Šta je novo?

Grundig 55" Smart TV model 55 VLX8582, UltraHD,Quadcore,3D,Netflix,YouTube, 6 tunera

I_L_I_J_A

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,660
Poena
660
Grundig 55" Smart TV model 55 VLX8582, UltraHD,Quadcore,3D,Netflix,YouTube, 6 tunera

55" Grundig TV model 55 VLX8582

Uzeo sam 55" Grundig TV model 55 VLX8582 i odusevljen sam! Kvalitet slike i panel je odlican, 4K UHD rezolucija, h265 filmovi gde se moj overclockovani 2600K muci idu perfektno, pored wirelessa ima podrsku za bluetooth slusalice, miracast, 4K Netflix sa direktnom dugmetom na daljincu... Bukvalno sve moguce opcije koje mi padaju na pamet i solidan izbor aplikacija na njemu, quad core procesor.

Meni su se dopale sledece stvari:
- Kvalitet, jer Grundig za razliku od Samsunga nema puno na malim trzistima pa nemaju po meni posebnu seriju za slaba trzista
- Odnos cena-korist. Povoljniji od Samsung 55" fullhd televizora a ovaj ima 4x vecu rezoluciju!
- 3 godine garancije, sto je po meni minimum za 55" TV
- pored zicne i wireless veze ima i bluetooth podrsku sa A2DP
- 2 tunera (tacnije 6 jer je sve duplo - analogni, digitalni DVB-T2 i kablovsku i satelitski), snimanje na HDD, timeshift
- Mediaplayer pusta SVE ukljucujuci i UHD 2160p filmove od preko 80GB bilo mreze (sa Kodija koji je na kompu) bilo sa harda
- Daljinac aplikacija na telefonu
- Nadprosecno dobri zvucnici
- DTS zvuk
- MHL
- Prostor za karticu od kablovskog operatera za kriptovane kanale kako se ne bi pravila guzva dodatnim set top boxovima/daljincima
- 3 USBa ukljucujuci i 3.0 i 4xHDMIa ukljucujuci i 2.0 - taman!
- Vrlo lep nagradjen (reddot) dizajn, vrlo tanke ivice i sam TV. Zadnji reddot dizajn sam imao Asus eksternu graficku https://www.asus.com/Graphics-Cards/XG_Station/
- Na zapadu dosta skuplji i koliko vidim primarna trzista su Nemacka, Austija itd a ne Bugarska Albanija i mi. Prilicno sam siguran da je cena niza zbog probijanja na trziste jer nemaju trenutno veliki udeo na slabim trzistima pa im se ne isplati da prave krs modele
- YouTube se kontrolise preko telefona, samo se klikne cast dugme iz chromea na dekstopu ili YouTube aplikacije
- 2 para 3D naocara aktivnih se dobijaju u paketu i 3D je odlican! Naravno prvo proverite da li je film zaista sniman u 3D tehnologiji na sajtu http://www.realorfake3d.com/ ako nije nema svrhe gledati ga u 3Du gde je softverski nabudzena treca dimenzija


Sta bi moglo bolje:
- 120Hz umesto 100Hz panel (vecina televizora ima samo 50 ili 60Hz panel). Naravno ko to voli tv ima u opcijama (low, medium, high) da dize na 1000Hz sav materijal (Picture Perfection Rate) u setovanjima

Grundig1.jpg

Grundig2.jpg

Grundig3.jpg

Grundig4.jpg

Grundig5.jpg

Grundig6.jpg

Grundig7.jpg


Ako na racunaru imate Kodi samo pritisnite Y taster i prebacite film na TV:
Grundig8.jpg

Takodje TV ce videti Kodi (ili bilo koji drugi UPnP) kao jedan od servera i moze nezavisno da puvuce film sa njega
 
Poslednja izmena:
Čestitam na kupovini, da te služi dugo. Deluje iz opisa kao maksimalno zaokružen proizvod. Da li mogu detalji oko cene i gde si ga uzeo?

Sta bi moglo bolje:
- 120Hz umesto 100Hz panel (vecina televizora ima samo 50 ili 60Hz panel). Naravno ko to voli tv ima u opcijama (low, medium, high) da dize na 1000Hz sav materijal (Picture Perfection Rate) u setovanjima

Zar nije 120Hz tj. sve deljivo sa 60Hz vezano za USA, dok za Evropu važi 100Hz/50Hz? Mislim da verzija tog TV-a sa 120Hz panelom ne bi mogla da radi ovde.
 
Srećna kupovina i da te dobro služi.
Zanima me kako se ponasa kod brzih scena, posebno kod prenosa sportskih događaja - fudbal, tenis.
Kako se ponaša slika pri gledanju pod većim uglovima?
 
Poslednja izmena:
Hvala, jeste upravu si za osvezenje panela, EU modei su vecinom 50 ili 100Hz. Sad cu da pogledam koliko sam ga platio, uzet je kod nas sa domacom garancijom. Uzeo sam ga pre dva meseca, nisam nista hteo da pisem o TVu dok ga detaljno ne isprobam :)

Sto se brzih scena tice sva je odlicno! Panel je neka vrsta IPSa p se lepo vidi sa strane
 
Hvala na lepom i kratkom opisu! Neka te sluzi dugo!
Pitanje oko cene - Na zapadu tj u Nemackoj na amazon.de vidim cenu od 676 Eura sto izadje oko 84.000 dinara, dok kod nas cene idu od 99.000 dinara pa na gore po google pretrazi - osim u emezeti gde pise cena od 86.000 dinara. :) Gde si ti uzeo i za koliko - ako nije tajna :)
 
Ja sam platio nesto ispod 100 000din

Inace nacuo sam da su otisle cene panela u proizvodnjih ne za sitan iznos na gore pa bolje kupiti (bilo koji) TV ranije nego kasnije, pre nove godine ako je moguce
 
Poslednja izmena:
Jel može malo više informacija o Grundigu, čiji su sada, čije panele koriste, kakvi su u poređenju sa
Samsungom, Lg i ostalim kompanijama....

Uzgred, čestitke na kupovini lepa prezentacija...
 
Proveren info je da ih je kupio Turski Beko tako da nije vise Nemac kao ranije. I da mu fali jedno "n" od starog naziva ☺
 
Jel može malo više informacija o Grundigu, čiji su sada, čije panele koriste, kakvi su u poređenju sa
Samsungom, Lg i ostalim kompanijama....

Uzgred, čestitke na kupovini lepa prezentacija...


Panel je LG inace, BMS LG panel (slicno IPSu).
Uglovi gledanja su odlicni! Meni je dosta siroka dnevna soba (6mx3.5m) tako da TV bez dobrih uglova gledanja ne bio radio posao. Komsija ima Samsung J serije 4K 48" (ue48ju6472uxxh) kupio ga je mesec dana pre mene i platio 48" oko 10 000din manje i kod njega samo jedan kad sedi ispred TVa boje su dobre, cim sedi dvojca dosta je tamnija slika i losije boje, bas sam se zacudio da je tako.

Kada sam razmatrao TV pre 2 meseca gledao sam Samsung 55" za 120 000 spusten sa 157 000 koji nije 4K i ne mogu da se porede koliko Grundig ima vise opcija i 50% duzu garanciju (3 godine) sto mi za skup tv nije bas sitna prednost.

Trenutno realno imaju najbolji odnos cene i kvaliteta po meni a pogledao sam svasta od TVova. Naravno samo moja preporuka nakon 2 meseca koriscenja TVa, nisam hteo na prvu loptu nista da pisem dok sve ne istrazim :D
 
Poslednja izmena:
Taj 4K Samsung je jedan od "nižih" 4K modela sa VA panelom od 6-bit ako se ne varam. Naravno te cene su dranje u odnosu na realne.

Trenutno je kod nas najbolja kupovina 49KU6400 Samsung za 800€. Ima najniži input lag na tržištu, UHD je sa 8-bit AMVA panelom ... Mada ja to gledam kao Gamer. Ali činjenica je da su boje drastično lepše na 5000:1 VA panelu nego na 1000:1 IPS-u. Jedino za uglove gledanja ne znam. I btw ima neki intro HDR, ali ne i HDR10.

Grundig sam viđao u Hrvatskoj u bukvalno svakoj prodavnici tehnike, oni tamo za LG i Sammy baš i ne mare. Pošto ima jako puno gastarbajtera, jedino što oni više idu ka brendu, a manje da provere da li to i dalje onaj stari Grundo ;). Inače tamo su im cene nenormalno povoljne. Bio neki 43" model - tv ima sve što možeš poželeti - 290€ - a pored njega LG pocetni 43" koji ima samo USB media plejer od funkcija 310€. I ko ne bi Grundig pazario ;).
 
Ja sam se Grundigom prijatno iznenadio. Letom mi je drugar koji radi u jednoj od vecih radnji preporucio da pogledam 6621 model i stvarno izgleda skroz korektno. Za tu lovu nema nista priblizno dobro. Drugi drugar je gledao 55" neke jace modele i opet, za te pare sjajne sprave. Meni na kraju istrcala neka kombinacija, kupio sam 49" 6621 po bezobrazno niskoj ceni. Nemojte mi slati PM da pitate gde i posto jer nije moguce da ga dobijete za te pare za koje sam ga ja dobio. Za te pare koliko sam ga platio ne postoji nikakav TV u toj dijagonali, nijedne firme, nov u radnji, to je sve sto mogu da kazem.
Osim toga ja sam skroz zadovoljan mojim. Boje su po defaultu dobre, slika odlicna, 3d nemam i nikada ga ne bih ni koristio... Bio sam prijatno iznenadjen zvukom kao i Ilija na svom TV-u. Ono sto mi treba radi ko zmaj, ima i WiFi cak.
Sve u svemu mislim da je Grundig trenutno best buy na nasem trzistu. Nije najbolji ali za te novce necete naci priblizan TV drugih, jacih firmi.
 
