Šta je novo?

Preporuka za zvučno izolovano i "hladno" kućište do 100, eventualno 150 evra

Null00

Poštovan
Učlanjen(a)
27.07.2016
Poruke
52
Poena
60
Preporuka za zvučno izolovano i "hladno" kućište do 100, eventualno 150 evra

Potrebno mi je elegantno i jednostavno kućište u kome će se nalaziti FX-8300 na 4,6 GHz i R9 390 pod blagim overklokom, dakle prava pravcata furuna. Obavezno da bude sa zvučnom izolacijom jer je R9 390 ponekada preglasna. No ništa od toga ako temperature nisu prihvatljive, pogotovo za procesor i VRM na ploči. Napajanje je Chieftec CTG-750C, kabao za EPS je dug 550 mm.

Sviđa mi se Fractal Design Define R5 ali ne znam da li bi bilo dovoljno dobro, te ne znam da li bih morao dodati još neki ventilator i koji.
 
Нема потребе да гледаш било шта друго, фрактал је екстра.
Имаш већ 3 вентилатора у кућишту, можеш да убациш још 2 на кров кућишта, ако хоћеш...
Arctic F12 PWM су јефтини и солидног квалитета.
 
Е да, F14 aко има негде, ја сам само видео 12-ку у нашим продавницама. :)
 
Ok, ja već imam dva F12 PWM PST ali voleo bih staviti ventilatore od 14 cm kada već može, no mislim da se neću dodatno trošiti ako dobijem zadovoljavajuće rezultate sa ventilatorima od 12 cm.
 
Izvinjavam se što se ovako ubacujem u temu. Nešto gledam ponudu i ovog kućišta nema nigde na stanju. I uopšte sve od Fractal Design je nestalo. Zna li neko šta se desilo?
 
Zvucno izolovano i "hladno" ne postoji. Jedno potire drugo. Da bi dobio dobar airflow treba ti otvoren prostor za ventilatore da vuku vazduh, sto neces dobiti u "silent" kucistu.
 
Zvucno izolovano i "hladno" ne postoji. Jedno potire drugo. Da bi dobio dobar airflow treba ti otvoren prostor za ventilatore da vuku vazduh, sto neces dobiti u "silent" kucistu.
Baš čekam tvoje mišljenje jer si u drugoj temi bio protiv R5 :)
Imao si zamerku na otvore da su mali (ako se dobro sećam), pa za protok treba jači ventilator koji nosi više buke i da se zbog toga anulira zvučna izolacija kućišta.

Ne može oba, ali postoje oni sa boljim ili gorim odnosom tišina/provetrenost. Koje je onda "best buy" u tom smislu i cenovnom rangu, ako se zna da se daje blaga prednost tišini?
 
Ево кед мене у "сајлент" кућишту компоненте хладне и скоро тихе (зна се да џет фло не може да се утиша :) ).
Графа клокована у тестовима дође до 69 степени, процесор на 4.12 врти 50 кругова линкса на 60 степени.
Не знам може ли боље са АМД фурунама ;)
 
Zvucno izolovano i "hladno" ne postoji. Jedno potire drugo. Da bi dobio dobar airflow treba ti otvoren prostor za ventilatore da vuku vazduh, sto neces dobiti u "silent" kucistu.

Baš čekam tvoje mišljenje jer si u drugoj temi bio protiv R5 :)
Imao si zamerku na otvore da su mali (ako se dobro sećam), pa za protok treba jači ventilator koji nosi više buke i da se zbog toga anulira zvučna izolacija kućišta.

Ne može oba, ali postoje oni sa boljim ili gorim odnosom tišina/provetrenost. Koje je onda "best buy" u tom smislu i cenovnom rangu, ako se zna da se daje blaga prednost tišini?

Upravo me to i zanima, šta je best buy u toj sferi za 100-150 €.
 
Lcpower u ovoj kategoriji ne gledaj,pa da je i zlatan.
Best buy je r5. Nije najprovetrenije ali je dosta dobro provetreno,ali je zato jedno od najtisih. Nema greske sa njim.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Po mom misljenju bestbuy u rangu do 150e kod nas je TT V51/V71 u zavisnosti koja velicina ti treba.
Inace ako bas zelis Fractala, meni je Define S daleko bolji izbor od R5, jer ne stoji i HDD kavez iza ventova da dodatno ubije airflow.
 
HDD cage može da se izvadi ili okrene, štaviše može da se izvadi i 5,25" kavez kao i oba HDD kaveza.

df49740a-bafa-4770-b6e2-98c4bd5cab8b


Već sam naručio Define R5 Black. Ima samo 2 ventilatora a ne 3, 3 ima XL R2. Ja ću staviti jedan od 14 cm od napajanja koje mi je otkazalo prošle nedelje. Povezaću ga preko fan kontrolera pa pustit da radi na 5 ili 7 V, na 12 V je prebrz i preglasan. lako ću ga povezati iako ima dvopinski priključak jer imam 4-pinski kabl samo sve treba da povežem. Ostale povezujem na ploči.

No zanima me gde bi bilo najbolje staviti taj ventilator, dole napred ili dole u sredini (ako bude moglo od napajanja)? I koliko vazduha filteri blokiraju, da li je bolje imati blago pozitivan ili blago negativan pritisak? Meni je najveći problem grejanje VRM-a odnosno socketa na ploči, matična će mi throttlovati procesor.

Buka ne mora biti na izuzetno niskom nivou jer koristim slušalice prilikom igranja, važno je samo da se ne čuje dok nije pod većim opterećenjem.
 
Treci ventilator stavi napred tako da imas ta dva spread da ubacuju hladan vazduh I jedan pozadi koji izbacuje topao. Sva tri prikljuci na kontroler I podesi na 7V. Nista vise ti ne treba.
 
@Null
A gde ces HDD-ove kad si izvadio kavez? :)
Define S ima 2 HDD mount slota sa zadnje strane panela.
 
Nazad
Vrh Dno