Šta je novo?

Internet za studenta

gagale

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
250
Poena
70
Ako bi neko hteo da mi pomogne oko interneta za studenta u Beogradu. Naime, cerka polazi na studije, a u stanu nema interneta. Gazda ima sbb televiziju, mislim osnovni paket i nije hteo vise da se maltretira oko neta. Sta mi predlazete za resenje, mislim neku jeftiniju varijantu a da koristi. Hvala unapred.
 
Ima SBB i studentski paket, to bi trebalo da moze da zavrsi uz neku saglasnost vlasnika stana (formalnost).
Svi postojeći pretplatnici kablovske televizije (ili kombinacije
kablovske televizije sa prepaid internetom) koji se opredele
za Studentski paket dobijaju prvi mesec po ceni od 1 din uz
minimalno korišćenje usluge 12 meseci i uz overen indeks ili
potvrdu sa fakulteta.
Korisnici koji se opredele za Studentski paket dobijaju:
- internet brzine 25/2 Mb/s
- Wi-Fi uređaj
- D3 GO
Studentski paket podrazumeva mogućnost pauziranja ugovorne
obaveze i do 3 meseca.
Cena mesečne pretplate za Studentski paket iznosi 1.590 dinara.

Sad, taj paket nije jeftiniji od standardnog 30/2 paketa, ali ako ne planira preko leta da placa, i uz prvi mesec besplatno, to deluje kao optimalno resenje.
 
Ovo kod sbb-a deluje zanimljivo, ali cini mi se da je tu problem na cije ime glasi televizija, jer gazda svakako nije student, a na njemu se vodi sbb, i na njega ide i internet.
 
Mozda moze da se zavrsi, treba zvati i proveriti. Ranije je moglo da se kablovska vodi na 1 osobu, a internet na drugu, ne znam da li je jos uvek moguce.
 
Koliko ja znam, mozete uzeti bilo koji paket na vase ime bez saglasnosti vlasnika stana. Ista situacija je bila kod mene i potpisao sam ugovor na svoje ime bez problema, bez saglasnosti vlasnika, paket Duo Net Gold. Jedino sto se ne racunam kao novi korisnik, pa nisam dobio akciju 990 din 6 meseci.
 
Kucni net u VIP-u, nema dalje.
Ja ga koristim u Bgu, odlicna brzina, i sasvim dovoljno kolicinski 100Gb, a i ako se potrosi ima posle neograniceno po smanjenoj brzini.
 
Vipmobile u bilo kom obliku ne bih preporucio ni smrtnom neprijatelju. Ako vam je komplikovano uzeti sbb, ako stan ima fixnu liniju,možete da uvedete telekom adsl.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vip kućni net, ako je na lokaciji gde je dobar signal, a što se može proveriti probom, je sasvim dobra opcija.
 
Sa adsl i pogotovo sa SBB ne može da se poredi + je Vip amaterska firma, što je više puta potvrđeno korisničkim iskustvima na ovom forumu.
 
Poslednja izmena:
Meni npr taj VIP duplo bolje i brže radi od ADSL-a koji koristim kod kuće.
I na kom plaćam 10/1, a dobijam 7/0.5

Na VIP-u plaćam 15/4, a dobijam ~16/7.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Sjajno, ja plaćam kod SBB-a 50/3 i imam 50/3.
 
Poslednja izmena:
Naravno, zato ja bežim iz Telekoma u sbb čim mi istekne ugovor.
U svakom slučaju, za studente koji ne žele da plaćaju fiksni/kablovsku, kao što ja nisam hteo, VIP je najbolja solucija.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
S obzirom da u stanu već ima SBB, mislim da je to bolja solucija, a ako ima i fixni može i telekom, od vipa što dalje, eventualno uzeti i plaćati mesečno bez ugovora, ništa ne potpisivati jer su amateri.
 
To što ti imaš nekakav problem sa Vip, nije razlog ds daješ ljudima pogrešne i/ili paušalne informacije. Naročito pošto nemaš iskustva iz prve ruke, nego se svodi na osnovu toga što si pročitao na forumu. Na forumu ima mnogo negativnih iskustava sa apsolutno svim operaterima, pri čemu Vip i nije na prvom mestu po lošim iskustvima ljudi na forumu.
 
Poslednja izmena:
Nemam ja problem, imaju kolege po forumu. I hvala Bogu što nemam, ni u ludilu ne bih koristio njihove usluge. Koristi malo pretragu i kazaće ti se samo. Sa vip pilićarima ništa ne potpisivati.
 
Nemam razloga za pretrage, jer imam kod njih brojeve konstantno od 2009. godine. A da imaš toliko negativan stav bez da si i probao, je u najmanju ruku čudno.
Davati takve paušalne i neutemeljene preporuke ludima koji pitaju za pomoć je neprimereno odraslom čoveku.
 
Мобилни интернет има тај проблем што на неком конкретном месту сигнал може да буде очајан и све предности падају у воду.
 
Probali su ljudi oko mene :) i provereni korisnici foruma, za mene dosta. pa ja im pomažem tako što im kažem da sa njima nikakav ugovorne potpisuju.
 
Mozda Telenor Plus? Postoji ogranicenje u kolicini, ali ako cera ima internet i na fakultetu (neki fakulteti pruzaju net studentima, ne smejte se :) ), mozda moze da joj zavrsi posao. Pritom ne postoji ugovorna obaveza, moze se prekinuti paket bilo kada. Ako nemas Telenor karticu, nadji nekoga ko ima, dobija od svega 50% tako da ce ti rado uciniti (kao kolega meni :D ) .
 
Poslednja izmena:
Probali su ljudi oko mene :) i provereni korisnici foruma
Da onda ostavimo prostora tim "proverenim korisnicima i ljudima okolo"; siguran sam da im ne treba advokat.
Kao uostalom što nisu potrebne ni paušalne trol-pomoći ljudima koji pitaju za informaciju.
 
Nekima i treba advokat - vidi odgovarajuće teme.
 
Gledam teme već 14 godina, zato i kažem da ima svega. Ajde onda da kome treba advokat, od advokata informacije i zatraži... Ipak je tako ozbiljnije.
 
Poslednja izmena:
Ljudi ajde nemojte se jediti oko nekih stvari, koje mogu biti i ovakve i onakve. Sto ljudi sto cudi. Uvek je ovako u diskusijama, nekima nesto ne odgovara a drugima odgovara. Tako je i sa autima, mobilnim, a o internetu da ne pricam. Hvala vam u svakom slucaju, svima. Nisam rekao na pocetku da imamo kod Telenora broj mobilnog, i imamo modem sa 5 gb mesecno i to je 550,00 din. i sa pretplatom mobilnog imamo jos 1 gb sto je ukupno 6 gb. Ali bojim se da ce biti malo.Vidim u mts-u daju isto modem od 10gb i cenom sa popustom 749,00. S druge strane ne bih potpisivao ugovor sa nekim od provajdera na 2 godine. Mislim da je to puno. Mozda se presili student u drugi stan i slicno. A inace stan je blizu Vukovog spomenika, tako da verujem da sa prijemom ne bi trebalo da imam problema. Eto, izneo sam jos neka zapazanja pa ako ima jos neka ideja. Nemojte se samo svadjati, nije vredno. Pozdrav.
 
Onaj SBB ima i na 12 meseci, barem tako pise, zato sam ga i naveo. 6GB moze biti malo, ali ne mora da znaci, jer ce student, jel'te, imati puno obaveza. Najbolje je da saceka par meseci i vidi da li mu mozda i tih 6GB zavrsava posao.
 
Vecina danasnjih studenta masovno koristi youtube, a ppgleda se i koj film ili serija. Po meni je za studenta jedino paket bez ogranicenja.

SBB studentski mi zvuci ok. 12 meseci, moze da se zamrzne dok nije tamo, na ime studenta pa gazda nema nista sa time...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Realno 6 GB je malo, samo sa YT moze da ispuca to za par dana umerenog koriscenja.
 
U pravu ste obojica, moze da bude a i ne mora, a i to oko youtuba je sasvim tacno. Slusa se muzika, video spotovi. Zabole me glava, a jos nije ni poceo faks. Video sam sad da ima neka ponuda i od Kopernikusa, flat basic paket bez ugovorne obaveze 1.100 dinara sa brzinom 6 kb/s i flat home od 1.400 din i brzinom od 12 kb/s. Sta mislite o tome?
 
Onda mora da koristi Kopernikus kablovsku televiziju, a ne sbb, tako da mislim da ne moze....

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Najbolje ti je da uzmete sbb, makar i najmanji paket.
 
Nazad
Vrh Dno