Šta je novo?

HowTo: Overklokovanje monitora za 1 min [sa nvidia karticom]

PanonskiNS

Slavan
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruke
1,466
Poena
245
Overcock monitora je jako jednostavan i za 1 minut se može dobiti značajno povećanje brzine osvežavanja ekrana. U mom slučaju za 24% veći refresh rate monitora od deklarisanog. Sa 60Hz na 74Hz. Koliko je korisno za igre (ako grafička može da istera toliko fps) toliko je i za web browsing kada se skroluje stranica, bolje klizi.

Ovo je procedura ako posedujete nVidia grafičku kartu:

  • desni klik na prazno mesto na desktopu i Nvidia Control panel
  • Display, Change Resolution, Customize...
  • Upaliti: Enable resolutions not exposed by the display
  • Create Custom Resolution...
  • Refresh Rate (HZ) povećati za 1 i stisnuti dugme Test
  • Ukoliko se slika pojavi, stisnuti No, i povećati opet za 1 i kliknuti Test, i tako sve ponavljati dok ne bude slike
  • Kada ne bude slike, sačekati 15 ak sekundi da se vrati i spustiti za 1 HZ i opet Test
  • Time je postignut maksimalni refresh rate, klik na Yes, Ok
  • Sa desne strane iz padajućeg menija Refresh Rate odabrati tu postignutu vrednost i to je sve


Edit - evo kako iskoristiti to pa gledati filmove na maksimalnoj brzini osvežavanja ekrana, kao na skupim televizorima.
 
Poslednja izmena:
A frameskipping test? Voleo bih da vidim koliko ti frame-ova skipuje :)
 
Pa po ovom testu ne skipuje. Mogao sam veće vrednosti da stavim i dobijao sam sliku, samo tada sam dobijao od minitora poruku, a na ovoj 74Hz sve deluje ok. Na slici foto aparatom je povezana linija kao na primeru dobrog izgleda.

Evo slike kada je uslikan ekran dok se vrti test. Deluje kao primer kada je ok, nema rupa između polja
images upload
 
Poslednja izmena:
Hm...vredi li ovo cemu?

Screenshot (269).png
 

Vuče, da bi proverio trebaš da uslikaš ekran dok taj test radi, ali ne sa print screen nego sa foto aparatom podešenim da malo sporije uslika 1/5 ili 1/10 brzinom i onda kada pogledaš tu sliku, ne sme biti rupa između kvadratića. Ne sme biti jedan siv, a posle njega crn pa opet siv. To ukazuje da ima preskakanja frejmova. Treba da je povezano kao na ovoj slici
 
Povezani su, nema prekida...samo zakljucanih 75fps tesko da cu videti. :D
 
Superiska kad ne skipuje :) Nisam znao da ima vise od sake monitora koji su voljni da se OCuju.
 
Kako nije kada imaju isti part number i specifikacije. U glavnom bitno je da si dobio dobro povećanje, još veće nego kod mene
 
Nije taj, ovaj ima samo vga konekciju.
Nego nisam ni probao vise, ne znam koliko smem uopste da idem?
 
Ok onda. Pa smeš da ideš dokle može samo što ne može baš mnogo iznad postignutog, inače bi oni to fabrički stavili i prodali skuplje. Tu si negde blizu granice. Možeš onim testom slikanja ekrana dok se vrti test utvrditi da li ti gornja postignuta Hz vrednost preskače frejmove i smanjiti malo ako primetiš. Što se tiče sigurnosti svega ovoga, neko kaže da im godinama radi nasvrian displej, neki kažu da kao i svaka komponenta koja se klokuje malo brže stari nego na defaultu. Stvar je verovanja a ja verujem da mu neće ništa biti pa držim na 74hz
 
Poslednja izmena:
Je l' postoji neki način za AMD kartu? Ja imam LG 23MP67VQ-P i pre neki mesec sam uspeo sa nekim programom za OC monitora da dođem do crne slike koja je ostajala i nakon restarta, sve je sređeno menjanjem kabla i brisanjem postavki od tog programa, jer je profil bio napravljen za DVI-D priključak, ne i za HDMI. Postoji li neki lakši način?
 
Poslednja izmena:
Toasty's aplikacija.
 
Zbunio si me, mogao si malo preciznije. Custom Resolution Utility sam i koristio (maločas sam našao i podsetio se) ali koristio sam i patcher. No džaba sve to, kada mi zacrni ekran ostaje tako, ne mogu vratit jer nema odbrojavanja. Ne bih voleo da ponovo menjam kabl i cimam se, je l' treba nešto da uradim da do toga ne dođe.
 
Pre dosta vremena sam čuo za ovaj "overclock monitora" i hteo sam ali uvek zaboravim da isprobam. Večeras naletim na tu temu ovde pa reko da isprobam, tako da evo rezultata:
U pitanju je Samsung P2450H24 povezan putem HDMI
20161012_193838.jpg
 
I ja sam uspeo do 84hz, posle crn ekran, povezan preko VGA.
Do 77 monitor ne prijavljuje smetnje.

IMG00066.jpg IMG00067.jpg
 
Poslednja izmena:
Uspeo do 74,6 Hz. Nema frame dropova ako je verovati shurcooL RefreshRateMultiTool-u i sestrinom foto aparatu. Ono čudo u browseru ne radi u Firefoxu. Samo imam jedno pitanje, možda je laičko i bez veze ali ne bih da se sramim, hoće li overklok ostati nakon ubacanja novih drajvera? Radio sam patching iako imam dual link DVI-D jer nije htelo više od 66 Hz.
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se zbog duplog posta ali nacedio sam 74,771 Hz. :party:

Možda je placebo ali mogu da se zakunem da je sve primetno glađe. Osećaj je tako sladak, više mi se sviđa ovo od overkloka karte ili procesora jer se primećuje i prilikom surfanja.


Ako neko zna neka mi odgovori na pitanje iz prethodnog posta. ;)
 
Ja na 75hz...medjutim pustim fraps da radi i kresnem neki full screen 3d...pokazuje 64-65...
 
Evo u Potu se odrazava, madVR umesto 60 ide 77fps.

Screenshot (127).jpg
 
Kakvo je stanje sa intelom? :)

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Pozdrav citao sam ovu temu i uspeo sam da overklokijem monitor do 87hz malo mi je sada drugacije nekako
Capture wee.PNG

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
jel to uredu i kako mogu da proverim da je sve uredu ?
Nekako mi malo mracnije sada
 
Poslednja izmena:
Pogledaj sa početka teme, ima sajt gde odeš i uslikaš foto aparatom ekran i vidiš da li je sve ok.
 
Nisam uradeo to sa foto aparatom ali jesam probao sa onim testerima na internetu i kaze da je sve uredu. Stavio sam na 80hz jer preko toga mi je nekako mutno. Uradicu to sa aparatom pa cu videti kako je.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Heh, ja probao na mom TV, ali nece da mrdne preko 60Hz. Tj, on prihvati i 72 i 75Hz, ali ne prolazi ovaj test, pokaze frameskipping...

Inace prilicno lako se ovo podesava i u AMD Crimson panelu, koristio sam CRU Toasty cisto da proverim, ali i sam Crimson driver izracuna lepo one Sync, Front Porch i slicne vrednosti...
 
Nazad
Vrh Dno