Meni je zapao za oko Samsung KS 8000, model za EU, 55-ca.. Najbolji 4k tv, HDR, perverzija..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čestitke na kupovini i hvala na kratkom opisu.

Definitivno jedan od modela na koji treba obratiti pažnju u tom cenovnom rangu.
 
Ja sam platio nesto ispod 100 000din

Inace nacuo sam da su otisle cene panela u proizvodnjih ne za sitan iznos na gore pa bolje kupiti (bilo koji) TV ranije nego kasnije, pre nove godine ako je moguce

I ja sam dobio istu informaciju od vlasnika jedne prodavnice televizora. Paneli do Nove godine poskupljuju za 20-30% što će se odraziti na cenu televizora.
 
Tursko-kineski tv, nzm koliko su pouzdani. Nista bez Sonija i Samsunga, jos tolike pare a nema HDR, besmisleno uzimanje tv-a, posevno low 4k model.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://goo.gl/nReEin
 
Idi covece sad si me zainteresovao za ovaj tv pored "zive i zdrave" Panasonic plazme. :D Jedino sto bi mi tih 55" na mojih nesto malo vise od 2 m na koliko gledam tv bilo veliko.
 
Malo vise od 2m i to ti veliko? Veruj mi da nije veliko ;)
Ja 40" TV koristim kao monitor na 1.2m od ociju. Na 2+ lagano 65" ;)
 
Po podacima koje sam nasao na netu ovaj Grundig ima VA panel. U prilog tome ide i podatak da ima aktivni 3D. Na forumima se ljudi zale da se na kvalitetu slike gubi dosta cak i pod malim uglovima gledanja.
Bas sam se zagrejao za ovaj tv ali mi ovi podaci ne idu u prilog jer mi prvenstveno treba IPS ekran.
Ako neko ima mogucnost da ga vidi uzivo u prodavnici molio bih ga da napise utiske o kvalitetu slike kada se gleda pod odredjenim uglovima.
 
Poslednja izmena:
Naprotiv, stedimo oci. Sa tom dijagonalom je nemoguce da ocoravis :d
Stvarno nema sanse da bih pristao na manju dijagonalu ikada vise. Bitno je samo da ti tv dovoljno daleko da ocima mozes da vidis sve a da ne mrdas glavu. Poenta je da TV ne moze da bude preveliki, moze samo da bude previse blizu. To moze u kamenu da se isklese! Vrat ne sme da ispasta. Naravno ako je toliko blizu preporucljivo je i da se smanji osvetljenje inace tesko ocima.
5 god. koristim ovakav setup, visim na kompu satima bez umora, vid savrsen i dalje ;)
 
Po podacima koje sam nasao na netu ovaj Grundig ima VA panel. U prilog tome ide i podatak da ima aktivni 3D. Na forumima se ljudi zale da se na kvalitetu slike gubi dosta cak i pod malim uglovima gledanja.
Bas sam se zagrejao za ovaj tv ali mi ovi podaci ne idu u prilog jer mi prvenstveno treba IPS ekran.
Ako neko ima mogucnost da ga vidi uzivo u prodavnici molio bih ga da napise utiske o kvalitetu slike kada se gleda pod odredjenim uglovima.


Ovaj ima slican IPSu LG panel poslacu slike pod razlicitim uglovima ali slika je prakticno ista kada se glea u sredini i kada se gleda sa 120 stepeni od sredine:

GrundigUglovi01.jpg

GrundigUglovi02.jpg

GrundigUglovi03.jpg

GrundigUglovi04.jpg

GrundigUglovi05.jpg

GrundigUglovi06.jpg
GrundigUglovi07.jpg

GrundigUglovi08.jpg

GrundigUglovi09.jpg

GrundigUglovi10.jpg
 
Poslednja izmena:
ostale slike:

GrundigUglovi11.jpg

GrundigUglovi12.jpg

GrundigUglovi13.jpg

GrundigUglovi14.jpg

GrundigUglovi15.jpg


Uglovi gledanja su ODLICNI!

Meni je soba vrlo siroka 6m x 3.5m i da nisu uglovi gledanja odlicni TV ne bi funkcioniosao kod mene.

Dok je kod 4K Samsunga koga sam spomenu da komsija ima ugao gledanja katastrofalan u smislu da samo jedan koji je direktno
ispred TVa ima dobre boje, vec ako dvoje sede na trosedu (znaci bukvalno 10 stepeni se pomeri ugao gledanja) slika je dosta losija.

Kod Grundiga koga sam uzeo i sa 120 stepeni su boje dobre a vide se i sa ekstremnih 178 stepeni. Uostalom vidite slike sami.
 
Poslednja izmena:
Znači ovaj tv definitivno postaje best buy u tom cenovnom rangu zahvaljujući Iliji. [emoji2]
 
Koji je TV konkurent ovom modelu u toj veličini i za tu cenu a da je Full HD, ne 4K (samo tradicionalni brendovi, najmanje ovaj kvalitet)?

Meni je najviše potrebna dts podrška,i dvb-t2 pošto bih ga za vikendicu uzimao.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno