Šta je novo?

IP kamera

CoyoteKG

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
29.01.2011
Poruke
3,363
Poena
259
Nemam nikakva posebna iskustva sa ovim, ali uzimam neki NAS Synology, pa eto imamo licence za dve kamere uz taj softver, pa ajd što da ne,

Potrebe
- indoor
- usmerena bi bila ka ulaznim vratima u kancelariju, a NAS bi valjda odradjivao motion detection.
- noćno infrared snimanje
- OK je da ima da snimi i zvuk kada primeti neki pokret, ali nije neophodno.
- radije bih na PoE i tako kacio na mrezu, ali ajd neka se nađe i opcija za wireless 802.11ac. Mada ako puno utiče na cenu, nije neophodno.
- Rezolucija recimo 1280x720 ili 1024x768
- Da se nalazi na ovoj listi kompatibilnosti
- Cena... da bude pristupačna, šta god da to znači :)

Ima li neko iskustva sa ovim? Šta da odaberem?
 
Moram da prokomentarišem, da na ovom forumu retko kad dobijem neki odgovor.
Samo ako su u pitanju grafičke kartice, monitori, bilo šta vezano za igranje :)
Ovo je gejmerski, a ne IT forum...
 
Poslednja izmena:
Evo da prokomentarišem i ja, ali ti neću pomoći. Ne zato što sam gejmer, već zato što nemam iskustva sa onim što tebe zanima, a neću da pišem nešto proizvoljno. Par meseci imam Hikvision 2048x1536 outdoor kameru, spojenu na QNAP preko LANa. Ako te zanima nešto u vezi sa tim, rado ću da odgovorim. Možda da probaš da pitaš na Synology forumu?
 
Pisao ali još nisu ni dozvolili poruku...

A moj komentar je takav bio, da sam pre par dana pitao i za NAS uređaj da li ima neko nekih iskustava, i pre par meseci tako još neku sitnicu, i uvek 0 postova posle mene...
Ne samo na ovom forumu, nego na još par domaćih foruma je slična situacija.
Pa mi je zaključak da ljudi nemaju neka iskustva sa ovim stvarima koje mi deluju vrlo korisno.
 
Nemoj da NAS odrađuje motion detection, jer će mu tako procesor biti non-stop opterećen... Neka to radi kamera.
 
Ovih dana digla se prasina oko (uglavnom kineskih) IP kamera koje su hakovane (los SW, otvoren pristup) i iskoriscene za botnet.
Eto, pored one liste za Synology kompatibilnost, obrati paznju da ne dolazi sa otvorenim telnet portom (23 / 2323) i hardkodovanim user/pass bez mogucnosti da ga promenis.
Bila je prica da su HiSilicon IP kamere pogodjene, na primer, ali najbolje da proveris pre kupovine kamere za koju se zainteresujes. :D

Pogledao sam source code botnet skenera i video da ne gadja ni jednu posebnu marku, vec kad naidje na dostupan uredjan, pokusa konekciju sa 60tak fabrickih user/pass.
 
Pozz Coyo,

pogle ove modele:
ovo su sa fiksnim socivom.
DS-2CD2120F-I Digital I/O, Audio I/O NEMA OBA
DS-2CD2120F-IS Digital I/O, Audio I/O IMA OBA

a ove su sa manual focus and zoom
DS-2CD2720F-I Digital I/O, Audio I/O NEMA OBA
DS-2CD2720F-IS Digital I/O, Audio I/O IMA OBA

Gore navedene kamere su od HIKVISION-a,
Takodje pogledaj i DAHUA marku.

:wave:
 
E des matraxe

Vidim da vec par puta se pominje HikVision. Bacicu bas oko. Ovo mi deluje i jeftino
 
Kod mene u kancelariji instaliran Hikvision NVR sa 4 wifi kamere i jednom povezanom preko kabla. Posle svog zezanja sa Hikvisionom, ne bih ga preporucio bilo kome. Cela instalacija je kostala oko 1000€ i majcino mleko smo propljuvali dok je sve namešteno. Primarni problem su kamere koje su često gubile signal sa ruterima (3 TP -linka). Ne mogu trenutno vise da pišem, sutra ili kad stignem, navescu konkretne modele .


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno