Šta je novo?

Nemogućnost formatiranje USB

Stefan2000

Poštovan
Učlanjen(a)
05.05.2016
Poruke
319
Poena
69
Pozdrav,danas sam preko Windows 10 Media Creation Tool-a krenuo da napravim bootabilni USB(na USB se nalazila starija verzija Windowsa 10 od pre 2 meseca),izabrao sam verziju(Windows 10,English,Both architecture) i USB.Sve je noramlno išlo(Download,Verify Download,Making)ali se na kraju pojavio neki error.Probao sam više puta ali opet isto_Onda sam izabrao da dobijem ISO i na kraju kada sam dobio ISO i isključio Creation Tool, ušao sam u Rufus da ga ubacim na USB,video sam da se taj USB ne može koristiti(slike 1 i 2),probao sam preko CMD da pristupim USB,ali nije uspelo.Inače napred imam 4 USB 2.O priključena,iskreno mislim da je to napravilo problem,pošto je komp stariji(HP 8000 Elite).Imam Windows 10 Pro 64 Bit.
 

Prilozi

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    2.6 KB · Pregleda: 64
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    6.1 KB · Pregleda: 61
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    12.2 KB · Pregleda: 62
I meni se desilo nesto slicno skoro.
Ja koristim hpusbdisk za formatiranje i prijavio se kao write protected.
Resio sam tako sto sam prvo formatirao u rufusu (odcekiras create bootable disk i ostavis samo format opciju) i onda tek formatirao u hpusbdisk.

BTW, ovo se takodje desilo posle kreiranja win10 instalacije preko media creation tool, samo sto je meni kreiranje proslo i instalacija je radila.
 
Da li si probao u Windows-u da odradiš desni klik na USB i da odeš na "Properties" i otvoriš jezičak "Security"? Pod "Permissions for Everyone" proveri da li ti je sve postavljeno na "Allow".
 
Imam samo ovih 5 jezičaka kada idem na Properties,ne vidim nigde takvu opciju.
Screenshot_6.pngScreenshot_7.pngScreenshot_8.pngScreenshot_9.pngScreenshot_10.png
 
Ovako izgleda kod mene:
benchmark.PNG
Moj OS je Win10 sa onim Anniversary update-m i to najosnovniji, Home edition.
Imaš li možda još neki komp da probaš.
Ovo se da srediti preko Androida mnogo lakše, ako imaš OTG na fonu...
U čemu bi mogao biti problem kod tvog sistema?
Sudeći po porukama koje si dobijao, definitivno nemaš dozvolu za pisanje na tom drajvu.
 
Pokušao sam spomenuto,nije promenilo ništa,moraću da probam na drugom računaru pa javljam:wave:
 
Meni je tako crkla Sandisk fleska , ne moze nista ni na drugom kompu , trenutno imam 3 fleske koje to izbacuju nijednu nisam namestio pokusavao sa raznim programima i slicno.
 
Meni je tako crkla Sandisk fleska , ne moze nista ni na drugom kompu , trenutno imam 3 fleske koje to izbacuju nijednu nisam namestio pokusavao sa raznim programima i slicno.

I to je moguće, na žalost.
Ovo je jednostavno da budemo sigurni da nije u pitanju samo ukidanje dozvole modifikacije flash drajvu.
 
Ја обично ресетујем партициону табелу тј обришем па направим нову. Повремено ми нека флешка откаже, слично овој у теми, па после разних покушаја стартујем gparted са флешке и оправим проблематичну.
 
Probao sam na drugom računaru,ista situacija,čak se više i ne pojavljuje u Windowsu,hvala svima na pomoći,ali izgleda da je mrtav:S:
 
Pošto je transcend, možeš probati njihovu fabričku alatku. U njoj se nalazi sve, pa i firmware.
 
Vidi u Disk manager-u da li ti ga uopše prepoznaje kao memoriju ili u gParted ako imaš pristup linux mašini.
 
Nazad
Vrh Dno