Šta je novo?

webOS 2.0 - problemi i saveti

DjoleMC

Slavan
Učlanjen(a)
18.04.2005
Poruke
2,511
Poena
445
Uzeo sam pre par dana smart tv (42lf652v) i naišao sam na prvi problem koji je veoma iritantan.

U podešavanjima za titlove imam sve opcije (kodna strana, pozicija, itd), i sve mogu da podesim kako treba, ali kodnu stranu neće da zapamti. Trebalo bi da bude windows-1250, međutim uvek vraća na latin 2 ili latin 4 (možda ima veze sa titlom koji učitaa?) . Sva ostala podešavanja pamti (veličinu, poziciju, boju titla).

Verzija softvera je poslednja. Zna li neko rešenje za ovo?
 
Imamo taj TV na poslu i sve je OK, nisam gledao koji je firmware.

Probaj ovo, ako funkcionise na TVu, nasao sam nesto na netu:


1) Play your movie
2) When you see Strange characters appears with your subtitles hit Pause.
3) In the Pause menu click on the little arrow on the right hand side.
4) Click on the button that says 'Sub'
5) Click on External
6) A hidden menu will Appear!!!
7) Select Code Page that suit your languge till the Subtitle characters appeares fine
8) Also you can select Size, Color, Position, Sync....etc
 
Da to sam i uradio, i pamti sva podešavanja (veličinu, boju, poziciju...) osim kodne strane. Moguće da povuče iz samog subtitle fajla, ali uglavnom pogrešnu.

U medjuvremenu sam rešio tako što koristim serviio za dlna i njegov subtitle encoding, tako da on pravilno isporučuje titlove, a retko kad gledam nešto sa usba.


Lm, ako nekom treba besplatan iptv player, OTTPlayer radi dobro.
 
Konvertuje titlove u utf8 sa bom markerom. Posle toga zaboravite na podešavanja titlova. To je posao od 30 sec. Trebalo bi apelovati titlerima da titlove unapred srede na ovaj način.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Da to sam i uradio, i pamti sva podešavanja (veličinu, boju, poziciju...) osim kodne strane. Moguće da povuče iz samog subtitle fajla, ali uglavnom pogrešnu.

U medjuvremenu sam rešio tako što koristim serviio za dlna i njegov subtitle encoding, tako da on pravilno isporučuje titlove, a retko kad gledam nešto sa usba.


Lm, ako nekom treba besplatan iptv player, OTTPlayer radi dobro.

OTT sa LG store-a? Pa ja nisam zadovoljan njime. Radio stanice koje ucitava ssiptv ovaj ne ucitava, komplikovana su mu podesavanja preko neta gde se ubacuju liste, neke liste nece da prepozna jednostavno. Neke kanale pusta u 4/3 umesto 16/9 a nisam nigde nasao gde se to menja u aplikaciji pa moram podesavati tv da reze sam sliku itd.
Ako hoces pravi plejer da ne secka u radu sa hd kanalima kao sto zna ssiptv i da mozes maksimalno da ga iskoristis i gledas i besplatne liste preporuka je Fork tv, zatim vintera, pa onda tek ove igrarije...
 
Siptv.eu je najbolja za lg i samsung televizore ima cak i nas epg a liste kanala se uvijek mogu naci
 
Od skoro posedujem LG 43LH6047. Interesuje me da li je izbor aplikacija za webos 3.0 toliko siromašan. Nema na lg store skoro ništa. Jedino plex server i deezer imaju neku upotrebnu vrednost. Neki video plejer i slično ni na vidiku.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Video player za sta?
Lg u sebi ima video player koji podrzava sve formate koje sam pustao do sada na webos 2.
Filmove pustim preko laptopa sa popcornom pa strimujem na rv, muziku isto mozes preko laptopa. You tube imas u njemu kao plejer, mozes pustiti sve sa telefona preko miracasta, smart share funkcionise perfektno. Pustanje sa usb-a funkcionise perfektno.
Ssiptv za m3u liste...
 
Nema potrebe cak ni sa usb-a niti preko laptopa. Jednostavno instaliras serviio ili neki drugi dlna softver i pustas direktno sa tv-a sav deljeni sadrzaj sa hard diska.
 
Pa zasto bih morao da skidam sadrzaj pa da ga reprodukujem.? Meni je to gubljenje vremena ako se sve vec nalazi na internetu. Cak i na sajtovima mozes direktno gledati preko browsera ne treba ti ni laptop ni servio.
 
Uglavnom ti sajtovi što strimuju su lošeg kvaliteta. Jedino ako si mislio direktno neki torent da strimujes.
 
Nisam se snašao u početku. Pitanje mi je bezveze. Povezao telefon sa miracast, povezao laptop preko WiDi, Kodi radi odlično. Deezer radi odlično, čak mu je i interfejs lepši nego za mobilne uređaje, a yt tek kida. Lepo je kada na telefonu nađeš nešto i hop... evo ga na televizoru. Hvala na odgovorima.

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Uglavnom ti sajtovi što strimuju su lošeg kvaliteta. Jedino ako si mislio direktno neki torent da strimujes.

Zaista nisam primetio los kvalitet tj.da se razlikuje mnogo od torrenta. Nadji sajtove koji strimuju sa open load pa ce ti biti bolja slika.
 
Da li je moguce podesiti da se automatski pali Smart IPTV kad uključim tv?
 
Nije moguće
 
Steta. Cini mi se da Samsung sam pali, ali znam da nije povezana kablovska na njega.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno