Šta je novo?

Creative Sound Blaster Z

PINNE

Poštovan
Učlanjen(a)
24.08.2016
Poruke
34
Poena
54
Trenutno imam GIGABYTE G1.SNIPER Z87 matičnu ploču koja ima integrisane Creative Sound Core3D™ quad-core audio procesore ali se mi se javlja problem. Zvuk ponekada postaje robotski i nepodnošljiv jedino ga popravim kada restartujem računar. Ovako izgleda taj problem i čest je kod ovih ploča:
https://www.youtube.com/watch?v=8HzYgToqVCE

Čitajući neke komentare vidim da je ovo jedino popravljivo ako se stavi nova zvučna kartica... Nekako bih želeo da uzmem Creative opet jer mi je zvuk dobar kada se ne javi problem i navikao sam se već. Kakva je Sound Blaster Z? Želeo bih da imam Scout Mode optciju u drajverima.
 
Evo ga... SB Z.jpg
 
Nemas nikakvih problema sa tom zvucnom?
 
Ja nemam.
Da li neko drugi ima, ne znam.
Zvuk "bolji", definitivno jaci na slusalicama (boljim i snagom zahtevnijim) nego sto je sa moje integrisane zvucne koja je jedna od najboljih integrusa (ako nije i najbolja).
 
Ja nemam.
Da li neko drugi ima, ne znam.
Zvuk "bolji", definitivno jaci na slusalicama (boljim i snagom zahtevnijim) nego sto je sa moje integrisane zvucne koja je jedna od najboljih integrusa (ako nije i najbolja).

To je zato što SBZ ima pristojno pojačalo na izlazu za slušalice, tako da može da "tera" i zahtevnije sluške sasvim lepo.
 
Znam, zato sam je i uzeo... ;)
 
Mozda je kupim, vise mi se isplati nego da kupim neku novu maticnu (Z87/Z97) sada... Zvucna mi moze raditi i za koju godinu na novoj konfiguraciji.
 
Ne moze se integrisana sa najboljih ploca porediti sa kvalitetnom zvucnom.
Uvek pobedjuje zvucna kartica, ma pobedjuje i srednji model a kamo li one bolje...
 
Nemas nikakvih problema sa drajverima?
 
Ne, stavio sam najnoviji sa sajta (cini mi se) i sve fercera ok...

Pre nekoliko dana me je kontaktirao covek u vezi kartice, da vidim radi li pod linuxom i nesto nece cini mi se.
Na MS W7-10 radi.
 
Poslednja izmena:
Imam istu plojku, samim tim istu zvucnu, ali kod mene je isti problem. Samo sto cu ja malo da vise da napisem o prednosti i mane ove zvucne. Pre svega zvucna kao zvucna je sasvim solidna, mnostvo opcija i prilagodjavanje kako vama odgovara. Zvuk je solidan, takodje ima EQ pa zvuk prilagodjavate svim afinitetima. E sad lose strane, isti problem kao kod kolege gore javlja se robotski zvuk pri cemu se to kod mene manifestuje i enormno pojacanim zvukom nego sto je inace toliko da bukvalno moram da sklonim slusalice sa glave. Inace ovo mi se javlja samo u FPS igrama (CS 1.6 (kod njega mnogo cesce), CS GO), ne secam se da li mi se u win samo od sebe to desilo ili u drugoj igrici mislim da nije.
Takodje mi se javlja neka vrsta suma, npr kada u win pomeram mis cujem cudan sum u slusalicama koje prati kretanje misa. Isto tako mi se desava da mi zvuk skroz pukne, takodje samo u fps igrama i kada sam na TS. Svim problemima je zajednicko da se isto resavaju a to je restartom kompa. Nekad tipa 1/10 pokusaja se resi tako sto se disable drajver pa enable ponovo, ali kazem to se jako retko desi.
Citajuci na netu za sad nema nikakvog fixa ili resenog problema.
Btw jel ima neki noviji drajver da se skine od ovog sa sajta, nesto mi cudno da ga dugo vremena nisu azurirali ili slicno?
 
Nazad
Vrh Dno