Šta je novo?

Koji LG 4K do 1000e?

BitrAtE

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
24.08.2003
Poruke
4,922
Poena
925
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D @ DeepCool LT520 WH
Matična ploča
Gigabyte B650M AORUS ELITE AX
RAM
32GB Kingston FURY Renegade DDR5 RGB DDR5-6000 CL32-38-38 @1.35V
GPU
Gigabyte AORUS RX 7900 XTX ELITE 24G
Storage
Kingston KC3000 2TB + 1TB / Seagate BarraCuda 3TB 2.5"
Zvuk
NZXT Relay 2.0 + NZXT Subwoofer @ AudioQuest DragonFly Black v1.5 / Steelseries Arctic 1 Wireless
PSU
Corsair SF750 80 PLUS Platinum
Kućište
Jonsbo D31 Mesh SC White
Monitor
Dell G2724D 27" QHD 165Hz
Miš & tastatura
Razer Pro Type Ultra & Razer Viper Ultimate Mercury
Ostale periferije
C1 55" & PS5 & Q990B
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S24 Ultra
Pametni uređaji
Huawei GT2 Pro...
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Dakle ograničen sam samo na LG, mogu poručiti koji god model, a evo šta trenutno imam i na lageru:

55UH605V (valjda novi model, vidim ima dobre karakteristike, hdr pro, samo ne mogu nigdje da nadjem refresh rate za njega)
55UH668V
50UH635V

Manje je bitno hoće li biti 50 ili 55", najbitniji mi je refresh rate i input lag.
3D mi ne treba nikako, Smart eto može, mada sad dolazi uz skoro svaki tih dijagonala.

Sent from my Samsung S7
 
Poslednja izmena:
Samsung u EU nema 120hz nego ima 50hz, a novi premaz koji koriste se skida pri brisanju vlažnom krpom i ostavlja teget fleke. Ima i slika na forumu kako to izgleda kod nekoliko njih, pa ko hoće da rizikuje...

Gde si našao 50hz da mi je znati, možda neki stariji Samsung HDTV su bili 50hz, ovde pričamo o 4K koji su uvek minimum 60hz native, Svi su oni "60Hz native with an “ effective motion rate” of 120Hz" pa to mu dođe na 120hz, i Samsung i LG. Ovo za premaz ću da istražim, nisam ni pomislio da to može da bude problem ali sumnjam da svi modeli imaju taj problem.
 
http://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700

I ovde je za kvalitet slike lose ocenjen, tj losije od konkurentskih modela, najvise zbog lose crne boje i local dimminga.

Mene ipak i dalje privlaci , jer slabo gledamo u zatamnjenoj prostoriji a vecinom ce sluziti za gledanje sporta i obicne kablovske gde mi se cini da crna boja ne dolazi toliko to izrazaja, a ponekad ce biti zakacan na komp umesto monitora, a to odradjuje odlicno koliko vidim.

Ali zbog gore navedenih mana , smo resilida sacekamo josh pad cena.

Samsung je preskup, ne odgovara sto ce se gledati iz shireg polja a ne samo iz centra, mislim i da se vise kvare a ne daju dobru garanciju.
 
Gde si našao 50hz da mi je znati, možda neki stariji Samsung HDTV su bili 50hz, ovde pričamo o 4K koji su uvek minimum 60hz native, Svi su oni "60Hz native with an “ effective motion rate” of 120Hz" pa to mu dođe na 120hz, i Samsung i LG. Ovo za premaz ću da istražim, nisam ni pomislio da to može da bude problem ali sumnjam da svi modeli imaju taj problem.
Imaš na AVF i AVS forumu, a potvrdio je ovde i majstorslo u generalnoj temi o izboru TV-a. Govori se o 50-60hz u zavisnosti od klase.
Slike tih mrlja imaš na AVF forumu 5-6 njih se javilo i za razne dijagonale, pomenuti član, opravdano, nije želeo u radnji to da testira, pa je na svakom da odluči zbog čega je i da li bi bio rizik ili ne.
 
@sveki

uvek ce ips biti lose ocenjen zbog crne boje, ali to se primecuje samo u tamnim scenama u mracnoj prostoriji i to se nece promeniti. Ne znaci ako ima svetline u sceni da ces tu razliku videti, a tek neces videti ako je prostorija osvetljena. Ako ti vec to smeta onda nemoj da gledas taj LG vec idi na VA panel od samsunga, panasonica ili sonija samo se potrudi da ti tacka gledanja bude u centru tv-a. Isto kao sto i VA nikad nece biti dobar za gledanje iz uglova. A ako hoces dobar kontrast i ugloveonda cekas oled tv.

@potatoe
LG ima nativno 100/120hz od modela uh77, samsung 50/60hz do ku8000, te duplirane i petoduplirane herce nemoj da gledas.

edit: @sveki
svi ti testeri ce naci neku dlaku u jajetu i nikad nece biti zadovoljni. Posto je taj sajt umesto 7707 preporucio dx750 koji je 30% skuplji evo njegov review (realno bi bilo da je uporedjivao uh85 sa ovim)

http://www.trustedreviews.com/panasonic-tx-50dx750-review

kontrast je naravno bolji zbog va panela, ali nigde ne spominje kakva je slika kada se tv ne gleda iz centra. Takodje kaze da ima problem u tamnim scenama sa probijanjem svetlosti i local dimmingom, a 3d je tek katastrofa. Tako da tu velike razlike nema kao sto rekoh, savrsen tv za 1000e nema, postoje samo adekvatni pa posle biras, hoces bolju crnu ili uglove...
 
Poslednja izmena:
Stigao i meni 7707.., primetno je klasicno probijanje svetla u donjem delu rama ali ne mnogo.Panel je ok. Snimao sam 4k i preko S7 edge share i odradio korektno share na tv...Pusta 4k sa fona a preko wifi share bez seckanja i gresaka a sto je meni bitno...Za sada jurim kako da skaliram u plus šerovane slike sa telefona ekran lg jer su slike malecne ...tj ne širi ih lg na ceo ekran nego fotografiju smanji mnogo na trecinu ekrana.

sent from crappy S7 edge
 
Nasao sam zasto su slike male. postoji opcija za skaliranje na fullscreen.Inace, ima mali bug. CESTO ne prihvati imenovanje kanala pa mora po nekoliko puta.

sent from crappy S7 edge
 
Poslednja izmena:
Je li ti dosao remote klasicni, magic i klasicni ili kao meni kombinovani magic + klasicni. Kao to je najbolja opcija, a nema dosta funkcija koje ima obicni LG remote, nevjerovatno. Nema subtitle dugme, nema info dugme. Tj info dugme je tobos klik na roler, ali ne izbaca potpune informacije tipa rezoluciju i hz. Kad sa daljincem od starog LG-a kliknem info, dobijem potpune informacije.
 
Je li ti dosao remote klasicni, magic i klasicni ili kao meni kombinovani magic + klasicni. Kao to je najbolja opcija, a nema dosta funkcija koje ima obicni LG remote, nevjerovatno. Nema subtitle dugme, nema info dugme. Tj info dugme je tobos klik na roler, ali ne izbaca potpune informacije tipa rezoluciju i hz. Kad sa daljincem od starog LG-a kliknem info, dobijem potpune informacije.
Sve to i meni smeta. Dosao mi je onaj sa rollerom. Za sve moras da ulazis u setings da bi video a za to treba nekoliko koraka.. nisam bas happy oko toga. Info dugme ne postoji. Yt kanale koji su 4k prikazuje kao HD tj yt aplikacija tako radi pa ne znam da li je 4k ili full hd a po slici bih rekao da je hD.

sent from crappy S7 edge
 
Sve to i meni smeta. Dosao mi je onaj sa rollerom. Za sve moras da ulazis u setings da bi video a za to treba nekoliko koraka.. nisam bas happy oko toga. Info dugme ne postoji. Yt kanale koji su 4k prikazuje kao HD tj yt aplikacija tako radi pa ne znam da li je 4k ili full hd a po slici bih rekao da je hD.

sent from crappy S7 edge
Nasao sam kanal info. nema tastera ali klikne se magic remote gornji ugao gde pise broj kanala i on prosiri prozor i ispise rezokuciju u jos neki info..
665771b72df74965e19b75104da7911c.jpg


sent from crappy S7 edge
 
Ja sam pre mesec dana kupio 49UF680V koji je takodje UHD, i dobio klasican daljinski, ali na TV radi i moj daljinac od LH3000 koji recimo ima dugme za liste kanala, sto na ovom novom recimo nema.

takodje na njemu radi i air mouse od android boxa ali opet ti tu fale neke druge opcije, tako da taj kako kazete combo - magic mouse jos dodje dobro resenje...ali malo su preterali sa toliko razlicitih daljinaca.

Verujem da mozete da koristiti i neki stari model magic mouse pa proverite da li ima dugme koje vam treba jer sve funkcije zapravo rade nego na daljincu neate dugme da ga pritisnete.

Sto se YT app tice u webOS, u samoj app u setting imate opciju da vidite info od fajla koji se strimuje i ja koliko sam nasao najvise je pustio 2k video, ali nesto mislim da to zavisi i do brzine konekcije koja je u mom slucaju 10mbit.

Sto se "info" dugmeta tice, kada otvorite taj osnovni info, koristite kursor na daljincu i pritisnite na donju liniju i otvorice se dodatne opcije koje trazite.
Recimo i desno kursorsko dugme na daljincu otvara listu kanala, sto takodje nigde ne pise.

I ovo je dobra aplikacija za daljinac:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1&hl=hr
 
Sa niti jednom aplikacijom za tel ne dobijam opciju u YT da otvori tastaturu.
 
Ja sam pre mesec dana kupio 49UF680V koji je takodje UHD, i dobio klasican daljinski, ali na TV radi i moj daljinac od LH3000 koji recimo ima dugme za liste kanala, sto na ovom novom recimo nema.

takodje na njemu radi i air mouse od android boxa ali opet ti tu fale neke druge opcije, tako da taj kako kazete combo - magic mouse jos dodje dobro resenje...ali malo su preterali sa toliko razlicitih daljinaca.

Verujem da mozete da koristiti i neki stari model magic mouse pa proverite da li ima dugme koje vam treba jer sve funkcije zapravo rade nego na daljincu neate dugme da ga pritisnete.

Sto se YT app tice u webOS, u samoj app u setting imate opciju da vidite info od fajla koji se strimuje i ja koliko sam nasao najvise je pustio 2k video, ali nesto mislim da to zavisi i do brzine konekcije koja je u mom slucaju 10mbit.

Sto se "info" dugmeta tice, kada otvorite taj osnovni info, koristite kursor na daljincu i pritisnite na donju liniju i otvorice se dodatne opcije koje trazite.
Recimo i desno kursorsko dugme na daljincu otvara listu kanala, sto takodje nigde ne pise.

I ovo je dobra aplikacija za daljinac:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1&hl=hr
Taj app ja koristim. Daljinac vise ne uzimam osim za settings
8b0adaf9246c0ac53a046c1aa162eb73.jpg
5c9812fef0adaddd22426bf6fdb357c6.jpg
7ad10057026d7da24d98e0c9e3f310c3.jpg

Hvala za info za youtube..Evo ti info koliko vuče..do 18 mega.. Ali nemam protoka za 4k .
57fe198b5f7d627f7f5f6a65fc3abcc0.jpg

sent from crappy S7 edge
 
Poslednja izmena:
Kupljen 55uh605v u jednoj domacoj radnji za 99990 din, 5 godina garancije. Prvi utisci vrlo pozitivni!

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Jel neko probao snimanje na fles ili na sd karticu?

