 
Moderator je pa može :d

Inače, analogija nije dobra; prava analogija bi bila "sećaš li se svog modern military espionage hajpa", a za GTA ne mogu ni da smislim na šta se aludira jer ja tu igru nikad nisam gotivio, naprotiv. Možda antihajp.
 
Moderator je pa može :d

Inače, analogija nije dobra; prava analogija bi bila "sećaš li se svog modern military espionage hajpa", a za GTA ne mogu ni da smislim na šta se aludira jer ja tu igru nikad nisam gotivio, naprotiv. Možda antihajp.

Pa ono su tvoje recenzije za te igre? Za GTA si odvalio 95, remek djelo, itd? A za MGS abominaciju jos gore?
 
To je njegov alter ego Filip Hajpic:D
 
Poslednja izmena:
Pa nisam ja dizao hajp, nego pisao review. Nisam kačio trejlere, uzdizao igru, pričao kako je super jer je rokanje, oduševljavao se kako su uradili gradsko okruženje...Da se razumemo, GTA V je odlična igra, i posebno je dobro ispala u PC verziji jer je dorađena na XY načina, ali ja lično takve igre generalno ne mirišem previše - što ne znači da sada trebam da ignorišem sve što je učinjeno ili uloženo, ili pak kako je završni proizvod ispao na kraju. E sad, opet vas vraćam, ja ovde ne kritikujem toliko samu RDR igru koliko se čudim što ljudi toliko gotive vestern seting, dakle ovde bi po toj analogiji bilo "jedva čekam military espionage igru" ili "jedva čekam igru smeštenu u moderni Los Anđeles". Nekome to smeta, nekome ne smeta, ne znači ni da će uticati na prosuđivanje o igri - koliko ima ljudi koji gotive™ slovensku mitologiju, pa im je opet Witcher sjajna igra. Ali seting svakako može da utiče da podigne ili spusti utisak o igri, bez obzira na njen kvalitet.
 
Nazad
Vrh Dno