Šta je novo?

A10-7300 underclocking

Steven

Poštovan
Učlanjen(a)
28.09.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav ljudi. Pre par dana sam kupio laptop Lenovo Z50-75 sa Kaveri A10-7300 i R6 255DX grafickom. Imam problem sa procesorom. Kada nije opterecen ili kada radi pod malim opterecenjem radi na 2,7 GHz, kako treba. Medjutim, cim se optereti nesto jace, radna frekvenca mu pada na 2,4 pa na 1,9 GHz pa i nize. Dokle god je opterecen uglavnom radi na 1,9GHz. Imam iskustva sa kompjuterima i probao sam sve zivo. Iskljucio crossfire, ista stvar. Underclock-ovao integrisanu grafiku, nista ne menja. Power plan je na high performance, sve sam podesio kako treba, nije user end error. Inace imam drugi laptop sa A8-4500m i tu sam podesio da mi konstantno radi na 2,3, tj. maksimum sto podrzava turbocore. NIkako ne mogu da uradim isto sa Kaveri procesorom. Nema nikakva podesavanja u biosu. AMD Overdrive ne pomaze nista. Cak bencmark testovi mnogo bolje rade zajedno sa igricama kada iskljucim turbocore. Tada radi fixno na 1.9 GHz. Jel imao neko iskustva sa ovim APU i da li je uspeo nesto da promeni? Hvala... :)
 
Cisto da pitam ono najbitnije, a temperature? :D
 
Pa iskreno, mislim da je to potpuno normalno ponasanje za taj CPU. Osnovna frekvencija je 1.9Ghz, sve preko toga je Turbo koji se ukljucuje ako nisu sva 4 opterecena i ide do najvise 3.2Ghz (kako bi se podigle single thread performanse).
 
Pa iskreno, mislim da je to potpuno normalno ponasanje za taj CPU. Osnovna frekvencija je 1.9Ghz, sve preko toga je Turbo koji se ukljucuje ako nisu sva 4 opterecena i ide do najvise 3.2Ghz (kako bi se podigle single thread performanse).

Da, znam, ali sa aktiviranim turbocore on moze da radi na 2,7ghz na sva cetri jezgra. Procesor od 1,9ghz je...beskoristan. Cak i moj A8-4500m ima base frequency na 1,9, ali radi konstantno na 2,3 uz pomoc turbocore.
 
Stikliraj u AOD-u turbocore, udji u podesavanja za isti i stikliraj active turbo core.
CPU multiplier na max i idi activated, restart komp i bice ti aktiviran turbocore.
 
Stevo, prijatelju stari, 65 digriz je sasvim normalna temp za laptop. Nema potrebe da tu išta mijenjaš.
 
Ako imas opciju u BIOS u QnQ ili C1E iskljuci ih pa ce konstantno da radi na nekom kloku, ne znam sta fali 1,9 kad surfujes, turbocore se ukljucuje u igrama HDvideu etc.
 
Da, znam, ali sa aktiviranim turbocore on moze da radi na 2,7ghz na sva cetri jezgra. Procesor od 1,9ghz je...beskoristan. Cak i moj A8-4500m ima base frequency na 1,9, ali radi konstantno na 2,3 uz pomoc turbocore.

Max lvl turbo core ne moze da radi na svim jezgrima, second lvl turbo core moze, to ti je sigurno nize od 2.7. negde na 2,2 gz ce pre biti, 2.7 moze da skoci samo jedan modul
ogranicen si TDPom na procesoru.
 
Nazad
Vrh Dno