Šta je novo?

Windows 8.1 provjera licencnog ključa

noor

Poštovan
Učlanjen(a)
30.09.2016
Poruke
6
Poena
51
Pozdrav svima,

Imam pitanje kako provjeriti licencni ključ koji je aktivan vec? Da li mogu negdje unijeti key pa da provjerim da li je validan?

Neke druge opcije?

Ovdje zelim isljucivo naci rijesenje da pogledam da li je licencni kljuc validan ili ne jer ukoliko nije da kupim drugi tako da windowsi budu legalni ukoliko nisu.

Hvala
 
Mozes otici na Microsoftov sajt, u deo za download ISO fajlova za Windows 8.1. Trazice ti da ukucas kljuc da bi dao download ISO fajla. Samim tim proverava da li je validan kljuc.

Medjutim, imaj na umu da iako je kljuc validan, ne mora da znaci da se moze/sme koristiti. Ako je negde vec aktivan, onda ne moze (tj. nelegalno je, a mozda ce i jedna aktivacija postati neaktivirana, mada nisam ovo isprobavao na w8+).
 
Sad sam provjerio i validan je ključ ali ću zvati Microsoft u ponedjeljak da mi i oni još jednom potvrde da budem siguran

Hvala ti puno na pomoci
 
Ako ti treba za firmu, da bi imao legalan softver, potreban ti je račun kao dokaz da si kupio legalan OS.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nije mi potrebno za firmu u firmi ja imam sve kako treba i sta mi streba jer mi je bila inspekcija vec i sve je uredu. ovo ocu sestri pokloniti komp koji ne koristim par godina vec i samo mi stoji pa hocu da budu legalni windowsi.
 
E onda te jos manje shvatamo :)
 
Pozdrav,postavio bih ovdje pitanje da ne otvaram novu temu,stavio sam svjež win 8.1 na laptop međutim imam problem sa apdejtom,već satima je u fazi "checking for updates",da li to tako treba ili je predugo?,ima li neko slično iskustvo,hvala
 
Ako ti treba za firmu, da bi imao legalan softver, potreban ti je račun kao dokaz da si kupio legalan OS.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Jel ovo zakonom obavezujuće i ako jeste, kojim?
 
Nazad
Vrh Dno