Šta je novo?

ZCash [ZEC] (Equihash)

ne znam kakva mu je distribucija po blokovima, jel odma ide 50 po bloku ili ce polako dizati ko na lbry?
 
Valjda odma 50:
As developers state, at first, 50 ZEC will be created every 10 minutes. And that’s where the most interesting part begins: not all generated coins comes to miners’ hands. It’s all about the so-called Founders Reward, the system where 20% of the newly mined ZEC will go to the founders. Such way of funds distribution is going to last 4 years, till the first ZEC halving.
 
Al nije rešen problem što na nekim sistemima / rigovima sa RX 470/480 grafama neće da se pokrene miner, nebitno dal je win 10 ili 8, drajveri su isto različiti 16,9,1 i 16,9,2, dok na drugom rigu sa npr drajverima 16,7 ili 16,10 radi
 
1070 - ~25sol (+600 na mem), default oko 21-22

izašao je i nicehash miner, pratite temu na oficijelnom forumu ima napretka (25sol sa amd 380), nisam ga još probao

mozes da mi das link do tog minera? vrlo rado cu ga probati, posto vidim da si zauzet ;P
 
nisam bas bio odredjen na sta ciljam..

pa da budem jasniji (25sol sa amd 380)

hvala
 
Poslednja izmena:
cek meni cpu daje 12 soila... a ako grafika daje samo 25 onda je to neisplativo... jel probao neko sa rx 470 i koje parametre koristite?
 
Jel moguce da i7 6700k daje bolje rezultate od GPU-a? :)
Sad sam bez veze probao cisto da vidim kako radi jer vidim da je jos uvek u TEST fazi...

20161027_122157.jpg
 
Pa ako testiraju kontam tokom sutrasnjeg dana bi bilo super da puste...iako nema veze ako ne puste. Radi im sve samo kazu quality test da odrade.
 
I, cekajte, zna li iko koliko ce tih h/s iliti sol/s da vredi? Cim se veliki igraci okrecu zcashu, bice mesta i za nas male. Koliko para je taj sol/s? Ono sto na nicehash-u stoji za Equihash, da li je to validno?
 
Poslednja izmena:
jos se ne zna koliko ce vredeti 1 zec. A na sol/s gledajte kao na h/s , tj. na brzinu (solutions/second) , a ne koliko para je sol/s :D
Nicehash vec sad kaze da ako kopate kod njih zec sa brzinu od 50sol/s placaju na dan 0.003 btc, sto je jako jako jadno.
 
jos se ne zna koliko ce vredeti 1 zec. A na sol/s gledajte kao na h/s , tj. na brzinu (solutions/second) , a ne koliko para je sol/s :D
Nicehash vec sad kaze da ako kopate kod njih zec sa brzinu od 50sol/s placaju na dan 0.003 btc, sto je jako jako jadno.

sve zavisi ako ti izvuces sa 380-470 50sol/s i dobijes 0.003 btc to uopste nije malo. malo jaci cpu baca 25sol/s ;)
 
i5-4690k (def) baca 11 I/s => 20 sols/s koliko je to novčića nem' pojma :D


edit:
jel' igra neku ulogu količina i brzina RAM memorije?
 
Poslednja izmena:
i5 - 3350P 9.5 sol/s

Teski je hype!

Poloniex :

Zcash will be available for trading on Oct 28th. We will announce when the ZEC market is live.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno