Šta je novo?

HDMI - auto switch?

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Povezao sam desktop konfiguraciju preko HDMI kabla sa tv-om (zbog filmova...). Zvuk se preneo sa slikom na tv i to je ok. Ono sto nisam ocekivao je da zvuk ostaje na tv-u cak i ako se tv iskljuci. Ocekivao sam da ce se zvuk vratiti onog trneutka na komp, kada se tv iskljuci. Moje pitanje je da li se ovo moze nekako softverski, (ili hardverski) uraditi? Dakle da ako radi samo komp, zvuk bude tu, a ako prebacim na tv, da bude tamo? Valjda ste razumeli sta hocu.
 
Control Panel>Sound - click na tv ili na pc(speakers ili headphone) u zavisnosti gde ti treba zvuk u tom trenutku i Set Default, najprostija varijanta.
 
Hvala, to sam provalio. Nego mislio sam da li postoji neki automatski nacin, tipa da kad ukljucim tv, zvuk ide preko tv-a, a kada ga iskljucim da ide preko koma regularno.
 
Ja koristim ovakav switch jer imam manjka hdmi portova na tv-u, radi upravo ovo što tebi treba, automatski prebacuje signal ako se neki od uređaja ugasi ili upali

1Pcs Mini 3 Port HDMI Switch Switcher HDMI Splitter HDMI Port for HDTV 1080P Vedio Wholesale
http://s.aliexpress.com/ZviIZjm6
(from AliExpress Android)
 
Hvala. Kako bih ja ovo tacno mogao da namestim da mi radi ovo sto sam pitao?
 
Nazad
Vrh Dno