Šta je novo?

"Zamrzavanje" pc-ja

xiaomi1983

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
23.07.2016
Poruke
415
Poena
20
Desktop pc mi se ukoči iz čista mira. Kad ga restartujem podigne sistem 2 minuta radi a onda se opet ukoči. Jel to ploča pred izdisajem?
 
Sa Unetbootin-om, a skini Linux Mint (on je windows friendly i nećeš morati ništa podešavati).
Istovremeno pusti film, surfuj i puštaj youtube, pusti i neku muziku sa hdd-a sat, dva ili pet (koliko smatraš da je potrebno) pa ako se ne smrzne za to vreme imaš potvrdu da je problem unutar windowsa.
 
Napravio sam i pustio sada ćemo videti šta će biti
 
Budući da je live linux (učitava se u ram) hdd možeš otpisati kao uzročnika (osim ako nisi nešto pokrenuo od fajlova sa hdd-a (filmove, muziku itd)).
Ostaju napajanje, ram, matična i grafička (ako koristiš eksternu grafu).
Ideš metodom eliminacije dok ne saznaš šta je krivac od navedenog.
 
Sumnjam na ploču jer desi se da zakoči i kad pokušavam da stavim nešto u usb (wi-fi, tastaturu, miš...)
 
Trebao si to odmah napisati.
Resetuj bios ako nisi, nema li promene na bolje flešuj najnoviji bios.
Nema li ni tada promene ipak isprobaj kako radi sa drugim (potvrdjeno ispravnim) napajanjem.
Pouispravno napajanje zna da uzrokuje bukvalno najrazličitije simptome kod računara.
Na kraju ako nema druge tada ostaje samo ram, pozajmiš od nekoga ram i isprobaš.
 
Ladno si coveku shebao sistem :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ladno si coveku shebao sistem :D

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Windows na hard disku mu je netaknut, live linux se zove tako kako se zove zato što se učitava u ram a ne instalira na hdd.
Ali tebi je to uzaludno objašnjavati, ko nema pojma taj nema pojma...
 
Kakav bre live linux.Zamrzavanje...Ram,najcesce hdd,a mozda ploca.
Lepo bi bilo kad bi svaki problem bio software_ski...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Razlika izmedju tebe koji usisavas taj vazduh i mene je ta sto ja poznajem krsware u praksi za razlikku od tebe kome je gugl i dalje najbolji prijatelj.
Coveka si trebao da savetujes da na usb uturi hirens boot,testira hdd i ram pa onda ide dalje.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Nemaš ti pojma drugar, dokazao si to u prethodnom svom komentaru, kao i u još x drugih komentara.

P.S. Imaš opciju edit, dodaš šta imaš u komentar naknadno, a ne da postuješ pet komentara zaredom.
Trol i neznalica jesi, ali mogao bi bar pravila foruma da poštuješ.
 
Poslednja izmena:
Samo ti i dalje savetuj ljude po random selekciji :)

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
6Y0aMy2.png
 
Moj glas ide za RAM, najcesci uzrocnik zamrzavanja. Odradi memtest.
Sent from Tunguzija.
 
vas dve devojke, get your self a room ;)

Zanimljiv sistem sa live linuxom eliminisati kvar hard diska, to mi ne bi palo napamet. Svakako eliminiše hard iz ovog problema.
Cenim na iskustvo da je napajanje, jer znam šta se kupuje i ugrađuje ;)
 
Zanimljiv sistem sa live linuxom eliminisati kvar hard diska, to mi ne bi palo napamet. Svakako eliminiše hard iz ovog problema.
Cenim na iskustvo da je napajanje, jer znam šta se kupuje i ugrađuje ;)
Da, u scenarijima poput ovoga se hard disk se slobodno može i isključiti sa kabela, pa ako problem opstaje u live linuxu eto 100% potvrde da hard nije u jednačini.

Napajanje jeste vrlo čest uzrok najrazličitijih problema (kvalitet i starost prosečnog napajanja u Srbiji...).
Sa druge strane ovo nije kladionica, i nema smisla upirati prstom zato što je nemoguće znati posigurno bez dokaza.
Cilj je da se uradi dijagnostika.
 
Cenim na iskustvo da je napajanje, jer znam šta se kupuje i ugrađuje ;)

Neznam šta ti znaš, ali odlično znam da u kućištu imam seasonic ;)

Ja i dalje tipujem na ploču jer ceo kompjuter se ponaša "čudno" sad dobijam i piskavi ujednačen ton preko zvučnika
 
Poslednja izmena:
Ja i dalje tipujem na ploču jer ceo kompjuter se ponaša "čudno" sad dobijam i piskavi ujednačen ton preko zvučnika
Pozajmi od nekog ram (nebitno koliko, može i gigabajt, samo neka je potvrđeno ispravan) i napajanje.

Izvan kućišta spoj napajanje, ploču i ram, tasturu i miš... samo njih i ništa drugo (ni hard ni eksternu grafu).
Startuj preko pinova, butuj linux sa fleške, pa ako se zamrzne 99% je ploča.

Seasonici se takođe kvare, nije nemoguće..
Ako hoćeš da budeš načisto da je do matične uradi kao što je opisano gore.
 
Neznam šta ti znaš, ali odlično znam da u kućištu imam seasonic ;)

Ja i dalje tipujem na ploču jer ceo kompjuter se ponaša "čudno" sad dobijam i piskavi ujednačen ton preko zvučnika

Onda si jedan od jako malog procenta ljudi koji obraćaju pažnju na napajanja. Opet, to što je seasonic ga ne isključuje iz priče, jer se dosta "dobrih" napajanja pojavilo od kako je aktuelno rudarenje, a ne znam puno ljudi da to baš maze i paze, a mnogo više znam onih koji ih gaze ;)
Krenuo bih redom :

Reset biosa
Zamena termanle paste
Kompletno fizičko čišćenje računara
Pokušaj paljenja bez ikakvih nepotrebnih delova (cd rom, čitač kartica, itd (imao sam slučaj da komp neće da prođe bios kad je u njega uključen i čitač za lične karte))
Ako ništa od ovoga ne da rezultate, a HDD je isključen iz priče prethodnim testovima, onda pređi na zamenu rama, ili pusti neki butabilni test za ram.
 
Baci pogled u kakvom su stanju elektroliti na ploči.
 
Ljudi moji ovo je neverovatno

3 dana sve radi normalno bez ikakvih problema

hardver nisam menjao po vasem predlogu

pu,pu,pu da ne ureknem :D
 
Nazad
Vrh Dno