Imam neki kingston usb 3.0 fles i kaze za njega da nije dovoljne brzine, jel kartice klase 10 dovoljno brza?
 
Nine vredno cimanja jer televizori koji snimaju, mogu da snimaju samo u small definition koliko sam ja onomad saznao kad sam kupovao TV.

Sent from mTalk
 
Upravo sam probao sa eksternim 3.0 hard diskom preko USB 3.0 porta na mom UH8507 televizoru. HD program je snimljen u HD rezoluciji. Dobra stvar je i sto ne treba da se ceo disk formatira od strane TV-a, već TV napravi folder i tamo snima. Loša stvar je što takav snimak ne može da se iskoristi van TV-a, jer je enkriptovan. Nisam probao, ali kažu da verovatno neće moći da se reprodukuje ni u drugom primerku istog ovakvog TV-a.
 
Znam da moze sa hard diskom, zato sam i pitao za kartice i fles sa kojim moze da se snima.

Ne znam stvarno sta bih snimao nego cisto da probam, a ono sto mi je dostupno od fleseva ne moze, pa probajte sta je vama dostupno da znamo sa cime moze da radi.

I koliko snimljeni materijal zauzima prostora?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo probao sam dva flasha.
Sandisk Extreme 32 GB radi, što sam i očekivao
Kingston DataTraveler G4 8 GB radi, što nisam očekivao :)

Dopuna: radi i Kingston DataTraveler 100 G3 16 GB
 
Poslednja izmena:
Super..

Koliko moze da snimi na tih 8gb?
Cudno mi sad sto kod mene nije htelo sa kingstonom...moram ponovo da probam

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Testirao sam malo:
HD program (1080i) - 2 minuta - 150 MB - 10 Mb/s
SD program (576i) - 2 minuta - 62 MB - 4.1 Mb/s

Verovatno da snima direktno stream koji dolazi. Mozda bi na drugoj kablovskoj, na drugom programu bilo razlicito.
 
Moj kingston g3 nece nikako, kada ga ubacim vidi fajlove a kada kliknem na snimanje napise da prikopcam usb hdd.

U kom formatu si ga formatirao?
Ne vidim da ima opcija da sam tv odradi formatiranje.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Verovatno je format. Čak i da je isti, formatiraj ga ponovo za svaki slučaj.
Proveri i USB ulaz u televizoru da promeniš.

Ako nije to onda uradi ceo test Crystal Disk Mark pa okači. Možda je loš primerak ili otkazuje.
 
Aha, uspeo sam, mora da bude Fat32, ne moze u NTFS, tj to moze da cita al za snimanje mora Fat32

5 min SD programa bude oko 160mb, sto je otprilike kao i kod tebe, znaci na fles od 8gb stane oko 3.5 sati sto je sasvim dovoljno da snimite neki film ili nesto sto ste poceli da pratite na neki stari fles koji stoji u nekoj fioci.

Ima dobra fora da moze sam da prekine kad se zavrsi emisija koja se snima.
 
Poslednja izmena:
Aha, uspeo sam, mora da bude Fat32, ne moze u NTFS, tj to moze da cita al za snimanje mora Fat32
Ima dobra fora da moze sam da prekine kad se zavrsi emisija koja se snima.
Za flešove nisam gledao, ali HDD mi je NTFS i hoće da snima. Kada ubacim novi fleš i hoću da snimam, TV prvo napiše da će da ga proveri. To uradi za par sekundi i do sada mi je pisao da je podoban za snimanje.
Što tiče prekidanja kada se završi emisija, verovatno je potrebno da postoji EPG. Ako ga nema, kao kod mene, onda on i ne zna kada počinje, a kada se završava emisija. Čak i kada je tu EPG, verovatno se snima do trenutka predviđenog kraja emisije (iz EPG-a), a ne do trenutka kada se emisija stvarno završi. Na D3i mi se često dešava, kada gledam ono što je bilo, da moram da pustim početak naredne emisije da bih video kraj prethodne.
 
Nazad
Vrh Dno